جانمایی پلاک ثبتی و ملک ونقشه هوایی پلاک ثبتی|یافتن پلاک ثبتی روی نقشه و موقعیت دقیق ملک توسط کارشناس دادگستری

نقشه برداری
40 دیدگاه

یافتن پلاک ثبتی و جانمایی آن روی عکس هوایی، نقشه و زمین

یکی از مباحث مهم امور ثبتی جانمایی پلاک ثبتی یا دریافت آدرس با پلاک ثبتی می باشد در این مقاله به شرح کامل این مسئله می پردازیم ، روند پیاده سازی و پیدا کردن ملک ،موارد مورد نیاز و الزامات هنگام پیاده سازی و در نهایت به خاطر حساسیت در موضوع در این مقاله به نکات مهم و امنیتی مربوط به این امور می پردازیم.

در مقاله مربوط به پلاک ثبتی و پلاک تفکیکی به طور مفصل در رابطه با پلاک ثبتی و تفکیکی و تفاوت آنها پرداخته ایم. برای مطالعه بر روی لینک کلیک کنید.

جانمایی ملک و پلاک ثبتی چیست؟ جانمایی سند و حدود اربعه روی زمین چگونه صورت میگیرد؟

 در حقیقت جانمایی ملک تعیین موقعیت دقیق آن بر روی نقشه ها و نقشه هوایی املاک در سنوات گذشته، نقشه utm و 1:2000 می باشد که از جمله وظیفه کارشناس مربوط رشته نقشه برداری و امور ثبتی است.

برای تهیه نقشه هوایی ملک کلیک کنید.

 برخلاف تصورات این کار کاملاً دقیق و حساس می باشد زیرا باید به درستی تشخیص داده شود و آدرس آن به درستی تعیین شود و در نهایت جانمایی ملک بر روی عکس و نقشه های هوایی باید با دقت صورت گیرد تا در آینده مشکل و تداخلی با همسایگان پیش نیاید.

کارشناسان رسمی دادگستری رشته نقشه برداری و امور ثبتی و حتی مراجعین که مشکلات ملکی دارند باید به این نکات توجه نمایند.

نمونه املاک جانمایی شده در نقشه ثبتی
نمونه املاک جانمایی شده در نقشه ثبتی

یافتن پلاک ثبتی روی نقشه چگونه است؟

برای این که بتوان موقعیت دقیق ملک و سند را روی زمین پیاده کردن باید آن رار وی نقشه های قدیم و جدید جانمایی کرد.

نقشه های قدیمی بر دو نوع می باشد که نوع اول که نقشه ثبتی است که در آن پلاک ثبتی و گاهی ابعاد درج شده است و این نوع نقشه ها که به صورت کروکی می باشد هندسه خاصی ندارد.

البته لازم به ذکر است که هر نقشه ثبتی مورد تایید نیست و جعل در این مورد بسیار فراوان است.

نقشه دیگر که نقشه هوایی پلاک ثبتی است با استفاه از تصاویر قدیمی ترسیم و تهیه شده دارای سیستم مختصات است و هندسه خاصی دارد؛ برای جانمایی به هر دو آن نیاز است.

بعد از جانمایی روی نقشه های قدیمی انتقال آن روی نقشه های جدید و تعیین وضع موجود آن انجام می شود تا بتوانیم آن را روی زمین میخکوبی کنیم.

کاربردهای جانمایی پلاک ثبتی

جانمایی پلاک ثبتی مشخص می نماید که پلاک مزبور به کدام قطعه زمین تعلق دارد تا بر اساس آن بتوان برای دریافت سند تک برگ اقدام کرد. بسیاری از املاک قدیمی در طول سالیان دور شامل یکسری تغییرات خواهد شد که در اثر این تغییرات، دسترسی به مکان آن امکان پذیر نیست به همین خاطر کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی با جانمایی پلاک ثبتی با تبدیل نقشه های ثبتی سنوات قدیم به نقشه های یو تی ام می توان مکان ملک را به صورت دقیق تعیین کند.

