دانلود نرم افزار Erdas imagine lps

متخصصان تصویربرداری جغرافیایی که نیاز دارند هر روز مقادیر زیادی از داده های مکانی را پردازش کنند، غالباً متکی به نرم افزاری هستند. نرم افزاری ERDAS IMAGINE از جمله بازوان توانمند این متخصصان عنوان می شود که داده های ماهواره ای و عکس هوایی آنالوگ و دیجیتالی را در عالیترین شکل و با دقیقترین حد ممکن، عرضه می کند. از همین رو ما نیز در این مجال به معرفی و نحوه بهره مندی از این نرم افزار پرداختیم تا شما به سهولت از آنها استفاده کنید. با ما همراه باشید.

نرم افزاری ERDAS IMAGINE چیست؟

ارداس نرم افزار برای پردازش تصاویر هوایی و داده های فضایی است که پردازش و تجزیه و تحلیل تصویر فضایی، قابلیت سنجش از دور و قابلیت GIS(سیستم اطلاعات جغرافیایی) را ارائه می دهد. همچنین ERDAS IMAGINE ساخت شرکت HEXAGON ارزش واقعی، تلفیق سنجش از دور ، فتوگرامتری ، تجزیه و تحلیل LiDAR ، تجزیه و تحلیل اساسی بُردار و پردازش رادار را به نمایش می گذارد. از دیگر قابلیت های این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • تجزیه و تحلیل تصویر ، سنجش از دور و GIS
 • پشتیبانی از تصاویر نوری پانکروماتیک ، چند طیفی و فراطیفی ، رادار و داده های LiDAR
 • رابط روبان کاربر پسند
 • پردازش چند هسته ای و توزیع شده
 • مدل سازی فضایی با اپراتورهای ابر شکننده ، بردار و نقطه ای و همچنین پیش نمایش نتایج در زمان واقعی
 • آماده سازی زمین و ایجاد موزاییک با عملکرد بالا
 • انواع ابزارهای تشخیص تغییر

بهره وری آسان از اِرداس

همان طور که گفته شد، متخصصان از برنامه ERDAS IMAGINE برای استخراج اطلاعات از تصاویر ماهواره ای و هوایی استفاده می کنند. علت استفاده گسترده از این نرم افزار کاربری آسان و یادگیری ساده حتی در حین کار است. زیرا مجموعه گسترده ای از ابزارها به کاربران این اجازه را می دهد تا تجزیه و تحلیل داده ها را تقریباً از هر منبع دریافت کنند و آنها را در قالب هایی از نقشه های چاپ شده تا مدل های سه بعدی، ارائه دهند. همچنین ERDAS IMAGINE به یک جعبه ابزار جامع برای بهره مندی در موارد زیر مجهز است.

 • تصویربرداری جغرافیایی
 • پردازش تصویر و شطرنجی

از همین رو ERDAS IMAGINE هم برای مبتدیان و هم متخصصان کاملاً مناسب است.

ERDAS IMAGINE و 3 بخش آن

از زمان تأسیس ، ERDAS IMAGINE برای موارد مختلفی از جمله مدیریت منابع طبیعی ، ارتباطات از راه دور ، برنامه ریزی شهری و نقشه برداری زیستگاه مورد استفاده قرار گرفته است. برنامه های کاربردی این نرم افزار گسترده هستند و شامل موارد ضروری برای انجام کارهایی از اصلاح هندسی و بهبود تصویر تا پردازش و تجزیه و تحلیل پیشرفته تصاویر چند طیفی و فراطیفی در محیط های 2-D و 3-D هستند. IMAGINE از سه بسته نرم افزاری جداگانه تشکیل شده است:

 1. IMAGINE Essentials
 2. IMAGINE Advantage
 3. IMAGINE Professional

هرکدام از موارد بالا عملکرد کاملی از موارد ذکر شده قبل از خود را دارند. بسته به بسته ، انواع مختلفی از ماژول های الحاقی برای ارائه عملکرد گسترده وجود دارد. همچنین ، بسیاری از پیشرفت های جدید از جمله قابلیت های ارتقا یافته موزاییکی ، ایجاد صحنه های پیشرفته و گزینه های 3 بعدی ، کمپرسور MrSID ، لیست گسترده ای از ابزارهای ورودی و خروجی و ابزارهای ایجاد و ویرایش ESRI Shapefile در این نرم افزار موجود است. است.

