لاکهید مارتین روز چهارشنبه فاش کرد که پنجمین ماهواره مدار مادون قرمز (Geosynchronous Earth Earth (SBIRS GEO-5 ماهواره کامل و آماده پرتاب در سال 2021 است ، همانطور که توسط نیروی فضایی ایالات متحده تعیین شده است.

SBIRS GEO-5 اولین ماهواره فضایی نظامی است که در اتوبوس جنگی Lockheed Martin’s LM 2100 ساخته شده است.

ماهواره SBIRS GEO-6 نیز در حال ساخت بر روی اتوبوس جدید است که قصد دارد در سال 2022 پرتاب شود.

SBIRS GEO-5 و GEO-6 به صورت فلکی ماهواره های هشدار موشکی نیروی فضایی ایالات متحده که دارای سنسورهای نظارت مادون قرمز اسکن و خیره هستند ، خواهند پیوست.

بیشتر بخوانید: فتوگرامتری چیست و فتوگرامتری فضایی.

این سنسورها داده هایی را جمع آوری می کنند که به ارتش ایالات متحده اجازه می دهد پرتاب موشک را شناسایی کند ، از دفاع موشکی بالستیک پشتیبانی کند ، جمع آوری اطلاعات فنی را گسترش دهد و قابلیت های آگاهی موقعیتی را تقویت کند.

علاوه بر SBIRS GEO-5 و GEO-6 ، وسیله نقلیه فضایی LM 2100 پایه و اساس سه ماهواره Next Gen OPIR Block 0 GEO است که انتظار می رود از سال 2025 پرتاب شوند و ماهواره های آینده (GPS III Follow On (GPS III که انتظار می رود از سال 2026 پرتاب شوند.

سروان الک کوک ، نیروی هوایی ایالات متحده گفت: “تکمیل تولید یک ماهواره پیچیده هشدار دهنده موشک در طی یک محیط چالش انگیز COVID یک موفقیت بزرگ است و شاهدی بر حرفه ای بودن و تعهد لاکهید مارتین به امنیت ملت ما است.

بیشتر بخوانید:

دانلود تصاویر ماهواره ای با کیفیت بالا.

مرکز آزمایشهای فضایی و موشکی SBIRS GEO-5/6 مونتاژ ، آزمایش و راه اندازی عملیات پرتاب SBIRS GEO-5 و GEO-6 قرار است به ماهواره های هشدار موشکی نیروی فضایی ایالات متحده بپیوندند ، مجهز به سنسورهای نظارت قدرت مادون قرمز اسکن و خیره ، که از کشور ما 24-7 محافظت می کند.

این سنسورها داده هایی را جمع آوری می کنند که به ارتش ایالات متحده اجازه می دهد پرتاب موشک را شناسایی کند ، از دفاع موشکی بالستیک پشتیبانی کند ، اطلاعات فنی را گسترش داده و آگاهی از موقعیت را در میدان جنگ تقویت کند. SBIRS GEO-5 رسماً در تاریخ 29 اکتبر سال 2020 تکمیل شد.

منبع: satellitetoday.com

5/5 - (6 امتیاز)

جهت اخذ راهنمایی درباره محصولات رایگان فقط از طریق دیدگاه اقدام نمایید. جهت مشاوره در موارد دیگر مانند سفارش پروژه، درخواست همکاری ، مشاوره در خرید از راه های زیر می تواند اقدام نمایید.


ایمیل:     info@mapscale.ir


02128423013
مشاور:


09120448336
واتساپ:


 

آخرین آموزش ها
بیشتر بخوانید
نوشتهٔ پیشین
مشاهده تصاویر ماهواره ای زنده چگونه ممکن است؟ از هالیوود تا واقعیت!
نوشتهٔ بعدی
ماهواره سری ورلدویو worldviewe ،صفر تا 100 مشخصات ماهواره worldview:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نیاز به پشتیبانی دارید؟ در خدمتیم...
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلگرام Whatsapp chat
2 +