 

قطعات اصلی و فرعی املاک با جانمایی پلاک ثبتی قابلیت تشخیص خواهند داشت و برای حل دعاوی مورد اختلاف بین املاک همجوار یا حل اختلافات خانوادگی ناشی از ارث، ارزیابی ملک، معاملات ملکی، انتقال و تغییر سند، ثبت سند و… کاربرد خواهد داشت. از جمله کاربردهای جانمایی پلاک ثبتی می توان به موارد ذیل اشاره کرد که عبارتند از:

 • تعیین موقعیت ملک روی زمین
 • تعیین موقعیت ملک گمشده دارای سند قدیمی یا املاکی که مکان آنها نا معلوم است.
 • مشخص کردن سیستم مختصات UTM روی عکس های هوایی سنوات گذشته
 • مشخص کردن مساحت و حدود مرزبندی املاکی که خطوط مرزی آنها به مرور زمان از بین رفته است.
 • تعیین موقعیت دقیق املاک قدیمی و تخریبی
 • استعلام وضعیت اراضی کشاورزی در حین معاملات

پلاک اصلی و پلاک فرعی

سازمان ثبت اسناد برای اینکه بتواند راحت تر قطعات ملکی را شناسایی نماید ابتدا محل ملک را مورد ارزیابی قرار می دهد تا بتواند قطعات بزرگ را با یک عدد تقسیم نماید از پلاک ثبتی استفاده می کند. قطعات اصلی یا مادر را به قطعات کوچکتری تقسیم می کنند که به آن قطعه اصلی گفته می شود و برای اینکه بتواند بهتر شناسایی نماید از یک شماره به عنوان شماره فرعی استفاده می کند.

 

اگر بخواهیم به زبان ساده تر مبحث پلاک ثبتی و پلاک فرعی را بیان کنیم می توان گفت که پلاک اصلی و فرعی همانند نام و نام خانوادگی افراد می توان تشبیه کرد و پلاک اصلی همان نام کوچک افراد در نظر گرفت و نام خانوادگی همان پلاک فرعی اطلاق می شود.

برای اینکه بتوانید پلاک اصلی و فرعی را از هم متمایز کرد از علامت / یا ممیز استفاده می شود. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید 1875/88 یک پلاک ثبتی است که دو عدد اول از سمت چپ یعنی 88 پلاک اصلی منطقه تهرانپارس می باشد و چهار رقم بعدی یعنی 1875 پلاک فرعی محسوب می شود.

 

پلاک مفروزی چیست؟

مفروز بر وزن مفعول و به معنی جدا شده می باشد. باتوجه توضیحات فوق اگر پلاک فرعی به قطعات دیگری تجزیه و تقسیم شود به قطعات فرعی جدا شده مفروز گفته می شود. البته با این کلمه معمولا از کلمه مجزی هم در کنار هم استفاده می شود و مجزی به معنی جز جز می باشد. پلاک مفروزی در سند تک برگ و سندهای قدیمی (با عنوان مفروز و مجزی از) درج می شود.

در برخی مواقع با تفکیک و افراز یک قطعه از قطعات تفکیک شده بدون پلاک ثبتی باقی می ماند که به صورت کامل در مقاله باقیمانده پلاک اصلی چیست درباره آن صحبت کردیم که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

 

 

چه زمان جانمایی پلاک ثبتی جانمایی ملک بر روی عکس هوایی لازم است؟

در موارد مختلفی نیاز به جانمایی پلاک ثبتی و تعیین موقعیت دقیق ملک وجود دارد که در ادامه به توضیح هر یک میپردازیم.

یکی از موارد استفاده بحث زمین های گمشده است.

بعضی مواقع افرادی از قبیل وراث صاحب ملکی هستند که دقیق ملک مشخص نیست در این مواقع با استفاده از جانمایی و نقشه های ثبتی منطقه مکان دقیق ملک مشخص میشود.