IMAGINE مجموعه ای از ابزارهای پرقدرت:

این نرم افزار به مجموعه ای از ابزارهای پرقدرت مجهز است که برای انجام کارهای پیچیده پردازش تصویر لازم هستند. در ادامه با آنها آشنا می شویم.

نرم افزار erdas lps
نرم افزار erdas lps

جمع آوری نقاط کنترل زمین (GCP):

جمع آوری نقاط کنترل زمین (GCP) می تواند به روشی دقیق و بصری، با استفاده از ابزاری انجام شود که امکان جمع آوری سریع اما دقیق نقاطی را که می تواند برای تصحیح تصویر استفاده شود ، فراهم می کند. دستیابی به GCP با استفاده از گزینه ” آنلاین ” سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) که بیننده ERDAS را قادر می سازد با یک واحد GPS ارتباط برقرار کند ، اطلاعات مکان و عنوان را که بلافاصله بر روی تصویر پس زمینه نمایش داده می شود ، امکان پذیر می کند.

قابلیت های تجسم ماژول:

قابلیت های تجسم ماژول قابل توجه است و شامل پوشش تصویر برای ایجاد نماهای پرسپکتیو 3 بعدی و همچنین یک ابزار پروفیل است که به شما اجازه می دهد ویژگی های سطح (مقادیر بازتابی یک منطقه مستطیل شکل در یک باند واحد) به عنوان یک مدل سطح با پوشش موضوعی نمایش داده شود. همچنین ESRI Shapefile امکان تقسیم و ضمیمه کردن ویژگی های خط و چند ضلعی ، به چند ضلعی و داشتن مرز مشترک را ممکن ساخته تا بردارهای موجود بدون نیاز به دیجیتالی کردن کل ویژگی ، تغییر شکل دهند.

قابلیت اصلاح مجدد:

تفسیر تصویر با کمک توابع افزایش فضایی، طیفی و رادیومتریک که شامل یک آرشیو گسترده شامل هسته های فیلتر از پیش تعریف شده و ترکیب های محبوب باند / نسبت است ، در IMAGINE Advantage تا حد زیادی تسهیل می شود. حذف اعوجاج هندسی از تصاویر ماهواره ای و عکس های هوایی با قابلیت اصلاح مجدد نرم افزار به یک کار ساده تبدیل می شود.

توانایی ترکیب تصاویر:

یکی از مهمترین ابزارها ، ابزار موزاییک است که توانایی ترکیب تصاویر از هر سنسور، بدون در نظر گرفتن پیش بینی یا وضوح زمین را فراهم می کند. این ابزار به کاربران اجازه می دهد تا لبه های ناهموار را از یک تصویر برش دهند ، مناطقی را که ممکن است هیستوگرام تصویر را کج کرده و خطا را وارد کنند، و تعادل رنگ را در یک صحنه از تصویر حذف کنند. این ابزار موزاییک همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا قبل از نهایی کردن مراحل، تصویر حاصل را در پیش نمایش ببینند.

IMAGINE حرفه ای:

IMAGINE Professional از ابزارهای پیشرفته برای سنجش از دور و آنالیزهای پیچیده برخوردار است. IMAGINE Professional می تواند داده ها را برای تجزیه و تحلیل سریع تصویر و مدل سازی فضایی پردازش کند ، که به شما امکان می دهد نقشه های استفاده از زمین و سایر محصولات را تولید کنید. IMAGINE Professional شامل تمام قابلیت های IMAGINE Advantage و IMAGINE Essentials به علاوه تجزیه و تحلیل رادار ، ابزار طبقه بندی پیشرفته، مدل سازی داده های فضایی گرافیکی و یک روش منحصر به فرد برای تجزیه و تحلیل داده های جغرافیایی است.

