جانمایی پلاک ثبتی چیست؟ چطور انجام می شود؟

با استفاده از جانمایی پلاک ثبتی می توان به حل اختلافات ناشی از تعرض و تداخل با همسایگان و گذرگاه ها پرداخت. چرا که با جانمایی پلاک ثبتی ملک، موقعیت دقیق آن مشخص می شود و بر اساس کاداستر شهری (حریم همسایگان، مساحت ملک، وضع موجود ملک و…) می توان تمامی موارد را به صورت دقیق تعیین کرد و اثبات نمود که در کدام یک از پارامترها، اختلاف رخ داده است. با ما همراه شوید تا اطلاعات کاملی درباره جانمایی پلاک ثبتی و کاربردهای آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

جانمایی پلاک ثبتی چیست؟

در حقیقت جانمایی پلاک ثبتی روشی است که بر اساس آن می توان تعیین موقعیت دقیق ملک در ابعاد اربعه روی نقشه ها و نقشه هوایی املاک در سنوات گذشته، نقشه utm با مقیاس 1:2000 انجام داد که توسط کارشناس مربوط امور نقشه برداری و ثبتی انجام می شود.

برخلاف تصورات جانمایی پلاک ثبتی کاری کاملاً دقیق و حساس می باشد؛ زیرا باید به درستی تشخیص داده و آدرس آن به درستی تعیین شود تا در نهایت جانمایی ملک روی عکس و نقشه های هوایی با دقت صورت گیرد تا در آینده مشکل و تداخلی با همسایگان پیش نیاید.

نمونه املاک جانمایی شده در نقشه ثبتی

نمونه املاک جانمایی شده در نقشه ثبتی

تعریف پلاک اصلی و پلاک فرعی چیست؟

سازمان ثبت اسناد برای اینکه بتواند راحت تر قطعات ملکی را شناسایی نماید ابتدا محل ملک را مورد ارزیابی قرار می دهد تا بتواند قطعات بزرگ را با یک عدد تقسیم نماید از پلاک ثبتی استفاده می کند.

قطعات اصلی یا مادر را به قطعات کوچک‌تری تقسیم می کنند که به آن قطعه اصلی گفته می شود و برای اینکه بتواند بهتر شناسایی نماید از یک شماره به عنوان شماره فرعی استفاده می کند.

اگر بخواهیم به زبان ساده تر مبحث پلاک ثبتی و پلاک فرعی را بیان کنیم، می توان گفت که پلاک اصلی و فرعی به منزله نام و نام خانوادگی افراد تشبیه کرد که در این صورت می توان پلاک اصلی را همان نام کوچک افراد در نظر گرفت و نام خانوادگی را همان پلاک فرعی اطلاق کرد.

برای اینکه بتوانید پلاک اصلی و فرعی را از هم متمایز کرد از علامت / یا ممیز استفاده می شود. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید 1875/88 یک پلاک ثبتی است که دو عدد اول از سمت چپ یعنی 88 پلاک اصلی منطقه تهرانپارس می باشد و چهار رقم بعدی یعنی 1875 پلاک فرعی محسوب می شود.

نحوه پیدا کردن پلاک ثبتی روی نقشه

برای این که بتوان موقعیت دقیق ملک و سند را روی زمین پیاده کرد، باید آن را روی نقشه های قدیم و جدید جانمایی کرد. نقشه های قدیمی بر دو نوع است که نوع اول آن نقشه ثبتی است که در آن پلاک ثبتی و گاهی ابعاد درج شده است، اغلب این نوع نقشه ها که به صورت کروکی هستند و هندسه خاصی ندارند.

البته لازم به ذکر است که هر نقشه ثبتی مورد تأیید نیست و جعل در این مورد بسیار فراوان است. نقشه دیگر که نقشه هوایی پلاک ثبتی است با استفاده از تصاویر قدیمی ترسیم و تهیه شده و دارای سیستم مختصات است که هندسه خاصی دارد در نهایت برای جانمایی به هر دو آن نیاز است.

بعد از جانمایی روی نقشه های قدیمی انتقال آن روی نقشه های جدید و تعیین وضع موجود آن انجام می شود تا بتوانیم آن را روی زمین به اصطلاح میخکوبی کنیم.