یکی دیگر از موارد استفاده وجود اختلافات بین همسایه ها است که در آن شخصی مدعی میشود که همسایه به ملک آن تعرض کرده در اینجا کارشناس جانمایی پلاک ثبتی وظیفه جانمایی ملک را برعهده دارد.

موارد زیاد دیگر نیز وجود دارد مانند شناسایی اراضی ملی بودن ملک و … کاربرد دارد.

حال این سوال پیش میاد جانمایی زمین ها و پلاک ثبتی شامل په مواردی می شود؟

جانمایی ملک برای املاک با که موقعیت آن ها دقیقا نامعلوم است:

در این گونه موارد که موقعیت ملک به هیچ عنوان مشخص نیست جانمایی باید بر اساس نقشه ثبتی منطقه صورت دیگر و بر روی نقشه 1:2000 مشخص شده و در آخر بر روی زمین جانمایی و به اصطلاح چهار میخ مشخص شود که پروسه بسیار پیچیده و حساسی است.

جانمایی املاکی که در گذر زمان مرز آن ها از بین رفته اما موقعیت تقریبی مشخص است:

در این این مورد با استفاده از تفسیر عکس هوایی نزدیک به تاریخ سند و مطالعه حدود اربعه ، مختصات دقیق ملک جانمایی می شود و سپس بر روی زمین پیاده سازی می شود.

به علت اهمیت این موضوع، این مورد را در مقاله ای با عنوان تهیه نقشه جانمایی پلاک ثبتی با تفسیر عکس هوایی به طور کامل توضیح داده ایم.

جانمایی ملک روی نقشه
جانمایی ملک روی نقشه

مراحل جانمایی پلاک ثبتی و پیاده سازی چهار گوشه ملک و حدود اربعه:

1- مطالعه دقیق اسناد و مدارک موجود:

یک کارشناس دادگستری رشته نقشه برداری و امور ثبتی باید بتواند تمام مدارک را کاملا مطالعه کند و بتواند حدود را از روی اسناد و مدارک تشخیص دهد.

2-تهیه و استعلام نقشه ثبتی:

برای اکثر موارد جانمایی نیاز به نقشه ثبتی است در این زمان نقشه بردار وظیفه دارد که این مدارک را کامل کند.

خوشبختانه تیم کارشناسی مپ اسکیل یکی از کامل ترین ارشیو های نقشه های ثبتی کشور را دارا است به همین خاطر در این مورد هیچگونه نگرانی و اصراف وقتی وجود ندارد.

3-جانمایی ملک روی نقشه و تعیین موقعیت دقیق ملک:

با استفاده از نقشه ثبتی و حدود اربعه ملک بر روی نقشه و عکس قدیمی ارتوفتو جانمایی میشود.

4-دریافت مختصات چهارگوشه و چیاده سازی آن:

در نهایت مختصات مورد نظر از نرم افزار استخراج می شود و با استفاده از gps و دیگر تجهیزات پیاده سازی می شود. در مورد این قسمت در آینده مفصل صحبت خواهد شد.

مواردی که در هنگام شروع جانمایی پلاک ثبتی حتما باید به آن توجه کرد:

اطمینان از صحت نقشه ثبتی تهیه شده یا استعلام پلاک ثبتی زمین:

از کلاه برداران غافل نشوید تجربه نشان میدهد که به همه نقشه های ثبتی نمی توان اعتماد کرد.

در بعضی از مناطق نقشه های ثبتی جعلی دیده شده است به همین خاطر مرجع نقشه ثبتی باید معتبر باشد.

خوشبختانه تیم مپ اسکیل با در اختیار داشتن ارشیوی بزرگ از نقشه های ثبتی مناطق مختلف کشور یکی از معتبر ترین شرکت ها در امر جانمایی پلاک ثبتی است.

استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی

استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی در واقع سلامت قانونی زمین کشاورزی را مشخص می نماید و اغلب بعد از امضای قولنامه یا مبایعه نامه می توان به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرد و زمین کشاورزی را از لحاظ رهن یا بازداشتی بودن استعلام گرفت. چرا که باید زمین کشاورزی که معامله شده است از نظر ثبتی مشکلی نداشته باشد و برای کسب آگاهی بیشتر از نظر مسائلی همچون اوقافی بودن یا دیگر مشکلات ثبتی معمولا از زمین مورد نظر استعلامات لازم گرفته می شود.

روش های استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی در زمان خرید و فروش زمین کشاورزی صورت می گیرد، عبارتند از:

 1. اگر زمین کشاورزی از سند تک برگی برخوردار باشد، می تواند از طریقه سامانه ثبت اسناد و املاک کشور به صورت آنلاین استعلام گرفت.
 2. می توان با مراجعه حضوری به یکی از دفاتر اسناد رسمی از زمین کشاورزی استعلام گرفت.
 3. با مراجعه حضوری به اداره ثبت اسناد بخشی که زمین کشاورزی در آن واقع شده است، می توان از وضعیت ثبتی زمین کشاورزی استعلام گرفت.
 4. در صورتی که قولنامه تنظیم شد و پس از استعلام متوجه قرار گیری زمین کشاورزی در رهن بانک به خاطر دریافت وام کشاورزی شدید، می توان با بانک برای پرداخت بدهی و آزادسازی زمین کشاورزی از رهن صحبت کرد. در صورتی که بانک مورد نظر تاییدیه انجام کار را به خریدار ندهد، معامله مورد نظر باطل خواهد بود. حتی در صورتی که زمین کشاورزی در توقیف فردی نیز باشد، باز هم معامله مزبور باطل خواهد بود.
  با توجه به اینکه پلاک ثبتی بر اساس حدود اربعه و مرز زمین کشاورزی و نقشه یو تی ام مشخص می شود و یکی از فاکتورهای اساسی برای هر زمین کشاورزی داشتن پلاک ثبتی خواهد بود، به همین خاطر استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی بر اساس موقعیت و سیستم یو تی ام انجام می شود.

جانمایی پلاک ثبتی برای اراضی کشاورزی

جانمایی پلاک ثبتی برای اراضی کشاورزی به منظور مشخص شدن حدود اربعه روی زمین صورت می گیرد که با ثبات این حدود توسط کارشناس نقشه برداری می توان برای دریافت سند تک برگی اقدام کرد. با توجه به اینکه در این شرایط نیاز به اطلاعات ثبتی الزامی است، کارشناس نقشه برداری می تواند با استفاده از نقشه ثبتی حدود ملک را روی زمین مزبور جانمایی نماید.
در شرایطی که مالک زمین کشاورزی قصد دیوار کشی داشته باشد تا از هرگونه تعرض و تجاوز همسایگان در امان باشد نیاز به برداشت حدود اراضی بر اساس سیستم یو تی ام خواهد داشت، اما به دلیل اینکه اراضی کشاورزی اغلب از مساحت زیادی برخوردارند بر خلاف اراضی شهری، جانمایی این اراضی کمی پیچیده و نیاز به مهارت فنی بسیار بالایی خواهد داشت.
برای عملیات نقشه برداری، باید حدود اربعه در ابتدا مشخص شود که از نقشه های ثبتی برای مشخص کردن این حدود استفاده می شود و با جانمایی نقشه های ثبتی روی حدود اراضی می توان مختصات یو تی ام را برداشت کرد. در صورتی که حدود اراضی و مرزبندی امکان به وجود آمدن اختلافات ملکی با همسایگان وجود دارد که با جانمایی پلاک ثبتی این مشکل بر طرف خواهد شد.

