نرم افزار جانمایی پلاک ثبتی

نقشه برداری

پلاک ثبتی توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای شناسایی سریع تر و مشخص بودن املاک ایجاد شد تا اختلافات ناشی از مشخص نبودن موقعیت یک ملک به نسبت همسایگان آن کمتر شده و با جانمایی و استعلام پلاک ثبتی این مسئله برطرف شود. جانمایی پلاک ثبتی باید توسط کارشناس نقشه برداری که به امور ثبتی مسلط است انجام شود. با ما همراه شوید تا اطلاعات کاملی درباره پلاک ثبتی و نرم افزارهای آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

نرم افزارهای استعلام پلاک ثبتی

برای جانمایی پلاک ثبتی از عکس های هوایی با سال مشخص نیاز است که باید توسط کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی بنا به شرایط زمین و اهداف مورد نظر عکس سال مورد نیاز تهیه شود.

بعد از اینکه عکس سال مورد نیاز تهیه شد با استفاده از نرم افزارهای پردازش عکس همچون: ArcGIS Pro یا PCI Geomatica آنها را ژئورفرنس کرده و برای انجام ترسیمات مورد نیاز و جانمایی وضع موجود در برنامه های پیشرفته ای همچون اتوکد یا سیویل تری دی استفاده کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نرم‌افزار پلاک ثبتی می توانید با کارشناسان مپ اسکیل با شماره همراه 09120448336 یا از طریق واتساپ یا با شماره دفتر 02128423013 در تماس باشید و سوالات خود را به صورت رایگان از کارشناسان ما جویا شوید.

نرم افزار جانمایی پلاک ثبتی ویندوز

جانمایی پلاک ثبتی کاری بسیار زمانبر و نیازمند دانش فنی و تخصصی در حوزه قوانین ثبتی و نقشه های آن است که حتما باید توسط کارشناس امورثبتی این کار انجام شود چرا که دارای بار حقوقی است و هرگونه اشتباه و کم کاری به ضرر مالک خواهد بود. به همین منظور برای جانمایی پلاک ثبتی و استعلام آن حتما از کارشناس خبره امور ثبتی استفاده کنید تا نتایج دلخواه در پروژه ایجاد شود.

تاریخچه پیدایش جانمایی پلاک ثبتی

جانمایی پلاک ثبتی مکانیزمی است که برای مشخص شدن مکان و حدود اربعه ملک صورت می گیرد. در سال های گذشته به دلیل عدم اداره ثبت املاک، تمامی مدارک و اسناد اراضی در قالب پلاک ثبتی ذخیره می شد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن تجهیزات نقشه برداری همچون جی پی اس چند فرکانسه، دوربین توتال و… به همراه وضع قوانین جدید ثبتی هر ملک باید دارای سند تک برگی باشد و مالک ملزم به اقدام برای دریافت سند خواهد بود.

بر اساس قانون ماده 9 برای مناطقی که اداره ثبت وجود داشت، مناطق را به چند ناحیه و بخش تقسیم بندی می کردند تا از زوایای مختلف مناطق قابلیت تفکیک داشته باشند، به همین منظور هر منطقه بر اساس پلاک مادر و فرعی تقسیم بندی شدند.

پلاک دهی در سال های اولیه بر اساس تاریخی که مالک به اداره ثبت مراجعه می کرد؛ تعیین می شد که این امر به دلیل ایجاد نامنظمی های بسیار بر اساس قانون ثبت اسناد، مالک باید برای هر قطعه تحت مالکیت خود برای دریافت سند تک برگی اقدام نماید و گرفتن سند برای قطعاتی که پلاک ثبتی ندارند الزامی است.

وضعیت های مختلف پلاک ثبتی

برای اینکه برای دریافت سند تک برگ و مشخص شدن وضعیت یک ملک اقدام کرد، می تواند یکی از شرایط ذیل را در نظر گرفت که با استفاده از نقشه یو تی ام وضع موجود جانمایی پلاک ثبتی را مشخص کرد.

