نقشه یو تی ام UTM چیست | هزینه نقشه یو تی ام شمیم | بررسی چند نمونه

نقشه برداری
40 دیدگاه

نحوه گرفتن نقشه utm چگونه است و چه ارتباطی با  نقشه برداری زمین مسکونی و نقشه برداری زمین کشاورزی و سند تک برگ دارد؟

در ابتدای این مقاله به ای موضوع خواهیم پرداخت که اصلا سیستم مختصات چیست؟ سیستم مختصات UTM چیست و چه ارتباطی با سند های ملکی دارد.

نمونه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی
نمونه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی

هزینه نقشه شمیم چقدر است؟

مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا تمام موارد را دریابید.

 این روزها سخنان زیادی در مورد نقشه یو تی ام یا UTM و ماده ۱۴۷ و ۱۴۸ و سند های تک برگ گفته می شود به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به این موضوع بپردازیم.

 در ابتدا می خواهیم در مورد  سیستم مختصات یو تی ام و نقشه یو تی ام  روش های تهیه آن صحبت کنیم سپس توضیحی کلی در مورد ماده ۱۴۷ و ماده ۱۴۸ خواهیم داد.

 البته لازم به ذکر است که مبحث مربوط به نقشه های یو تی ام و سیستم مختصات یو تی ام بحثی بسیار تخصصی و زمان است اما در این مقاله سعی خود را بر این است که تمام موارد را ذکر کنیم.

البته لازم به ذکر است هدف از تهیه نقشه یو تی ام فقط مواردی چون تهیه سند تک برگ نیست. این موضوع را به یاد داشته باشید که نقشه یو تی ام با نقشه هوایی متفاوت است.

مباحث مختلفی برای این امر وجود دارد از دیگر موارد نیاز به این نوع نقشه بررسی میزان تخلف ملک و ورود به حریم شهرداری و یا تفاوت نقشه تفسیلی منطقه است.

تیم مهندسی  و کارشناسان رسمی دادگستری مپ اسکیل  با در اختیار داشتن تجهیزات و تجربه کافی آماده ارائه خدمات  نقشه برداری از جمله تهیه نقشه UTM ملک شما در کمترین زمان با بالاترین دقت و کمترین هزینه به شما هموطنان است. 
جهت مشاوره و سفارش از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

مدیر مجموعه مپ اسکیل

در انتهای این مقاله به صورت مفصل در مورد هزینه تهیه نقشه یو تی ام صحبت خواهیم کرد.

در زیر نمونه ای از نقشه یو تی ام شمیم را می بینید.

نمونه نقشه utm
نمونه نقشه utm

سیستم مختصات چیست؟

 به دلیل اینکه  هدف در نقشه برداری پیاده کردن عوارض بر روی ۱ سطحی  دو بعدی مانند کاغذ لازم داریم از مبدلی برای این پیاده سازی استفاده کنم مختصات عوارض به راحتی بر روی سطح دو بعدی و یا نقشه نمایش داده شود .

برای این کار از سیستم مختصات استفاده می کنیم.

سیستم مختصات مرکاتور:

 در این سیستم مختصات استوانه ای را تصور کنید که در محور استوا بر کره زمین مناسب شده است محور استوانه طوری است که بر محور زمین منطبق است.

سیستم مختصات در قطب دقت بیشتری دارد  و به استوا نزدیک تر باشد مقیاس بزرگتر میشود.

سیستم مختصات یو تی ام utm و مخفف چیست:

این سیستم مختصات که مخفف Universal Transverse Mercator coordinate system است در سال۱۹۴۰ به دست ارتش آمریکا ابداع شد.

 سیستم مختصات یو تی ام مانند مرکاتور است در حالی که از یک استوانه در طول نصف النهارهای زمین مماس زمین است و دور زمین را می کند.

 سیستم مختصات زمین را به ۶۰ قسمت که  به zone معروف است تقسیم کرده که هر قسمت ۶ درجه می باشد. برای هر قسمت حروفی در نظر گرفته شده است ایران مناطق H, I, J , G را شامل می شود. 