به دست آوردن پلاک ثبتی نقشه های ثبتی:

 همیشه سودجویان دنبال راهی برای پیش بردن منافع خود هستند به همین منظور دیده شده در املاک و کاداستر نیز تخلفات از جمله جعل نقشه های ثبتی مناطق مختلف دیده شده است.به دست آوردن پلاک ثبتی.

به این منظور برای پیاده سازی یا جانمایی پلاک ثبتی از صحت سند ثبتی مورد نظر اطمینان حاصل نمایید و به هر سند ثبتی اطمینان نکنید.دریافت آدرس با پلاک ثبتی.

 عدم استفاده از تجهیزات غیر دقیق :

دیده شده در بین نقشه برداران و کارشناسان جانمایی پلاک ثبتی و ملک بر روی نقشه ثبتی و عکس و نقشه های سنوات گذشته از تجهیزات نقشه برداری با دقت پایین مانند جی پی اس های دستی برای مشخص کردن موقعیت ملک استفاده شده است.

این عمل کاملا غیر مهندسی و غیر اصولی است.

زیرا ابزاری همچون جی پی اس های دستی خطایی حتی تا ۵۰ متر نیز ممکن است در هنگام برداشت نقطه اعمال نماید و در نهایت آسیب به این موضوع را مالک ساختمان و زمین که قرار است جانمایی ملک این شخص انجام شود می‌بیند

 همچنین از دیگر نرم افزارهایی همچون گوگل ارث برای تعیین موقعیت دقیق ملک و یا جانمایی ملک استفاده می شود که این امر در مواقعی ممکن است مشکل ایجاد نماید.

زیرا نرم افزار گوگل ارث دارای خطای نسبتا بالایی در بعضی مناطق است.

البته این بدان معنا نیست که به هیچ عنوان نمی توانیم از این ابزار استفاده نماییم اما این ابزار تنها کافی نمی باشد.

جانمایی ملک روی نقشه ثبتی
نمونه جانمایی ملک

به کارگیری بکارگیری مهندسان نقشه بردار دارای صلاحیت برای جانمایی نقشه هوایی پلاک ثبتی

بهتر است تمام امور ذکر شده توسط کارشناسان دادگستری و مهندسان نقشه بردار نظام مهندسی صورت گیرد تا دارای اعتبار باشد.

برای توضیح بیشتر باید گفت فقط کارشناسانی که صلاحیت اظهار نظر در مورد امور ثبتی و جانمایی پلاک ثبتی ملک را دارا می باشند قادر به تشخیص و نظر آنها فقط محکمیت قضایی دارد.

 به کارگیری افراد بی تجربه و و بی صلاحیت برای امور ذکر شده همچون پیاده سازی ملک روی نقشه هوایی پلاک ثبتی و هوایی، تفسیر عکس هوایی، تهیه نقشه یو تی ام برای اموری همچون ماده ۱۴۷ و ماده ۱۴۸  می‌تواند .

در آخر دچار مشکل می شود که آسیب اصلی را صاحب ملک می بیند.

عدم استفاده از تصاویر هوایی غیرهندسی و مایل :

بهتر است تصاویر هوایی به صورت متریک اسکن شده باشند تا دقت جانمایی بیشتر شود.

حتما در نظر داشته باشید که تصاویر ارتوفتو شده و در حقیقت از تصویر قائم استفاده شود. در غیر این صورت نتیجه مطلوبی حاصل نمیشود.

تهیه تصویر ارتوفتو برای تصاویر قدیمی و قرار دادن utm زمین بر روی آن امری زمان بر و نیاز به دقت زیادی می باشد.

زیرا تصاویر قدیمی از کیفیت زیادی برخورد نمی باشند و بسیاری از نرم افزار ها قادر به انجام این موضوع نیستند.

استفاده از نرم افزارها و تجهیزات به روز:

بسیار دیده می شود که نقشه برداران زیادی از روش‌های منسوخ شده و غیر استاندارد با دقت بسیار پایین برای تمام امور ذکر شده استفاده می کنند.