کاربرد جانمایی پلاک ثبتی

جانمایی پلاک ثبتی مشخص می نماید که پلاک مزبور به کدام قطعه زمین تعلق دارد تا بر اساس آن بتوان برای دریافت سند تک برگ اقدام کرد. بسیاری از املاک قدیمی در طول سالیان دور شامل یک‌سری تغییرات خواهد شد که در اثر این تغییرات، دسترسی به مکان آن امکان پذیر نیست به همین خاطر کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی با جانمایی پلاک ثبتی با تبدیل نقشه های ثبتی سنوات قدیم به نقشه های یو تی ام می توان مکان ملک را به صورت دقیق تعیین کند.

قطعات اصلی و فرعی املاک با جانمایی پلاک ثبتی قابلیت تشخیص خواهند داشت و برای حل دعاوی مورد اختلاف بین املاک هم‌جوار یا حل اختلافات خانوادگی ناشی از ارث، ارزیابی ملک، معاملات ملکی، انتقال و تغییر سند، ثبت سند و… کاربرد خواهد داشت.

کاربرد جانمایی پلاک ثبتی

پونز از جمله کاربردهای جانمایی پلاک ثبتی می توان به موارد ذیل اشاره کرد که عبارتند از:

 • تعیین موقعیت ملک روی زمین
 • تعیین موقعیت ملک گمشده دارای سند قدیمی یا املاکی که مکان آنها نا معلوم است.
 • مشخص کردن سیستم مختصات UTM روی عکس های هوایی سنوات گذشته
 • مشخص کردن مساحت و حدود مرزبندی املاکی که خطوط مرزی آنها به مرور زمان از بین رفته است.
 • تعیین موقعیت دقیق املاک قدیمی و تخریبی
 • استعلام وضعیت اراضی کشاورزی در حین معاملات

پلاک مفروزی چیست؟

مفروز بر وزن مفعول و به معنی جدا شده می باشد، با توجه به توضیحات فوق الذکر اگر پلاک فرعی به قطعات دیگری تجزیه و تقسیم شود، به قطعات فرعی جدا شده مفروز گفته می شود. البته با این کلمه معمولاً از کلمه مجزی هم در کنار هم استفاده می شود و مجزی به معنی جز، جز می باشد. پلاک مفروزی در سند تک برگ و سندهای قدیمی (با عنوان مفروز و مجزی از) درج می شود.

در برخی مواقع با تفکیک و افراز یک قطعه از قطعات تفکیک شده، بدون پلاک ثبتی باقی می ماند که به آن باقی مانده پلاک اصلی می گویند که به صورت کامل در مقاله باقیمانده پلاک اصلی چیست درباره آن صحبت کردیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره باقیمانده پلاک اصلی می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

چه زمانی جانمایی پلاک ثبتی روی عکس هوایی انجام می شود؟

پونزدر موارد مختلفی نیاز به جانمایی پلاک ثبتی و تعیین موقعیت دقیق ملک وجود دارد که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم:

 • از جمله موارد استفاده از جانمایی پلاک ثبتی روی عکس هوایی بحث زمین های گمشده است. بعضی مواقع افرادی از قبیل وراث صاحب ملکی هستند که موقعیت ملک مشخص نیست در این مواقع با استفاده از جانمایی و نقشه های ثبتی منطقه مکان دقیق ملک مشخص می شود.
 • یکی دیگر از موارد استفاده از جانمایی پلاک ثبتی روی عکس هوایی وجود اختلافات بین همسایه ها است که در آن شخصی مدعی می شود که همسایه به ملک وی تعرض کرده در اینجاکارشناس جانمایی پلاک ثبتی وظیفه جانمایی ملک را بر عهده دارد.
 • در زمانی که مالک از محل دقیق ملک اطلاعی ندارد و فقط پلاک ثبتی را در دست دارد باید نقشه های کاداستری از اداره ثبت اسناد تهیه نماید تا با مشخص کردن وضع موجود، ابتدا حدود اربعه زمین مشخص و در قدم بعدی عملیات جانمایی روی آن انجام و با مشخص شدن مختصات یو تی ام می توان برای دریافت سند تک برگ اقدام کرد.
 • موارد زیاد دیگر نیز وجود دارد مانند شناسایی اراضی ملی بودن ملک و … کاربرد دارد.