نصف النهار گرینویچ در زون ۳۰ قرار دارد به این ترتیب نیمکره  غربی زون ۱ تا ۲۹ و نیمکره شرقی ۳۱ تا ۶۰ را شامل می شود.

از سیستم تصویر یو تی ام به دلیل دقت بالا برای تهیه نقشه املاک و ماده ۱۴۷ استفاده میشود.

هدف از تهیه نقشه یو تی ام چیست؟

یکی از سوالاتی که ما همیشه از متقاضیان محترم می پرسیم دلیل تهیه نقشه شمیم و جهت ارائه به کدام اداره و ارگان است.

در این باره باید گفت که هر کدام از ادارات و ارگان های دولتی معیارهای خاص خود را دارند برای مثال اداره ثبت برای ثبت تک برگ نیاز به نقشه دارد اما نقشه مورد نیاز شمیم 1:1000 و 1:2000 عرصه ملک است و نیاز به برداشت اعیان ندارد همچنین نقشه مورد نیاز شهرداری نقشه با مقیاس 1:500 است که که نیاز به برداشت عرصه و عوارض شعاع 70 متری ملک مورد نظر است.

اگر به این موضوعات پیش از سفارش خدمات پرداخته نشود حاصل آن مشکلاتی همچون عدم تایید نقشه توسط اداره مورد نظر است.

سند های تک برگ:

چند سالی است که موضوع تک برگ شدن سند ها در جریان افتاده است این سندها دیگر مشکلات سندهای قدیمی را ندارد، برای مثال مختصات مرکز ملک و نقشه ملک در سندهای امروزی قرار دارد که باعث می شود مشکلاتی از جمله گم شدن ملک و… در گذر زمان به وجود نیاید. سند های تک برگ دارای شناسه جغرافیایی هستند تا هر شخصی از صحت موقعیت ملک مطمئن شود.

نمونه سند تک برگ که حاوی نقشه شمیم است
در سمت راست تصویر سند تک برگ و در سمت چپ تصویر سندهای قدیمی را مشاهده می کنید.

همه چیز در مورد ماده 147 و ماده 148:

در ادامه به قوانین ماده 147 و 148 می پردازیم.

 هدف از طرح ماده ۱۴۷ و ۱۴۸ 

یکی از مواردی که همیشه دولت ها با آن در چالش بودند صدور اسناد رسمی برای املاک و زمین های کشاورزی و باغها برای مردم جامعه بوده است.

بدین منظور طبق مراحل مختلف ای مواد ۱۴۷ و ۱۴۸  به تصویب رسید.

 اما هدف از تدوین قانون ماده ۱۴۷ و ماده ۱۴۸ چه بود بر طبق این قانون کسانی که به خاطر موانع قانونی امکان صدور سند برای ملکی که مدتها مورد تصرف شان بود میسر نشد بود.

تاریخچه ماده ۱۴۷ و ماده ۱۴۸:

 با بالا رفتن درخواست متصرفان زمین  و مالکان برای دریافت سند رسمی برای ملک خود لازم شد تا قوانینی و معیارهایی برای راحت تر شدن و سرعت بخشیدن به عمل دریافت سند رسمی برای مالکان تصویب شود.

این قوانین برای اولین بار در سال ۱۳۱۰ تصویب و در سال ۱۳۵۱  مورد بررسی قرار گرفت و موادی به آن قوانین اضافه شد.

 در ابتدا به تصویب قانون ثبت اسناد و املاک مصوب ۱۳۱۰ شامل ۱۴۲ ماده بود که در دی ماه  سال ۱۳۵۱ به ۱۵۷ ماده رسید.

ماده ۱۴۷ و ماده ۱۴۸ در سال ۱۳۵۱ به تصویب رسیده است.

این دو مواد به منظور جلوگیری از افرادی در جامعه است که بدون رعایت مقررات  و بدون اجازه از مالک و یا مالکان اراضی به تصرف املاک و بهره برداری از آنها برای خود اقدام کرده‌اند تصویب شده است.

