خرید عکس هوایی،دریافت نقشه هوایی تمام سالها سازمان نقشه برداری و جغرافیایی نیروهای مسلح،منابع طبیعی و اصلاحات ارضی

نقشه برداری
228 دیدگاه

سامانه سفارش عکس و نقشه هوایی قدیمی دیجیتالی از جمله نقشه هوایی منابع طبیعی و اصلاحات ارضی، سازمان نقشه برداری و جغرافیایی نیرهای مسلح و فراتر از آن همراه با مشاوره رایگان

آیا تا حالا در مورد عکس هوایی قدیمی چیزی شنیده اید؟ آیا تا کنون شنیده اید که منابع طبیعی، شهرداری و یا یکی دیگر از ارگان های مشابه، مالکیت زمین یکی را نقض کرده اند و سعی در مالکیت آن را داشته باشند؟

یا به شیوه ای سعی در تخریب بنیان دارایی شما به بهانه تملک غیر قانونی داشته باشند؟

تا به حال درمورد اصلاحات ارضی ، منابع طبیعی و زمین های کشاورزی شنیده اید که چگونه زمینی های قدیمی با وجود سند مالکیت به مالکیت اراضی ملی و منابع طبیعی در می آید ؟ راهکار آن چیست؟

یا درگیر پیدا کردن یکی از این تصاویر شده اید؟ اگر خودتان یا یکی از آشنایانتان قربانی شده اید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

در این مقاله با ارائه یک راهکار ساده که همان خرید عکس هوایی قدیمی که یکی از محصولات نقشه برداری است؛ یاد میگیرید که چگونه به راحتی، در تمامی مراجع قضایی از حق قانونی خود به وسیله دریافت نقشه هوایی قدیمی (پرکاربردترین های آنها، نقشه های هوایی سال های مختلف و عکس هوایی دهه 40 و 1342) ، دفاع کنید. اما چگونه؟ در 5 دقیقه آینده با خواندن این مطلب نه تنها ملک خود را باز خواهید گرداند، بلکه به صورت شگفت انگیزی می توانید ورق را به سود خود بازگردانید. اما اگر از این دسته هم نیستید و به منظور دیگری به دانلود عکس هوایی نیاز پیدا کرده اید، پیشنهاد میکنم با من در مپ اسکیل همراه باشید.

خرید نقشه هوایی
نمونه ای از نقشه هوایی مزارع کشاورزی و اصلاحات ارضی
توجه داشته باشید اگر نیاز به پشتیبانی سریع و آنی دارید لطفا با شماره تماس 09120448336 حاصل نمایید یا از طریق واتساپ ارتباط برقرار نمایید!

در ویدیو زیر نمونه هایی از این داده ها را مشاهده میکنید:

نبود زیرساخت مناسب و کافی در زمینه تهیه عکس و نقشه هوایی ملک ها باعث مشکلات فراوانی شده است. یکی از مهم ترین چالش های عکس و نقشه نبود تیم کارشناس برای تصاویر قدیمی است.

با استفاده از سامانه مپ اسکیل علاوه بر نقشه هوایی بروز می توانید عکس هوایی قدیمی از جمله تصاویر دهه 30 ،40 ،  50 و 60 و عکس های سال 1370و تصاویر 1390 را تهیه نمایید.

مپ اسکیل این امکان را به کاربران خود می دهد که می توانند از هر نقطه از جهان هرگونه داده نقشه برداری که می‌خواهند را به راحتی تهیه نماید.

یکی از سوالاتی که خیلی از سوی کاربران مطرح می شود این است که آیا می توان از عکس های هوایی به عنوان سند و مدرک معتبر استفاده کرد؟

جواب این سوال قطعا بله است تمامی داده های مپ اسکیل کاملا معتبر و امکان پیگری است و برای تمام ارگان ها و سازمان های دولتی و حقوقی معتبر است.