نحوه جانمایی پلاک ثبتی برای املاک با موقعیت نا معلوم

جانمایی پلاک ثبتی برای املاکی که موقعیت آن ها دقیقا نامعلوم است: در این شرایط که موقعیت ملک به هیچ عنوان مشخص نیست، جانمایی باید بر اساس نقشه ثبتی منطقه صورت می گیرد و روی نقشه  با مقیاس 1:2000 مشخص شده و در آخر روی زمین جانمایی و به اصطلاح چهار میخ مشخص می شود که روند پروسه بسیار پیچیده و زمانبر  است.

تعیین وضعیت پلاک ثبتی ملک برای املاکی که مرزبندی ندارند

جانمایی پلاک ثبتی برای املاکی که در گذر زمان مرز آن ها از بین رفته اما موقعیت تقریبی مشخص دارند در این شرایط با استفاده از تفسیر عکس هوایی نزدیک به تاریخ سند و مطالعه حدود اربعه، مختصات دقیق ملک جانمایی می شود و سپس بر روی زمین پیاده سازی می شود. به علت اهمیت این موضوع، این مورد را در مقاله ای با عنوان تهیه نقشه جانمایی پلاک ثبتی با تفسیر عکس هوایی به طور کامل توضیح داده ایم.

جانمایی ملک روی نقشه

مراحل جانمایی پلاک ثبتی

پونزمراحل جانمایی پلاک ثبتی و پیاده سازی چهار گوشه ملک و حدود اربعه به ترتیب عبارتند از:

 1. مطالعه دقیق اسناد و مدارک موجود
 2. تهیه و استعلام نقشه ثبتی
 3. جانمایی ملک روی نقشه و تعیین موقعیت دقیق ملک
 4. دریافت مختصات چهارگوشه و پیاده سازی آن

با مراحل جانمایی پلاک ثبتی به صورت فهرست وار آشنا شدید در ادامه هر یک از این مراحل را با جزییات بیشتری توضیح خواهیم داد.

 • مطالعه دقیق اسناد و مدارک موجود

یک کارشناس دادگستری رشته نقشه برداری و امور ثبتی باید بتواند تمام مدارک را کاملاً مطالعه کند و بتواند حدود را از روی اسناد و مدارک تشخیص دهد که این کار مستلزم جمع آوری مدارک موجود همچون نقشه های آنالوگ، عکس های هوایی آنالوگ، نقشه های یو تی ام وضع موجود، سند منگوله دار، بنچاق و… می باشد.

 • تهیه و استعلام نقشه ثبتی

برای اکثر موارد جانمایی نیاز به تهیه نقشه ثبتی است در این زمان نقشه بردار وظیفه دارد که این مدارک را کامل کند. بعد از اینکه مدارک و اسناد ملک توسط کارشناس مورد بررسی قرار گرفت نیاز به استعلام پلاک ثبتی از اداره ثبت اسناد خواهد بود تا با اطمینان کامل عملیات جانمایی صورت پذیرد.

خوشبختانه تیم کارشناسی مپ اسکیل یکی از کامل ترین آرشیو های نقشه های ثبتی کشور را دارا است به همین خاطر در این مورد هیچ‌گونه نگرانی و اسراف وقتی وجود ندارد. شما می توانید با استعلام دقیق نقشه ثبتی و پلاک ثبتی، موجودیت و حدود اربعه زمین را مشخص نمایید.

 • جانمایی ملک روی نقشه و تعیین موقعیت دقیق ملک

با استفاده از نقشه ثبتی و حدود اربعه ملک روی نقشه و عکس قدیمی ارتوفتو جانمایی انجام می شود.

 • دریافت مختصات چهارگوشه و پیاده سازی آن

در نهایت مختصات مورد نظر از نرم افزار استخراج می شود و با استفاده از gps و دیگر تجهیزات پیاده سازی می شود. بعد از اینکه از اطلاعات استخراج شده اطمینان حاصل شد می توان عملیات جانمایی را پیاده سازی کرد. در مورد این قسمت در آینده مفصل صحبت خواهد شد.