 لازم به ذکر است که این قانون در ابتدا فقط برای بعضی از شهرها اجرا شد و تا سه سال ادامه داشت.

درس سال ۱۳۵۷ اجرای ماده ۱۴۸ برای کل کشور ادامه داشت و سه سال تمدید شد.

سپس در سال ۵۸ بازی زبانی آن از ۳ به ۵ سال افزایش یافت.

در سال ۱۳۶۵ به دلیل درخواست مردم اصلا حیاتی بر روی ماده 147 و ماده 148 صورت گرفت که در آن ساختمان های ساخته شده و ساختمان هایی با سند های عادی که صاحب آن ها به دلایل قانونی قادر به دریافت سند مالکیت نبودند توانستند طی مراحلی سند مالکیت خود را دریافت کنند.نقشه یو تی ام.

در ادامه در سال ۱۳۷۰ اصلاحاتی بر روی ۲ ماده 147 و 148 صورت گرفت که بر طبق آن زمین هایی که تا ابتدای سال ۷۰ ملک و اعیانی بر روی آنها ساخته و احداث شده بود و یا زمین های کشاورزی و باغ هایی که در حریم شهر ها و خارج از بافت شهری قرار دارد که تا ابتدای سال ۷۰ خریداری شده‌اند. نقشه UTM.

اما مالکان آنها نتوانستند سند مالکیت دریافت کنند میتوانستند از طریق ماده ۱۴۷ اقدام به دریافت سند مالکیت نمایند.

در سال ۱۳۷۸ برای جلوگیری از مشکلات همچون سودجویی بعضی افراد اصلاحاتی دوباره بر روی دو مواد انجام شد و در سال ۱۳۵۸ تصویب رسید و تا ۵ سال تمدید گردید.

تفاوت ماده 147 و ماده 148:

ماده ۱۴۷ مربوط به زمین املاک باغ و زمین کشاورزی است که شخص صاحب ملک و متصرف آن به خاطره موانع قانونی نتوانسته‌اند سندی دریافت کند.

ماده ۱۴۸ مربوط به املاک و زمین‌هایی است که وقف دولت و یا صاحب آن شهرداری می باشد است.

اگر زمین بدون ساختمان مسکونی باشد شهرداری مکلف است که ساختمان را به قیمت منطقه به صاحب آن اعیان بفروشد.

اگر اگر زمین دارای ملک مسکونی باشد در اینجا با در نظر گرفتن نظر کارشناس رسمی دادگستری قیمت عادلانه بر روی ملک صورت می گیرد

مراحل و اقدامات لازم برای دریافت سند مالکیت بر طبق ماده ۱۴۷:

اولین اقدام برای دریافت سند مالکیت تهیه نقشه utm(که همان نقشه شمیم است که در ادامه به توضیح آن مخصوصا هزینه نقشه شمیم می پردازیم.) ملک و املاک مجاور آن  توسط مهندسین نقشه بردار نظام مهندسی و کارشناس رسمی دادگستری ثبت و تهیه نقطه از مرکز ملک می باشد.

 بعد از پرداخت فیش واریزی از طریق سامانه الکترونیک درخواست صدور سند مالکیت دهید. گواهی تعیین مختصات را تکمیل کرده سپس از صفحه اصلی فرم تکمیل قسمتهای مدارک و پرداخت را انجام دهید؛ از فرم مربوطه پرینت گرفته و با دیگر مدارک واحد ثبتی شهرستان مربوط به ملک خود پست کرده و شماره مرسوله را در قسمت تکمیل درخواست سامانه وارد نمایید در انتها بعد از ثبت نهایی شماره پرونده را نزد خود نگه دارید تا از وضعیت پرونده خود در سامانه مطلع شوید.

تهیه نقشه یو تی ام برای اخذ سند از ماده 147
مراحل تهیه نقشه یو تی ام برای اخذ سند از ماده 147

روش های تهیه نقشه UTM توسط نقشه بردار دارای صلاحیت برای املاک فاقد سند (چگونه نقشه UTM تهیه کنیم؟):

در ابتدای مقاله در مورد سیستم مختصات یو تی ام نقشه یو تی ام صحبت کردیم حال در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه نقشه UTM تهیه کنیم.