ایرادات وارد بر این روش ها اصلاً قابل چشم پوشی نیست .

استفاده از نقشه های کاغذی و یا حتی ترسیمات بر روی بر روی پلاک های کاغذی مانند روش های چند ده قبل به جای استفاده از نرم افزار های به روز بسیار فاجعه‌بار است.

 امروزه دیگر نرم افزارهای بروز راه را برای ورود خطاها بسته است.

استفاده از نرم افزارهای بروز در تمام امور کارشناس نقشه برداری از جمله تفسیر عکس هوایی، تهیه نقشه یو تی ام ،جانمایی پلاک ثبتی نقشه ثبتی و نقشه ها توانسته دقت را به بسیار بالا برده ( حتی تا چند سانتی متر) و در نتیجه خروجی بهتری را به صاحب املاک بدهد.

تعیین محدوده ملک قبل از تفسیر:

خیلی از کارشناسان بدون تعیین محدوده دقیق ملک و زمین بر روی عکس های هوایی شروع به تفسیر می کند.

خوب این موضوع ایرادات بسیاری دارد و ممکن است اشکالات زیادی به وجود بیاورد.

خطا هایی اسنانی از جمله اشتباه در تشخصی مکان مورد نظر.

تعیین سیستم مختصات استاندارد:

سیستم مختصات مطابق با استاندارد سازمان نقشه برداری کشور و یا سازمان ثبت اسناد سیستم مختصات utm می باشد.

تمام داده ها و اطلاعات نهایی از جمله ارتوفتو و نقشه باید در سیستم مختصات utm انجام شود. در غیر این صورت مقایر با استاندارد ها است.

در این مقاله سعی بر این بود نکات مهمی که بعضا در پروژه ها و اموری همچون تفسیر ، جانمایی پلاک ثبتی و تعیین موقعیت دقیق ملک رعایت نمیشود پرداخته شود.

به سراغ تبهکاران و کلاه برداران در زمینه جانمایی پلاک ثبتی نروید:

یکی از پر حاشیه ترین موارد در ایران بحث املاک است، به وفور دیده میشود که افرادی سودجو با نام ها و برند های ساختگی با عنوان های کارشناس، وکیل و مهندس اقدام به کلاهبرداری می کنند.

پس لازم است به چند نکته زیر توجه نمایید:

 • قبل از در اختیار گذاشتن سند و مداردپک خود تحقیقات لازم و رزومه کاری مجموعه و شخص را کاملا مطالعه و از آن مطلع شوید،سند و مدارک شما بالاترین ارزش را دارد و در اختیار قرار دادن آن شرایط کلاهبرداری را فراهم میکند
 • با قراردادی همه جانبه وارد کار شوید،معمولا کلاهبرداران جهت دریافت پول بیشتر در مراحل جلوتر با بهانه های متفاوت از شما پول طلب می کنند قرارداد جلو همه این مسائل را می گیرد.
 • از کارشناس مربوطه استفاده کنید،که رشته امور ثبتی و نقشه برداری است.
 • مراحل کاری و تایم کاری را از کارشناس جویا شوید.
 • در آخر باید مختصات چهارگوشه تحویل بگیرید.
 • کارشناس باید در آخر برای نقشه ها و مدراک تهیه شده مهر و امضای خود را بزند در غیر این صورت اعتبار قانونی ندارد.
تیم کارشناسی و مهندسی مپ اسکیل با تجربه و تخصص خود در امر کارشناسی و امور ثبتی آماده ارائه خدمات کارشناسی از جمله امور ثبتی می باشد.

برای اطلاعات بیشتر با شماره 09120448336 تماس حاصل نمایید.

