راه های پیدا کردن پلاک ثبتی ملک

ژئوماتیک

در گذشته در مورد پلاک های اصلی و فرعی به طور کامل توضیح داده ایم اما اگر بخواهیم به صورت خلاصه در ابتدای مقاله توضیحی دهیم پلاک اصلی مربوط به یک محدوده یا یک منطقه وسیعی است اما پلاک فرعی مختص به یک ملک می باشد. در ادامه مقاله قصد داریم نحوه پیدا کردن پلاک های ثبتی املاک را توضیح دهیم.

مدارک مورد نیاز در پیدا کردن پلاک ثبتی

برای یافتن پلاک ثبتی به مدارکی از جمله سند بنچاق قولنامه وضع موجود و از همه مهمتر نقشه ثبتی منطقه مورد مطالعه نیاز است.

تعدادی از مدارک گفته شده توسط متقاضی به درخواست کارشناس مربوطه باید ارائه گردد اما نقشه ثبتی یکی از با ارزش ترین و گرانبهاترین مدارک مورد نیاز است که کارشناس مربوطه در جهت دستیابی به آن اقدام خواهد کرد. جهت استعلام پلاک ثبتی اصلی و فرعی می توانید با کارشناسان ما در مپ اسکیل در ارتباط باشید.

دسته بندی املاک نیازمند به پیدا کردن پلاک ثبتی:

در حالت کلی 3 مورد برای پیدا کردن پلاک ثبتی وجود دارد:

۱-املاک با موقعیت و عرصه مشخص با پلاک ثبتی نامشخص

۲-املاک با موقعیت مشخص و عرصه نامشخص با پلاک ثبتی نام شخص

۳- املاک با موقعیت نامشخص عرصه نامشخص و پلاک ثبت نام شخص

پیدا کردن پلاک ثبتی در املاک با موقعیت و عرصه مشخص با پلاک ثبتی نامشخص:

در این نوع املاک ابتدا باید موقعیت و عرصه و اعیان ملک توسط متقاضی ارائه گردد و کارشناس نقشه بردار و موجود را برداشت نماید سپس با بررسی مدارک و پرونده های ثبتی و در نهایت جانمایی ملک بر روی نقشه های قدیمی و از همه مهمتر نقشه ثبتی منطقه پلاک مورد نظر استخراج گردد که جهت استعلام هزینه کارشناسی ملک و هزینه جانمایی پلاک ثبتی می توانید از طریق شماره های مندرج با تیم پشتیبانی مپ اسکیل در ارتباط باشید.

پیدا کردن پلاک ثبتی در املاک با موقعیت مشخص و عرصه نامشخص با پلاک ثبتی نام شخص:

در این نوع موارد موقعیت تقریبی توسط متقاضی ارائه می گردد کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی و نقشه برداری با استفاده از مدارک و نقشه های ثبتی و همچنین سند و حدود اربعه ملک را جانمایی و در انتها بر روی وضع موجود آماده‌سازی و میخ کوبی می‌کند و همچنین پلاک ثبتی استخراج می گردد. همچنین جهت تهیه نقشه هوایی ملک، ارزیابی ملک تجاری، تطبیق ملک و یا حل اختلافات حدود ملک می توانید با ما در ارتباط باشید.

پیدا کردن پلاک ثبتی در املاک با موقعیت نامشخص از عرصه نامشخص و پلاک ثبتی نام شخص:

بررسی اینگونه پرونده‌ها بسیار پیچیده و متفاوت است و نیاز به بررسی و مطالعه بیشتر است اما در حالت کلی می توان گفت مجموعه ای از چند فعالیت ثبتی را برای یافتن ملک و پلاک ثبتی آن باید طی کرد. جهت اطلاع از تداخل و تعارض پلاک ثبتی و تاثیر قدمت بنا در ارزیابی ملک می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چالش های پیش رو در پیدا کردن پلاک ثبتی:

بررسی‌ پرونده‌های مربوط به پیدا کردن پلاک ثبتی چالش ها و مشکلاتی را نیز پیشرو می‌آورد از جمله این چالش ها یافت نشدن نقشه ثبتی منطقه ،از بین رفتن حد و مرز زمین ها تغییر در عوارض و ساختمان ها، تصرف املاک که باعث می شود نتوان عمل پیاده‌سازی و میخ کوبی را انجام داد کارشناس نقشه بردار باید مهارت لازم برای برطرف کردن آن را داشته باشد. همچنین یکی دیگر از خدمات مپ اسکیل ارائه نقشه جانمایی پلاک ثبتی براساس درخواست شما می باشد که می توانید از طریق شماره های مندرج با ما تماس حاصل نمایید.

کارشناسان خبره مپ اسکیل در خدمت و کنار شماست و به شما در پیدا کردن پلاک ثبتی ملک کمک میکند. برای دریافت مشاوره و راهنمایی رایگان کافیست با شماره دفتر 02128423013 و یا موبایل 09120448336 در واتساپ تماس بگیرید.

3.8/5 - (9 امتیاز)

جهت اخذ راهنمایی درباره محصولات رایگان فقط از طریق دیدگاه اقدام نمایید. جهت مشاوره در موارد دیگر مانند سفارش پروژه، درخواست همکاری ، مشاوره در خرید از راه های زیر می تواند اقدام نمایید.


ایمیل:     info@mapscale.ir


02128423013
مشاور:


09120448336
واتساپ:


 

آخرین آموزش ها
بیشتر بخوانید
نوشتهٔ پیشین
نحوه اعمال قدمت بنا در ارزیابی ملک چگونه است؟
نوشتهٔ بعدی
نقشه ثبتی چیست؟ چه کاربردی دارد؟ و چه تفاوت هایی با نقشه کاداستر دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نیاز به پشتیبانی دارید؟ در خدمتیم...
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلگرام Whatsapp chat
2 +