در واقع منظور از نقشه یو تی ام در در اسناد و املاک نقشه از بزرگ مقیاس های اندازه گیری ها و ترسیمات در سیستم مختصات یو تی ام صورت‌ گرفته و موقعیت ملک و املاک مجاور آن در این سیستم مختصات با دقت چند سانتیمتر تعریف شده است .

برای تهیه نقشه یو تی ام مناسب اسناد و املاک سه روش بسته به درخواست صاحب ملک قابل انجام است.

بیشتر بخوانید: جانمایی پلاک ثبتی، جانمایی ملک چیست؟

نقشه UTM و هزینه تهیه نقشه یو تی ام
استفاده از دوربین توتال استیشن اولین روش تهیه نقشه UTM

روش استفاده از دوربین نقشه برداری برای نقشه UTM:

 در این روش نقشه بردار موقعیت و وضع موجود ملک را با استفاده از دوربین های نقشه برداری توتال استیشن و بدون جی پی اس های دو فرکانسه دقیق برداشت کرده سپس با استفاده از نرم افزارهای مربوطه و از موجود ملک را روی نقشه های بزرگ مقیاس و پایه سازمان نقشه برداری مانند نقشه ۱:۲۰۰۰ سازمان نقشه برداری کشور جانمایی می کند.

لازم است

در این روش مسائل زیادی مطرح است لازم به ذکر است بین شود این روش از نقشه برداری تقریبا دیگر غیرقابل استفاده از زیرا نقشه های یک 1:2000 تهیه شده روش فتوگرامتری تهیه شدن که در این روش روزانه خطا بالا است و ممکن است موقعیت جغرافیایی ملک دچار خطا شده در نتیجه در آینده دچار اختلافات مرزی و ملک بین املاک مجاور باشد.

مشکل بعدی آپدیت بودن این نقشه ها می باشد معمولاً نقشه مربوط به دهه ۸۰ و تغییرات و مخصوصاً در مناطق کلان شهر در دهه هشتاد بسیار زیاد است به همین خاطر ممکن از عوارض و نقشه ها دچار تغییر شده باشند هچنین بحث دیگری که می‌ توان به آن اشاره کرد دست در دسترس نبودن نقشه های ۲۰۰۹ برای تمام کشور است معمولاً نقشه های 1:2000 برای داخل شهرها تهیه شدند و مناطق روستایی نقشه 1:2000 و ندارد.

نقشه یو تی ام چیست،تهیه نقشه یو تی ام با GPS چند فرکانسه
نقشه برداری با جی پی اس مولتی فرکانس یک روش تهیه نقشه یو تی ام

روش دوم برداشت با استفاده از جی پی اس های دو فرکانسه:

در این روش تهیه نقشه شمیم نقشه بردار وضع موجود ملک را با استفاده از جی پی اس های دو فرکانس (که متصل به شمیم است) اندازه گیری می نمایند.

طبق این روش چهار گوشه ساختمان با استفاده از جی پی اس دو فرکانسه برداشت شده سپس با استفاده از نرم افزارهای مربوطه ترسیمات ابعاد و مساحت ملک مشخص می‌شود و در نهایت بر روی نقشه های پایه جانمایی شود.

بهتر است نقشه یو تی ام تهیه شده توسط مهندسین عضو نظام مهندسی و  یا کارشناس رسمی دادگستری تهیه و مهر شود تا صحت و ارزش بیشتری داشته باشد.

ترکیب دو روش با استفاده از دوربین توتال استیشن و gps شمیم :

در این روش از ترکیب دو روش بالا برای تهیه نقشه یو تی ام استفاده میکنیم.

این روش برای بالا بردن دقت مخصوصا در محل هایی که عوارض عیان وجود داشته و دارای شکستگی های زیاد است یا برای مثال زمینی استفاده میشود که محل با بافتی زیادی از درختان باشد استفاده میشود.