جانمایی ملک روی نقشه و تعیین موقعیت دقیق ملک

نکاتی که در زمان جانمایی پلاک ثبتی باید رعایت کرد

پونزمواردی که در هنگام شروع جانمایی پلاک ثبتی حتماً باید به آن توجه کرد:

از صحت نقشه ثبتی تهیه شده با استعلام پلاک ثبتی زمین اطمینان حاصل کنید چرا که نباید از کلاهبرداران غافل شوید. تجربه نشان می دهد که به همه نقشه های ثبتی نمی توان اعتماد کرد. در بعضی از مناطق نقشه های ثبتی جعلی دیده شده است به همین خاطر مرجع نقشه ثبتی باید معتبر باشد.

خوشبختانه سایت مپ اسکیل با در اختیار داشتن بانک جامع از نقشه های ثبتی مناطق مختلف کشور یکی از معتبر ترین شرکت های نقشه برداری در امر جانمایی پلاک ثبتی است.

استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی

استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی در واقع سلامت قانونی زمین کشاورزی را مشخص می نماید و اغلب بعد از امضای قولنامه یا مبایعه نامه می توان به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرد و زمین کشاورزی را از لحاظ رهن یا بازداشتی بودن استعلام گرفت.

چرا که باید زمین کشاورزی که معامله شده است از نظر ثبتی مشکلی نداشته باشد و برای کسب آگاهی بیشتر از نظر مسائلی همچون اوقافی بودن یا دیگر مشکلات ثبتی معمولا از زمین مورد نظر استعلامات لازم گرفته می شود.

پونزروش های استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی در زمان خرید و فروش زمین کشاورزی صورت می گیرد، عبارتند از:

 1. اگر زمین کشاورزی از سند تک برگی برخوردار باشد، می تواند از طریقه سامانه ثبت اسناد و املاک کشور به صورت آنلاین استعلام گرفت.
 2. می توان با مراجعه حضوری به یکی از دفاتر اسناد رسمی از زمین کشاورزی استعلام گرفت.
 3. با مراجعه حضوری به اداره ثبت اسناد بخشی که زمین کشاورزی در آن واقع شده است، می توان از وضعیت ثبتی زمین کشاورزی استعلام گرفت.
 4. در صورتی که قولنامه تنظیم شد و پس از استعلام متوجه قرار گیری زمین کشاورزی در رهن بانک به خاطر دریافت وام کشاورزی شدید، می توان با بانک برای پرداخت بدهی و آزادسازی زمین کشاورزی از رهن صحبت کرد. در صورتی که بانک مورد نظر تاییدیه انجام کار را به خریدار ندهد، معامله مورد نظر باطل خواهد بود. حتی در صورتی که زمین کشاورزی در توقیف فردی نیز باشد، باز هم معامله مزبور باطل خواهد بود.
  با توجه به اینکه پلاک ثبتی بر اساس حدود اربعه و مرز زمین کشاورزی و نقشه یو تی ام مشخص می شود و یکی از فاکتورهای اساسی برای هر زمین کشاورزی داشتن پلاک ثبتی خواهد بود، به همین خاطر استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی بر اساس موقعیت و سیستم یو تی ام انجام می شود.

جانمایی پلاک ثبتی برای اراضی کشاورزی

جانمایی پلاک ثبتی برای اراضی کشاورزی

جانمایی پلاک ثبتی برای اراضی کشاورزی به منظور مشخص شدن حدود اربعه روی زمین صورت می گیرد که با ثبات این حدود توسط کارشناس نقشه برداری می توان برای دریافت سند تک برگی اقدام کرد. با توجه به اینکه در این شرایط نیاز به اطلاعات ثبتی الزامی است، کارشناس نقشه برداری می تواند با استفاده از نقشه ثبتی حدود ملک را روی زمین مزبور جانمایی نماید.