  1. ملک دیوارکشی شده و محل دقیق آن نیز مشخص است، در این شرایط برای ملک مزبور نقشه یو تی ام وضع موجود توسط کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی تهیه می شود و بر اساس آن برای دریافت سند تک برگی اقدامات اداری انجام می شود.
  2. ملک دیوارکشی نشده و محل دقیق آن نیز مشخص نیست؛ در این شرایط کارشناس امور ثبتی با بررسی مدارک و اسناد ابتدا مختصات ملک را روی نقشه ها و عکس های هوایی جانمایی کرده و با استخراج مختصات به دست آمده، اقدام به جانمایی ملک و پیاده‌سازی مختصات می کند.
  3. ملک فقط دارای پلاک ثبتی قدیمی است و مالک از محل ملک اطلاعی ندارد که در این شرایط ابتدا باید نقشه های کاداستر از اداره ثبت اسناد تهیه شده و مختصات ملک روی نقشه جانمایی و مختصات یو تی ام تهیه و برای دریافت سند تک برگ اقدامات لازم صورت می گیرد.

شایان ذکر است که اطلاعات و مختصات به دست آمده از نقشه ها و عکس های هوایی باید توسط کارشناس تحلیل و بررسی گردد تا بتوان عملیات جانمایی و تفسیر عکس های هوایی به صورت اصولی انجام داد.

عکس های سنوات گذشته از سال 1334 تا سال 1389 شمسی به صورت آنالوگ تهیه شده که مپ اسکیل به عنوان بزرگترین بانک اطلاعاتی عکس ها و نقشه های هوایی آمادگی ارائه عکس و نقشه مورد نیاز به متقاضیان عزیز می باشد.

برنامه جانمایی پلاک ثبتی ویندوز

یکی از عوامل بسیار مهم برای دریافت سند تک برگ یا تامین دلیل برای باز پس گیری املاکی که سهوا در شمار اراضی ملی قرار گرفته اند، عکس های هوایی و تفسیر آن است که برای دریافت عکس هوایی سال مورد نیاز خود همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سال عکسبرداری مورد نیاز پروژه با شماره همراه 09120448336 یا از طریق واتساپ یا با شماره دفتر 02128423013 در تماس باشید.

روند جانمایی پلاک ثبتی

برای شرایطی که وضعیت دقیق ملک مشخص نیست باید روند ذیل را انجام داد.

  • در ابتدا باید داده ها و اسناد و مدارک موجود از ملک را جمع‌آوری کرد و کارشناس امور ثبتی با مطالعه و دسته بندی این مدارک اعم از تهیه عکس های هوایی، نقشه های وضع موجود، اسناد قدیمی، قولنامه و… به صحت این اسناد پی برد.
  • پس از بازبینی و بازرسی مدارک و اسناد پلاک ثبتی توسط سامانه ثبت اسناد استعلام گرفته و محل دقیق زمین مشخص می شود و کارشناس رسمی دادگستری امورثبتی اقدام به جانمایی پلاک ثبتی می نماید. لازم به ذکر است که قبل از عملیات جانمایی باید محل ملک و حدود آن مشخص شود.
  • بر اساس مختصات و داده های به دست آمده از مرحله قبل، می توان عملیات جانمایی را انجام داد و پیاده‌سازی مختصات روی نقشه ها و عکس های به درستی اجرا شود.
  • در نهایت از نقشه ها و نرم افزارها خروجی مختصات گرفته شده و با استفاده از تجهیزات به روز نقشه برداری همچون جی پی اس چند فرکانسه آن را روی زمین پیاده‌سازی کرد.
4.3/5 - (9 امتیاز)

جهت اخذ راهنمایی درباره محصولات رایگان فقط از طریق دیدگاه اقدام نمایید. جهت مشاوره در موارد دیگر مانند سفارش پروژه، درخواست همکاری ، مشاوره در خرید از راه های زیر می تواند اقدام نمایید.


ایمیل:     info@mapscale.ir


02128423013
مشاور:


09120448336
واتساپ:


 

آخرین آموزش ها
بیشتر بخوانید
نوشتهٔ پیشین
جانمایی زمین چیست؟ جانمایی زمین توسط کارشناس دادگستری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نیاز به پشتیبانی دارید؟ در خدمتیم...
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلگرام Whatsapp chat
2 +