در این روش برداشت با دوربین های توتال استیشن و جی پی اس های چند فرکانسه متصل با سامانه شمیم به صورت تلفیقی استفاده میشود.

هزینه نقشه شمیم UTM برای املاک بدون سند از جمله املاک مسکونی و کشاورزی:

مسئله هزینه نقشه یو تی ام برای املاک بدون سند بحثی از است که نمی توان بصورت دقیق گفت این مسئله به موارد زیر بستگی دارد که در نهاست با استفاده از تعرفه ای که سالانه بروز می شود براورد می شود.

متراژ ملک :

یکی از مواردی که در بحث قیمت تهیه نقشه UTM توسط کارشناسان و مهندسان نقشه بردار مطرح است بحث متراژ ملک است.

مسلما هرچه متراژ ملک بالا تر باشد طبق تعرفه هزینه تهیه این نوع نقشه بیشتر است.

کاربری ملک:

کاربری ملک برای بروآرد تهیه نقشه شمیم ثبتی برای ماده 147 و 148 تاثیر زیادی دارد.

به این شکل که هزینه تهیه نقشه برای املاک بدون سند اگر ملک مسکونی و یا کشاورزی باشد تفاوت زیادی دارد.

دسترسی به ملک:

از دیگر مواردی که در برآورد هزینه نقشه ملک باید دقت کرد موقعیت ملک است.

بدین شکل که در مناطق دشت، تپه ماهور و یا کوهستانی هزینه تهیه نقشه متفاوت است.

هزینه نقشه شمیم املاک مسکونی:

یکی از مواردی که در تعیین هزینه تاثیر گذار است مسکونی بودن آن است. املاک مسکونی به دلیل سختی کار قیمت بیشتری دارد.

نمونه نقشه utm مسکونی
نمونه نقشه UTM ساختمان مسکونی

هزینه نقشه UTM زمین کشاورزی:

همانطور که قبلا گفته شد تعرفه نقشه برداری زمین کشاورزی در این مورد هزینه کمتری نسبت به ملک دارند. البته قیمت در این مورد هم براساس متر است!

نقشه یو تی ام با مهر کارشناس رسمی دادگستری رشته نقشه برداری و امور ثبتی:

یکی از مواردی که در تهیه نقشه یو تی ام حتما باید دقت کرد تاییده نقشه است!

چه کسی نقشه یو تی ام را صادر و تایید مینماید.

بسته به امور مورد نظر کارشناسان رسمی دادگستری در رشته نقشه برداری، شرکت های مشاور و مهندسان نظام مهندسی در رشته نقشه برداری توانایی اینکار را دارند.

اما برای امور ثبتی و تهیه سند فقط نقشه یو تی ام با مهر کارشناس رسمی دادگستری رشته نقشه برداری و امور ثبتی ممکن است.

نمونه نقشه یو تی زمین کشاورزی
نمونه نقشه یو تی ام utm

تهیه نقشه شمیم یو تی ام در تهران و کرج و سراسر کشور:

مپ اسکیل با در دست داشتن بهترین و بروز ترین امکانات در دو استان تهران و البرز برای امرو ثبتی تهیه نقشه یو تی ام می کند

تهیه نقشه یو تی ام UTM تهران:

کارشناسان مپ اسکیل در قادر به ارائه وخدمات کارشناسی در سرار کشور را هستند.

مهر و تاییدیه هر یک از کارشناسان در تمام کشور دارای اعتبار است. ازجمله مناطق مهم جهت تهیه نقشه یو تی ام تهران و حومه است.

تهیه نقشه یو تی ام کرج:

از دیگر شهرهایی که ارائه خدمات نقشه برداری به سرعت انجام میشود استان البرز و درواقع کرج و شهرستان ها می باشد.

تیم مپ اسکیل امکان ارائه خدمات نقشه برداری و تهیه نقشه یو تی ام در کرج و حومه را با سرعت استارت و به پایان میرساند.