VirtualGIS:

VirtualGIS با طیف وسیعی از قابلیت های تجزیه و تحلیل بصری سه بعدی ، نمایش قدرتمند و نمایش سریع ERDAS IMAGINE را گسترش می دهد. فراتر از ارائه سه بعدی ساده و جابجایی های اساسی ، GIS مجازی ، به سرعت و به راحتی امکان ایجاد تفسیرها و تفاسیر دقیق زمین را فراهم می کند. تنها کافیست، عکس برداری هوایی Drape ، تصاویر ماهواره ای و داده های اسکنر هوا را بر روی DEM قرار دهید ، لایه های برداری و تصویر ، نمادها ، حاشیه نویسی ، بیلبوردها و اشیا 3D یا همان سه بعدی را برای ایجاد دیدگاه های واقع گرایانه از منطقه مورد نظر اضافه کنید.

ماژول بُردار IMAGINE:

ماژول بردار IMAGINE توانایی اضافه و حذف کردن داده های برداری ، و تمیز کردن و ساخت توپولوژی را در قالب پوشش ESRI Arc بدون تبدیل به کاربر فراهم می کند. همچنین با استفاده از این ماژول می توان موارد زیر را انجام داد:

 • شما پوشش های موجود را باز کرده یا جدید ایجاد می کنید.
 • دیجیتالی کردن “هدآپ” را مستقیماً در Viewer یا با استفاده از ورودی دیجیتالی انجام دهید. تِلورانس ضربه محکم و ناگهانی گره ، ضربه محکم و ناگهانی قوس ، علفهای هرز و دانه را مشخص کنید.
 • چند ضلعی ها را براساس آمار تصویر به صورت خودکار تولید کنید (منطقه رشد می کند).
 • و خیلی بیشتر.

IMAGINE Radar Mapping Suite:

این گزینه قابلیت راداری پیشرفته ای را فراهم می کند که قابلیت های ERDAS IMAGINE را گسترش می دهد. این شامل چهار ماژول الحاقی است:

Radar Interpreter: تصاویر رادار را پردازش و بهبود می بخشد.

OrthoRadar: تصاویر رادار را با دقت دقیق تصحیح و مرتب می کند.

StereoSAR DEM: جفت تصاویر SAR را با هم مرتبط می کند و DEM تولید می کند.

IFSAR DEM: از تکنیک های جدید تداخل سنجی برای ایجاد DEM از تصاویر SAR استفاده می کند.

تهیه dem در نرم افزار erdas imagine
تهیه dem در نرم افزار erdas imagine

IMAGINE OrthoBASE Pro:

IMAGINE OrthoBASE Pro ابزاری سریع و مفید است که به طور خودکار DTM (مدل Terrain Digital) را از تصاویر استخراج می کند. IMAGINE OrthoBASE Pro یک نسخه ارتقا یافته برای IMAGINE OrthoBASE و بخشی از مجموعه عکس جدید Photogrammetry ERDAS است. با استفاده از تکنیک های پیچیده و دقیق هوش مصنوعی ، IMAGINE OrthoBASE Pro می تواند به طور خودکار اطلاعات مربوط به ارتفاع را از تصاویر شما استخراج کند. همچنین IMAGINE OrthoBASE Pro راه حل کامل شما را برای ایجاد نقشه اطلاعات دقیق ارائه می دهد.

قابلیت های اضافی IMAGINE OrthoBASE Pro عبارتند از:

 • DTM های استخراج شده را به صورت خودکار به عنوان مدل های ارتفاعی دیجیتال شطرنجی (DEM) ، شبکه های بی نظم مثلثی (TIN ها) ، Shapefiles 3D ESRI یا پرونده های خروجی ASCII ذخیره می کند
 • استخراج ، زیرمجموعه و موزاییک DTM های جداگانه برای کل منطقه پروژه ، شامل صدها تصویر با یک کلیک.
 • از استخراج DTM از عکسبرداری هوایی ، تصاویر ماهواره ای (IKONOS ، SPOT ، IRS-1C) ، فیلم دیجیتال و تصاویر دوربین 35 میلی متری پشتیبانی می کند.
 • مناطق جغرافیایی خاص را برای تعریف میزان DTM خروجی رقمی می کند. به همین ترتیب ، مناطق جغرافیایی خاص (به عنوان مثال ، اجسام آب) را می توان بر روی تصاویر تعریف کرد و از استخراج خودکار DTM حذف کرد.
 • اطلاعات دقیق را که در یک گزارش صحت DTM خروجی ذخیره شده، محاسبه می کند.