عکس هوایی قدیمی آنالوگ چیست ؟

قبل از هر موضوعی لازم است توضیحی درباره عکس هوایی و موارد استفاده آن بگوییم.

این دیتا تصاویری است که از طریق پرواز هواپیماها یا ماهواره ها از زمین برداشت می شود و از آن اطلاعات جامع و موضوعی دریافت می شود. این اطلاعات می تواند به صورت کلی برای تهیه نقشه یا به صورت موضوعی برای مباحثی همچون کارشناسی دادگستری و … استفاده شود.

برای مثال، این روز ها بحث املاک در حریم منابع ملی داغ است که با استفاده از تصاویر دهه 30 و 40 شمسی اقدام به تفسیر تصاویر نموده و عارضه های مورد نظر در محدوده ای که متقاضی و یا منابع طبیعی اعلام کرده است تشخیص داده می شود. خرید نقشه از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و نقشه هوایی منابع طبیعی که عموما نقشه های قدیمی روستایی و شهری است یکی از این موارد می باشد.

لازم به ذکر است برای بررسی رایگان وجود نقشه هوایی سال های گذشته با شماره 09120448336 حاصل نمایید و یا از طریق تلگرام و واتساپ پیام دهید.

عکس هوایی و نقشه هوایی سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیایی
نمونه عکس هوایی و نقشه هوایی

تفاوت عکس هوایی و نقشه هوایی و نقشه چیست؟

سوال پیش می آید که تفاوت عمده بین ۳ محصول نقشه برداری چیست؟

هر یک چه کاربردی دارد و تفاوت آنها در چیست؟

البته با توضیحات بالا تعدادی از این تفاوت ها مشخص شده است اما در ادامه به عهده تفاوت نقشه و عکس هوایی نقشه هوایی می پردازیم.

همانطور که توضیح دادیم عکس هوایی با استفاده از عکس برداری هواپیماها از فاصله مشخص از زمین به دست می آید.

عکس ها در ابتدا هیچ گونه سیستم مختصاتی ندارند.

نقشه های تهیه شده با هر روشی دارای سیستم مختصاتی هستند .

عکس های هوایی ممکن است دارای اعوجاج باشند.

در صورتی که نقشه ها هیچ گونه عوجاج وجود ندارد و کاملا هندسی هستند.

در تصاویر هوایی پارالاکس و کشیدگی  عوارض مرتفع مانند ساختمان ها دیده می شود و با اینکه سعی بر این است که تصاویر به صورت قائم گرفته شود اما همیشه مقداری مایل هستند و هیچ عکس هوایی به صورت  قائم نیست.

عکس های هوایی دارای مرکزیت و فاصله کانونی هستند.

در حالی که نقشه ها تهیه شده با هر روش و نقشه های هوایی هیچگونه مرکزیتی ندارد .

عوارض همانطور که وجود دارند ترسیم شده اند.

نقشه هوایی زمین های کشاورزی ممکن است کاملا ترسیم نشده باشد، اما در عکس ها زمین کشاورزی همگی قابل تفکیک است.

ویژگیعکس هوایینقشه هواییتوضیحات
سیستم مختصاتینداردداردطول و عرض جغرافیایی
اعوجاجداردنداردانحنا پیچش و خمش در تصویر
قائم بودن تصویر از منظر بالاییداردندارد 
مرکزیت و فاصله کانونیداردندارد 
جدول عکس هوایی سنوات مختلف

همانطور که در جدول بالا اشاره شده است نمی توان به صورت کلی این دو یعنی نقشه و عکس هوایی را به دلیل تفاوتها یکی دانست. حالا اگر به دریافت نقشه هوایی نیاز دارید بهتر است سال خود را بدانید و به جای معتبر رجوع کنید. مپ اسکیل معتبرترین سایت های خرید عکس هوایی و نقشه هوایی در ایران است.