در شرایطی که مالک زمین کشاورزی قصد دیوار کشی داشته باشد تا از هرگونه تعرض و تجاوز همسایگان در امان باشد نیاز به برداشت حدود اراضی بر اساس سیستم یو تی ام خواهد داشت، اما به دلیل اینکه اراضی کشاورزی اغلب از مساحت زیادی برخوردارند بر خلاف اراضی شهری، جانمایی این اراضی کمی پیچیده و نیاز به مهارت فنی بسیار بالایی خواهد داشت.

برای عملیات نقشه برداری، باید حدود اربعه در ابتدا مشخص شود که از نقشه های ثبتی برای مشخص کردن این حدود استفاده می شود و با جانمایی نقشه های ثبتی روی حدود اراضی می توان مختصات یو تی ام را برداشت کرد. در صورتی که حدود اراضی و مرزبندی امکان به وجود آمدن اختلافات ملکی با همسایگان وجود دارد که با جانمایی پلاک ثبتی این مشکل بر طرف خواهد شد.

به دست آوردن پلاک ثبتی نقشه های ثبتی

به دست آوردن پلاک ثبتی نقشه های ثبتی

همیشه سودجویان دنبال راهی برای پیش بردن منافع خود هستند به همین منظور دیده شده در املاک و کاداستر نیز تخلفات از جمله: جعل نقشه های ثبتی مناطق مختلف دیده شده است

به این منظور برای پیاده سازی یا جانمایی پلاک ثبتی از صحت سند ثبتی مورد نظر اطمینان حاصل نمایید و به هر سند ثبتی اطمینان نکنید.

عدم استفاده از تجهیزات غیر دقیق

دیده شده در بین نقشه برداران و کارشناسان جانمایی پلاک ثبتی و ملک بر روی نقشه ثبتی و عکس و نقشه های سنوات گذشته از تجهیزات نقشه برداری با دقت پایین مانند جی پی اس های دستی برای مشخص کردن موقعیت ملک استفاده شده است. این عمل کاملاً غیر مهندسی و غیر اصولی است، زیرا ابزاری همچون جی پی اس های دستی خطایی حتی تا ۵۰ متر نیز ممکن است در هنگام برداشت نقطه اعمال نماید و در نهایت آسیب به این موضوع را مالک ساختمان و زمین که قرار است جانمایی ملک این شخص انجام شود می‌بیند

همچنین از دیگر نرم افزارهایی همچون گوگل ارث برای تعیین موقعیت دقیق ملک و یا جانمایی ملک استفاده می شود که این امر در مواقعی ممکن است مشکل ایجاد نماید، زیرا نرم افزار گوگل ارث دارای خطای نسبتا بالایی در بعضی مناطق است.

البته این بدان معنا نیست که به هیچ عنوان نمی توانیم از این ابزار استفاده نماییم اما این ابزار به تنهایی کافی نمی باشد.

به کارگیری مهندسان نقشه بردار دارای صلاحیت برای جانمایی نقشه هوایی پلاک ثبتی، بهتر است تمام امور ذکر شده توسط کارشناسان دادگستری و مهندسان نقشه بردار نظام مهندسی صورت گیرد تا دارای اعتبار باشد.

برای توضیح بیشتر باید گفت فقط کارشناسانی که صلاحیت اظهار نظر در مورد امور ثبتی و جانمایی پلاک ثبتی ملک را دارا می باشند قادر به تشخیص این موضوع هستند و می توانند نظر کارشناسی دهند چرا که نظر آنها فقط محکمیت قضایی دارد.

به کارگیری افراد بی تجربه و و بی صلاحیت برای امور ذکر شده همچون پیاده سازی ملک روی نقشه هوایی پلاک ثبتی و هوایی، تفسیر عکس هوایی، تهیه نقشه یو تی ام برای اموری همچون ماده ۱۴۷ و ماده ۱۴۸ می‌تواند روند اجرایی پروژه را با مشکل روبرو نماید که در این حالت آسیب اصلی را صاحب ملک می بیند.

جانمایی ملک روی نقشه ثبتی

عدم استفاده از تصاویر هوایی غیرهندسی و مایل

بهتر است تصاویر هوایی به صورت متریک اسکن شده باشند تا دقت جانمایی بیشتر شود. حتما در نظر داشته باشید که تصاویر ارتوفتو شده و در حقیقت از تصویر قائم استفاده شود. در غیر این صورت نتیجه مطلوبی حاصل نمی شود. تهیه تصویر ارتوفتو برای تصاویر قدیمی و قرار دادن utm زمین روی آن امری زمانبر و نیاز به دقت زیادی دارد.