دقت نقشه یو تی ام

دقت در نقشه شمیم به شدت مهم است زیرا عدم توجه به دقت آن مشکلات ملکی از جمله تداخلات ،تغییر و ایجاد اشتباه در حدود ملک را حاصل خواهد داشت؛همچنین ی کارشناس دادگستری متعهد نسبت به نقشه تهیه شده است و هرگونه مشکل و خطا در آن ممکن است تبعات بدی برای کارشناس داشته باشد.

دقت نقشه یو تی ام به معیار ها و عوامل مختلفی بستگی دارد. 

که در ادامه مقاله به آنها می پردازیم.

مقیاس درخواستی  نقشه:

نقشه های یو تی ام بر اساس کاربرد و هدف تهیه آن مقیاس های مختلفی دارند که مرسوم ترین آن ها مقیاس ۱:۲۰۰۰، ۱:۱۰۰۰  و  ۱:۵۰۰ است.

مقیاس ها بر اساس استاندارد های تعیین شده میزان حد خطای مجاز دارند که باید به آن اهمیت داد.

تجهیزات نقشه برداری:

پیشرفت علم باعث شده است که خطاها سیستماتیک و تجهیزات کاهش یابد اما آیا این بدان معنی است که در صورت بروز بودن تجهیزات نقشه برداری پس نقشه با کمترین خطا تهیه می شود؟

مسلما جواب سوال خیر است! تجهیزات باید به صورت دوره ای و به دست متخصصان کالیبره و بروز شوند تا با کمترین خطای ممکن بتوانند کار برداشت را انجام دهند.

آیا تاثیر نوع برند و تجهیزات در دقت تهیه نقشه UTM تاثیر گذار است؟:

بدون شک جواب این سوال بله است! نوع تجهیزات بدون شک در دقت نهایی کار تاثیر دارد.

بازار تجهیزات نقشه برداری بسیار گسترده است و خیلی از تجهیزات موجود در ایران وجود دارند که منسوخ شده اند اما متاسفانه بسیاری از شرکت ها و مهندسان از این تجهیزات استفاده می کنند.

برای مثال تعداد فرکانس دریافتی در نوع گیرنده جی پی اس تاثیر بسیاری دارد با روی کار آمدن گیرنده های دو فرکانسه و در حال حاظر سه فرکانسه که دقت بسیاری دارد گیرنده های تک فرکانسه منسوخ شده اند اما دیده می شود بسیاری از شرکت ها از این نوع جی پی اس استفاده می کنند.

ما در مپ اسکیل همیشه سعی در استفاده از تجهیزات بروز داریم تا بهترین دقت را تحویل متقاضی دهیم.

سامانه های نقشه برداری:

 استفاده از این سامانه ها همچون شمیم(اداره ثبت) و سمت (شهرداری) به خطای برداشت نقاط در عملیات نقشه برداری را به شدت کاهش میدهد.

تجربه و مهارت نقشه بردار:

تجربه و مهارت مهم ترین موضوع در هر کار و حرفه ای است.

بارها مراجعانی به موسسه مپ اسکیل مراجعه نموده اند که از روند کار تیم نقشه بردار قبلی شاکی بوده اند که سرمایه و زمانشان هدر رفته است.

تیم نقشه برداری مپ اسکیل مجموعه ای از افراد با تجربه و حرفه ای هستن که تا انتهای مسیر با شما همراه هستند.

یکی از سوالاتی کهبرای متقاضیان و مراجعین پیش می‌آید این است که با وجود شرکت ها و نقشه برداران متعدد و قیمت های مختلف به چه شخصی یا  شرکت نقشه برداری پروژه تهیه نقشه یو تی ام را بسپاریم؟

 شرکت ها و اشخاص مختلفی در قیمت های مختلف اقدام به تهیه نقشه utm می‌کند اما کدام یک برای تهیه نقشه utm املاک و زمین های کشاورزی مناسب است .