یافتن پلاک ثبتی روی نقشه چگونه صورت می گیرد؟

برای این کار باید نقشه ثبتی ملک و کروکی را روی نقشه جانمایی کرد؛برای اطلاعات بیشتر مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

جانمایی پلاک ثبتی چیست و چه زمانی نیاز است؟

به تعیین دقیق موقعیت ملک و سند جانمایی پلاک ثبتی می گویند و زمانی استفاده می شود که موقعیت آن مشخص نباشد یا بهم خورده باشد.

دانلود نقشه پلاک ثبتی تهران ممکن است؟

برای این کار با پشتیبانی مپ اسکیل تماس بگیرید.

جهت استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی باید چه کار کرد؟

یکی از کامل ترین آرشیو های نقشه های ثبتی مپ اسکیل است.

نقشه هوایی پلاک ثبتی را چگونه می توان یافت؟

مپ اسکیل بزرگترین آرشیو نقشه هوایی پلاک ثبتی را در اختیار دارد.

4.6/5 - (46 امتیاز)

جهت اخذ راهنمایی درباره محصولات رایگان فقط از طریق دیدگاه اقدام نمایید. جهت مشاوره در موارد دیگر مانند سفارش پروژه، درخواست همکاری ، مشاوره در خرید از راه های زیر می تواند اقدام نمایید.


ایمیل:     info@mapscale.ir


مشاوره:     09120448336


واتساپ:      09120448336


 

آخرین آموزش ها
بیشتر بخوانید

40 دیدگاه. Leave new

 • عالیه این App

  پاسخ
 • فرزانه داوری
  07/31/2022 06:45

  سلام ، کارشناسان نقشه قدیمی اردبیل را دارن ؟؟

  پاسخ
 • نوری
  03/13/2022 20:25

  سلام بیست سال پیش زمینی خریدم حوالی کلاک کرج که سند داشت سند مال سال ۱۳۳۵ بود بعد از مدتی متوجه شدم که سندی که در دست من است متعلق به جایی که بعنوان زمین خریداری شده به من فروخته بودند نیست و سند متعلق به یک جای پرت و بی ارزش است سوال من این است که الان چگونه میتوانم محدوده دفیق این‌ زمین را پیدا کنم

  پاسخ
  • پشتیبانی شماره 2
   03/14/2022 17:07

   سلام ملک مورد نظر باید جانمایی شود . در صورت نیاز مدارک رو ارسال کنید بررسی لازم انجام بشه.

   پاسخ
 • ناشناس
  03/10/2022 13:35

  سلام بزرگوار خسته نباشید.
  ببخشید خانواده من یه سری زمین در حدود ۲۰میلیارد داشتن ،ولی متاسفانه یه سری از اقوام با جعل سند و…اینا رو تصرف کردن .
  الانم که شکایت کردیم و حصر ورثه رو در آوردیم ،برای گرفتن سند دچار مشکل شدیم چون میگن باید پلاک داشته باشین .
  ولی الان ما نه پلاک رو میدونیم و نه کسی رو که خانوادمون زمین رو ازش خریدن میشناسیم.
  چون این زمین ها خیلی قدیمین .
  ممنون میشم اگه برای فهمیدن پلاک راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • پشتیبانی شماره 2
   03/11/2022 23:47

   سلام تماس بگیرید راهنمایی لازم انجام شود.

   پاسخ
 • عبدالله خسروی
  02/18/2022 00:00

  سلام
  همانطوریکه میدانید شماره بندی پلاکهای ثبتی بترتیب است.مثلا از ۱ تا ۱۰. موردی است که نقشه بردار و کارشناسان ثبت اسناد با دستکاری در آن موجب بروز مشکل شده اند. مثلا جای پلاک ۳ را عوض کرده اند بطوریکه مجاور با یک و سه نیست.و گرفتن سند برای مالکان اصلی پلاک دچار مشکل شده است. شما در این مورد میتوانید پیگیری تخلف را بعهده بگیرید؟

  پاسخ
  • پشتیبانی شماره 2
   02/18/2022 13:26

   سلام خیر لزوما هیچگونه لزومی وجود نداره شماره پلاک ها به ترتیب باشه .چون دریافت سند در محله ها و مناطق بترتیب نبوده است.