زیرا تصاویر قدیمی از کیفیت زیادی برخورد نمی باشند و بسیاری از نرم افزار ها قادر به انجام این موضوع نیستند.

استفاده از نرم افزارها و تجهیزات به روز

از جمله نرم افزارهای مورد استفاده در استعلام پلاک ثبتی می توان به PCI Geomatica و یا ArcGIS Pro برای ژئورفرنس کردن استفاده کرد و برای جانمایی وضع موجود از نرم افزارهای ترسیمی همچون Auto CAD یا Civil 3D برای انجام ترسیمات استفاده کرد.

بسیار دیده می شود که نقشه برداران زیادی از روش‌های منسوخ شده و غیر استاندارد با دقت بسیار پایین برای تمام امور ذکر شده استفاده می کنند.

ایرادات وارد بر این روش ها اصلاً قابل چشم پوشی نیست، استفاده از نقشه های کاغذی و یا حتی ترسیمات  روی پلاک های کاغذی مانند روش های چند دهه قبل به جای استفاده از نرم افزار های به روز بسیار فاجعه‌بار است. امروزه دیگر نرم افزارهای بروز راه را برای ورود خطاها بسته است.

استفاده از نرم افزارهای بروز در تمام امور کارشناس نقشه برداری از جمله تفسیر عکس هوایی، تهیه نقشه یو تی ام، جانمایی پلاک ثبتی نقشه ثبتی و نقشه ها توانسته دقت را به بسیار بالا برده (حتی تا چند سانتی متر) و در نتیجه خروجی بهتری را به صاحب املاک بدهد.

تعیین محدوده ملک قبل از تفسیر

خیلی از کارشناسان بدون تعیین محدوده دقیق ملک و زمین روی عکس های هوایی شروع به تفسیر می کند. خوب این موضوع ایرادات بسیاری دارد و ممکن است اشکالات زیادی به وجود بیاورد. خطاهای انسانی همچون اشتباه در تشخیص مکان مورد نظر از جمله خطاهای رایج در این شرایط به شمار می آید.

تعیین سیستم مختصات استاندارد

سیستم مختصات مطابق با استاندارد سازمان نقشه برداری کشور و یا سازمان ثبت اسناد سیستم مختصات utm می باشد. تمام داده ها و اطلاعات نهایی از جمله ارتوفتو و نقشه باید در سیستم مختصات utm انجام شود. در غیر این صورت مغایر با استاندارد ها است.

در این مقاله سعی بر این بود نکات مهمی که بعضاً در پروژه ها و اموری همچون تفسیر، جانمایی پلاک ثبتی و تعیین موقعیت دقیق ملک رعایت نمی شود پرداخته شود.

نکته بسیار مهم در جانمایی پلاک ثبتی

به سراغ تبهکاران و کلاه برداران در زمینه جانمایی پلاک ثبتی نروید، یکی از پر حاشیه ترین موارد در ایران بحث املاک است، به وفور دیده می‌ شود که افرادی سودجو با نام ها و برندهای ساختگی با عنوان های کارشناس، وکیل و مهندس اقدام به کلاهبرداری می کنند.

نرم افزارها و تجهیزات برای جانمایی پلاک ثبتی

 دلایل استفاده از کارشناسان خبره برای جانمایی ثبتی

با توجه به اینکه امروزه قیمت اراضی و املاک بسیار سر به فلک کشیده است استفاده از کارشناسان خبره امور ثبتی برای انجام جانمایی پلاک ثبتی بسیار حائز اهمیت است. قبل از هر کاری، نکات زیر را در نظر داشته باشید.

قبل از در اختیار گذاشتن سند و مدارک خود تحقیقات لازم و رزومه کاری مجموعه و شخص را کاملاً مطالعه و از آن مطلع شوید، سند و مدارک شما بالاترین ارزش را دارد و در اختیار قرار دادن آن شرایط کلاهبرداری را فراهم می کند.