عکس هوایی آنالوگ یا دیجیتالی و تفاوت آنها:

لازم است که به این موضوع بپردازیم که عکس هوایی آنالوگ هستند یا دیجیتالی؟

در ایران عزیزمان این تصاویر که از سال 1334 شروع به عکس برداری شده است تا دهه 80 به صورت آنالوگ می باشد و از دوربین ها و سیستم های آنالوگ استفاده شده است اما با پیششرفت در سیستم فتوگرامتری در دهه 90 این داده ها با دوربین های التراکم دیجیتالی برداشت شد.

اما ایا مپ اسکیل عکس هوایی آنالوگ در اختیار مشتریان قرار می دهد؟

جواب این سوال خیر است شرکت مپ اسکیل تصاویر آنالوگ را به صورت اسکن دیجیتالی در اختیار مشتریان قرار می دهد که کیفیت بسیار بالا و هچنین قابل زوم است.

کاربرد نقشه هوایی و عکس هوایی:

این دو هر یک کاربردهای مختلفی دارند که در بعضی مواقع کاربرد های یکسان و در بعضی مواقع مکمل یکدیگر می شود.

 نقشه هوایی که حاصل تبدیل عکس های هوایی به نقشه است اطلاعات موضوعی را بیشتر در اختیار کاربران قرار می دهد و بسته به مقیاس عوارض مختلفی را نمایش می دهد اما عکس هوایی به صورت جامع اطلاعات را بیان می کند در جدول زیر تعدادی از کاربردهای عکس های هوایی و نقشه های هوایی را بیان می کنیم.

کاربرد هاکاربرد نقشه هوایی کاربرد عکس هوایی
داده های مفید در تمام پروژه های مهندسیکاملابصورت موضوعی
حل مشکل تداخل ملکیبله (بستگی به مقیاس دارد)بله(حدر هر مقیاسی)
استخراج نقاط ارتفاعی بلهخیر
استفاده جهت تفسیر خیربله
راه سازی بلهبله (محدود)
مدیریت زیرساخت های شهریبلهخیر
حفظ و نگهداری منابع ملی خیربله
انواع کاربرد های تصاویر هوایی و نقشه

انواع محصولات نقشه برداری:

عکس های هوایی از سال 1330 تا به امروز به صورت فایل دیجیتالی و چاپی.

نقشه های اسکن شده از روی نقشه های کاغذی هستند که به نام نقشه های موردی(Tif maps) شناخته می شوند. این نقشه ها به فرمت «.tif» عرضه می شوند.

نقشه های موردی از سال ۱۳۷۰ تا کنون در فرمت های Dwg و Dgn و GisReady . که برای نرم افزار های نقشه کشی همچون اتوکد و میکرو استیشن مناسب است.

نقشه های پوششی با مقیاس های مختلفی که در زیر ارائه می شوند.

 1. نقشه های با مقیاس 1:20000 (یک به بیست هزار)
 2. نقشه های با مقیاس 1:25000 (یک به بیست و پنج هزار)
 3. نقشه های با مقیاس 1:50000 (یک به پنجاه هزار)
 4. نقشه های با مقیاس 1:100000 (یک به صد هزار هزار)
 5. نقشه های سازمان جغرافیایی وزارت دفاع
 6. نقشه های سازمان نقشه برداری کشور
 7. نقشه هوایی زمین های کشاورزی، منابع طبیعی و  اصلاحات ارضی

با بهترین سایت عکس هوایی ایران آشنا شوید!

یکی از مشکلات حاصل عدم رسیدگی دقیق به پرونده های حقوقی و ملکی است و حتی ممکن است در این پرونده ها آن هم به خاطر عدم دسترسی به نقشه های هوایی و تصاویر هوایی قدیمی حقی پایمال شود. مشکل بعدی که بیشتر مربوط به مباحث بزرگتر است بحث پروژه های عمرانی و تحقیقاتی است که نیاز سریع و دقیق به عکس های هوایی سال های مختلف می شود. اما نبود منابع کافی در ایران برای تهیه این داده ها همیشه مشکل ساز است.