تحلیلگر استریو:

ERDAS با استفاده از Stereo Analyst ، انقلابی در جمع آوری ، تفسیر و تجسم اطلاعات جغرافیایی سه بعدی ، تصویربرداری جغرافیایی سه بعدی را ایجاد کرده است. Stereo Analyst با جمع آوری اطلاعات جغرافیایی سه بعدی مستقیماً از تصاویر داده های ماهواره ای و عکس هوایی آنالوگ و دیجیتالی ، GIS 2D شما را به ابعاد دنیای واقعی تبدیل می کند. تکنیک های پیچیده جمع آوری داده های سه بعدی Stereo Analyst کاربر را قادر می سازد:

 • بدون نیاز به ایجاد مدل زمین دیجیتالی ، داده های GIS 2D و 3D را به طور دقیق از منابع مختلف تصویر جمع آوری کنید.
 • زمان و هزینه های مرتبط با تهیه ، جمع آوری و ویرایش اطلاعات GIS را به حداقل برسانید.
 • بردارهای GIS 2D موجود را به داده های 3D GIS تبدیل کنید و اطلاعات مکانی را به طور خودکار به GIS خود نسبت دهید.
 • بلافاصله از شکل های سه بعدی در محصولات ERDAS IMAGINE و ESRI استفاده کنید.
 • دقت لایه های برداری GIS و مدل های استریوی دیجیتال را تأیید کنید.
 • با استفاده از Stereo Analyst ، جمع آوری داده های GIS به صورت سه بعدی هرگز آسان نبوده است.

کلامی در مورد نرم افزار ارداس:

نرم افزار ERDAS IMAGINE برای کمک به استفاده از داده های ماهواره ای و هوایی طراحی شده است که محیط ساده و کاربری راحتی نیز دارد. ما نیز به همین منظور به تفسیر به کارایی و نحوه استفاده از آن پرداختیم تا شما بتوانید بهره وری کامل را داشته باشید.از همین رو ابزارهای مهم آن را نیز توضیح دادیم که کار شما را راحتتر می کند. بنابراین پیشنهاد می شود در صورت صلاحدید از آن استفاده کنید. همچنین اگر در استفاده از این نرم افزار با مشکلی روبه رو شدید می توانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان ما جهت رفع مسئله، وارد گفتگو شوید.

4.3/5 - (32 امتیاز)

جهت اخذ راهنمایی درباره محصولات رایگان فقط از طریق دیدگاه اقدام نمایید. جهت مشاوره در موارد دیگر مانند سفارش پروژه، درخواست همکاری ، مشاوره در خرید از راه های زیر می تواند اقدام نمایید.


ایمیل:     info@mapscale.ir


مشاوره:     09120448336


واتساپ:      09120448336


 

آخرین آموزش ها
همچنین بخوانید
دانلود نرم افزار متلب

دانلود نرم افزار متلب از جمله زبان برنامه نویسی مناسب مهندسان و نقشه برداران

نرم افزار ContexCapture

دانلود نرم افزار Bentley ContextCapture | آشنایی با امکانات و کاربرد های مهم

دانلود نرم افزار qgis

نرم افزار QGIS چیست ، دانلود آخرین نسخه

دانلود نرم افزار اتوکد AutoCad

نرم افزار اتوکد Autodesk AutoCAD نقشه کشی با کرک

8 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نیاز به پشتیبانی دارید؟ در خدمتیم...
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلگرام Whatsapp chat
2 +