شاید شخصی با مراجعه به هر یک از شرکت ها بتواند پرونده ملکی خود را به آنها بسپارند  اما این را در نظر داشته باشید که تمام این شرکت ها با دارا بودن تمام تجهیزات و امکانات مناسب نقشه برداری ملکی نیست، شرکت مورد نظر رزومه قوی و موفقی در پروژه های مختلف ملی داشته باشد اما چرا؟

 دلیل آن این است که نقشه برداری ثبتی قواعد و قوانین خاص خود را دارد نیاز به تجربه و آشنایی کامل به این روند است نقشه یو تی ام توسط اشخاص نقشه بردار یا شرکت هایی که به این روند آشنا نیستند ممکن است مشکلات مختلفی برای صاحب ملک ایجاد کند.

حتی مشکلات ممکن است در روند مراحل اداری پیش نیاید اما با گذشت سال ها مشکلات ثبتی مختلفی برای مالک ایجاد کند خسارات بزرگی به وجود آید از جمله خسارات امر تداخلات است که در نهایت هزینه های بزرگی  برای مالک داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما از طریق راه های ارتباطی و یا شماره زیر تماس حاصل نمایید.
09120448336

نقشه یو تی ام UTM چیست؟

برای تعیین حدود دقیق ملک و کاداستر نقشه ها در سیستم UTM تهیه میشود.

برای تهیه نقشه UTM چه اقدامی باید انجام داد؟نحوه گرفتن نقشه یو تی ام چیست؟

از طریق راه های ارتباطی تماس بگیرید تا همکاران بصورت رایگان مشاوره دهند.

نقشه utm زمین کشاورزی چگونه صورت میگیرد؟

کارشناس رسمی دادگستری رشته نقشه برداری این کار را انجام میدهد.

هزینه نقشه برداری زمین کشاورزی و زمین مسکونی چگونه است؟

معیارهای مختلفی در قیمت گذاری نقشه UTM کشاورزی و مسکونی وجود دارد که به هر کدام در مقاله مورد نظر خواهیم پرداخت.

آیا مپ اسکیل نقشه utm تهران و کرج تهیه میکند؟

بله تیم مپ اسکیل با افتخار بیش از 100 پروژه تهیه نقشه یو تی ام در تهران و استان البرز انجام داده است.

جهت اخذ راهنمایی درباره محصولات رایگان فقط از طریق دیدگاه اقدام نمایید. جهت مشاوره در موارد دیگر مانند سفارش پروژه، درخواست همکاری ، مشاوره در خرید از راه های زیر می تواند اقدام نمایید.


ایمیل:     info@mapscale.ir


مشاوره:     09120448336


واتساپ:      09120448336


 

آخرین آموزش ها
بیشتر بخوانید
امور ثبتی جانمایی پلاک ثبتی ،جانمایی ملک بر روی نقشه و عکس های هوایی
نقشه برداری

جانمایی پلاک ثبتی و ملک ونقشه هوایی پلاک ثبتی|یافتن پلاک ثبتی روی نقشه و موقعیت دقیق ملک توسط کارشناس دادگستری

یافتن پلاک ثبتی و جانمایی آن روی عکس هوایی، نقشه و زمین یکی از مباحث  مهم امور ثبتی جانمایی پلاک ثبتی یا دریافت آدرس با پلاک ثبتی می باشد…
بیشتر بخوانید

40 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام برای تهیه نقشه یو تی ام چیکار باید کنم؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر برای تهیه نقشه یو تی ام باید چند موضوضع مطرح شه.
   اول اینکه نقشه یو تی ام رو برای کدام ارگان نیاز دارین؟
   دوم در متراژ محدوده قدر است و در آخر اینکه کاربری ملک چیست؟
   برای راهنمایی بشیتر با شماره09120448336 تماس بگیرین.سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

ژئورفرنس کردن ( Georeferencing ) لایه های برداری در arcgis و اتوکد
جانمایی پلاک ثبتی و ملک ونقشه هوایی پلاک ثبتی|یافتن پلاک ثبتی روی نقشه و موقعیت دقیق ملک توسط کارشناس دادگستری
فهرست
ارسال پیام
چت واتساپ!
پشتیبانی مپ اسکیل
سلام می تونم کمک کنم؟