   پاسخ
 • ارین
  12/31/2021 03:06

  طوری نوشتید که انگار دیگران بوقن
  جایی هم نوشتید جی پی اس های دستی خطابی ۵۰ متر دارند این در حالی اسنت که خطای جی پی اس دستی ۳ متر میباشد هرچند این خود باز هم خطای قابل توجهی است
  در جایی نوشتید کارسناسان رسمی امور ثبتی جانمایی و پیاده سازی عرصه را انجام میدهند اکر بگید کارشناس نقشه برار ی بنده قبول می کردم درست اما کارشناس ثبتی که رشته اش حقوق هست و اصلا ۴ واحد هندسه ریاضی و نقشه بردار پاس نکرده اصلا تبحری در پیاده سازی نقشه ندارد و صرفا فقط می تواند از روی پرونده ثبتی خلاصه وضعیت ملک را رو نویس کند
  کمی واقع بین باشید

  پاسخ
  • پشتیبانی شماره 2
   01/04/2022 22:02

   سلام وقت بخیر خطای جی پی اس دستی تا 50 متر میتونه بره و حتی این موضوع رو هم به چشم دیدیم که متاسفانه هنوز مهندسان زیادی استفاده میکنن بهتر شما به عنوان مهندس از جی پی اس دستی دفاعی نکنید.
   برای بحث کارشناس امور ثبتی درست میگین متاسفانه رشته امور ثبتی پر از حقوق دان هایی هست که چیزی از نقشه برداری نمیدونن.البته کارشناسهای قدیمی رشته نقشه برداری و راه ساختمان هستن که صلاحیت امور ثبتی دارن و در تیم مپ اسکیل حضور دارند.

   پاسخ
 • محمد
  11/11/2021 12:19

  سلام.برای آموزش تهیه نقشه های کاداستر چه باید کرد؟

  پاسخ
  • امیر
   11/17/2021 21:29

   سلام نقشه هوایی ثبتی چا بکسر میخوام

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر تماس بگیرین درخدمتیم

    پاسخ
    • سید حامد
     12/10/2022 19:08

     سلام یه عدد سند قدیمی سال ۳۲ بعداز فوت مادربزدگم که عموهام خواستن کارای ورثه انجام بدن در خونش پیدا کردی .چون بابای من از همه بزرگتر بود همه سندها رو دادت دست بابام که پیگیری کنه حالا این سند ادرس نوشته قریه کلاک دهستان غار بخش ۱۲ تهران .حالا امکانش هست که ادرس دقیش رو پیدا کنیم که بدونیم همچین زمینی هستش یا نه

     پاسخ
     • پشتیبانی شماره 2
      12/13/2022 23:31

      سلام لطفا با شماره 09120448336 تماس بگیرین.

   • بیژن
    02/10/2022 15:26

    سلام ممنون از مطلبتون اموزنده بوود

    پاسخ
 • بهرامی
  09/02/2021 21:40

  برای یافتن نقشه ثبتی ملک باید چیکار کنم ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر برای دریافت نقشه ثبتی نیاز است مدارک خود را در واتساپ ارسال کنید همچین بهتر است با متخصصین ما صحبت کنید که دقیقا مشکل شما چیست؟ تا با ارائه نظریه بهترین بتونیم راهنماییتون کنیم.

   پاسخ
  • شکوفه ساریخانی
   02/13/2022 00:24

   سلام چطور میشه با آدرس دقیق منزل و کدپستی، پلاک ثبتی و بدست اورد

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نقشه یو تی ام (UTM) چیست و چگونه تهیه می شود؟
نقشه برداری زمینی
ارسال پیام
چت واتساپ!
پشتیبانی مپ اسکیل
سلام می تونم کمک کنم؟