 • با قراردادی همه جانبه وارد کار شوید، معمولا کلاهبرداران جهت دریافت پول بیشتر در مراحل جلوتر با بهانه های متفاوت از شما پول طلب می کنند قرارداد همه جانبه جلوی همه این مسائل را می گیرد.
 • از کارشناس مربوطه استفاده کنید که در رشته امور ثبتی و نقشه برداری تخصص لازم را دارد.
 • مراحل کاری و تایم کاری را از کارشناس همواره جویا شوید.
 • در آخر باید مختصات چهارگوشه تحویل بگیرید.
 • کارشناس باید در آخر برای نقشه ها و مدارک تهیه شده مهر و امضای خود را بزند در غیر این صورت اعتبار قانونی ندارد، شایان ذکر است بعد از اتمام پروژه تمامی اسناد و مدارک خود را از کارشناس مربوطه تحویل بگیرید.
 • از برون سپاری پروژه خود به افرادی که در امور ثبتی و جانمایی تخصص ندارند اجتناب نمایید و در زمان تنظیم قرار داد کارشناس را مسئول تمام مراحل جانمایی پلاک ثبتی از صفر تا صد ذکر کنید.

جمع بندی مقاله و کلام پایانی

جانمایی پلاک ثبتی یکی از امور تخصصی ثبتی می باشد که دارای بار حقوقی است و هرگونه اشتباهی در آن به ضرر مالک و بار حقوقی آن بر عهده کارشناس امور ثبتی خواهد بود به همین خاطر حتما در زمان انتخاب کارشناس دقت نمایید که به امور ثبتی مسلط باشد چرا که علاوه بر زیان مالی که به مالک وارد می شود از لحاظ زمانی رسیدگی به پرونده نیز طولانی می شود و این موضوع را بسیار باید توجه داشت.

تیم کارشناسی و مهندسی مپ اسکیل با تجربه و تخصص خود در امر کارشناسی و امور ثبتی آماده ارائه خدمات کارشناسی از جمله امور ثبتی می باشد. برای اطلاعات بیشتر درباره جانمایی پلاک ثبتی و نحوه انجام آن با شماره ۰۹۱۲۰۴۴۸۳۳۶ در واتساپ تماس یا پیام دهید.

سایت مپ اسکیل با داشتن رزومه کاری تخصصی در زمینه امور ثبتی می تواند پروژه جانمایی پلاک ثبتی به همراه نقشه یو تی ام را با مجهزترین و به روزترین نقشه ها و تجهیزات نقشه برداری با بالاترین کیفیت و مقرون به صرفه ترین هزینه به سرانجام برساند.

برای برون سپاری پروژه جانمایی ثبتی خود با ما در تماس باشید در پایان خوشحال خواهیم شد نظرات و سوالات خود را از طریق نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید، شاد و پیروز باشید.

سوالات متداول

سوالیافتن پلاک ثبتی روی نقشه چگونه صورت می گیرد؟

برای این کار باید نقشه ثبتی ملک و کروکی را روی نقشه جانمایی کرد؛برای اطلاعات بیشتر مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

سوالجانمایی پلاک ثبتی چیست و چه زمانی نیاز است؟

به تعیین دقیق موقعیت ملک و سند جانمایی پلاک ثبتی می گویند و زمانی استفاده می شود که موقعیت آن مشخص نباشد یا بهم خورده باشد.

سوالدانلود نقشه پلاک ثبتی تهران ممکن است؟

برای این کار با پشتیبانی مپ اسکیل با شماره موبایل 09120448336 با شماره دفتر در ساعات اداری 02128423013 تماس بگیرید.

سوالجهت استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی باید چه کار کرد؟

راه حل آن تماس با کارشناسان مپ است چرا که یکی از کامل ترین آرشیو های نقشه های ثبتی در اختیار سایت مپ اسکیل است.

سوالنقشه هوایی پلاک ثبتی را چگونه می توان تهیه کرد؟

یکی از خدمات سایت مپ اسکیل ارائه نقشه های هوایی پلاک ثبتی است برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در تماس باشید.

نیاز به پشتیبانی دارید؟ در خدمتیم...
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلگرام Whatsapp chat
2 +