اما چه باید کرد؟ تیم مپ اسکیل کامل ترین شرکت و سایت داده نقشه برداری را به بهترین شکل ممکن ارائه میدهد.

مپ اسکیل اولین سایت عکس هوایی در ایران است که با افتخار امکان تهیه این داده ها را بدون هیچگونه تحریمی دارد.

عکس هوایی دهه 40
نمونه عکس هوایی دهه 40 آنالوگ

چرا از سایت عکس هوایی مپ اسکیل خرید و دانلود کنیم؟

شاید برای شما سوال شود چه معیار هایی باعث شده تا دریافت نقشه هوایی سال های گذشته از سایت مپ اسکیل راحت تر و مطمئن تر باشد.

1- دسترسی به داده های جهانی

دیگران نگران خرید عکس هوایی در ایران نباشید. با وجود تحریم های بین المللی ایران در دنیا، تهیه نقشه های هوایی در مقیاس جهانی کاری دشوار و پرهزینه ای است. اما با تیم مپ اسکیل نیاز به پرداخت دلاری نیست. چرا که این تیم با هزینه هایی بسیار معقول داده های جهانی را به سادگی یک تماس در اختیار شما قرار می دهد.

2- مشاوره رایگان قبل از خرید

عدم شناخت برخی از مشتری ها از نقشه و عکس هوایی باعث میشود هزینه ای را به دلیل اشتباه متحمل شوند و داده های نقشه هوایی قدیمی که به کار آنها نمی آید را دانلود کنند. تیم مپ اسکیل در اختیار داشتن امکانات و کارشناسان خبره به بهترین شکل شما را در این زمینه راهنمایی می کنند تا در هزینه های شما صرفه جویی شود.

3- بررسی رایگان سال های عکس برداری و ارائه بهترین راهکار و گزینه در هنگام خرید

کافیست موقعیت محل مورد نظر خود را در اختیار کارشناسان مپ اسکیل قرار دهید تا در کمترین زمان تمام نقشه ها و عکس های آن محل را بصورت رایگان بررسی کرده و در اختیار شما قرار دهند.

4- عدم مراجعه حضوری:

بسیاری از مشتریان عزیز ما توانایی حضور در دفتر برای تهیه نقشه را ندارند. از طرفی شهرستانی های محترم نیز نمی توانند برای دریافت نقشه هوایی به تهران سفر کنند. دنیای اینترنت و ارتباطات این مهم را به سادگی در این روز های کرونایی فراهم کرده است. به همین دلیل بدون نیاز به مراجعه حضوری می توانید تصاویر خود را در سایت مپ اسکیل سفارش دهید.

5- خرید، ارسال و دانلود نقشه و عکس هوایی در کمترین زمان:

اگر سابقه خرید از شرکت های دیگر را دارید با اولین خرید از مپ اسکیل تفاوت واقعی را در زمان ارسال احساس خواهید کرد. وقت سرمایه تکرار نشدنی است. به همین دلیل ما به وقت شما اهمیت می دهیم.

6- پشتیبانی فوق العاده سریع و وظیفه شناس:

پشتیبانی رمز موفقیت ما تا کنون بوده است. بدون شک تا آخرین لحظه با افتخار آماده ارائه بهترین پشتیبانی برای شما هستیم.

کافیست با در اختیار داشتن یکی از آیتم های ملک یا زمین مورد نظر خود، از وجود این محصولات مطلع شوید و نسبت به سفارش و خرید عکس هوایی آنها اقدام کنید.

7-قیمت مناسب برای عکس هوایی:

قیمت عکس هوایی در مپ اسکیل براساس ریال و ارزان تر از کمپانی های بزرگ خارجی است.

توانایی و تخصص کارشناسان مپ اسکیل :

 1. زمین مرجع کردن عکس های درخواستی شما.
 2. جانمایی املاک و اراضی شما بر روی عکس هوایی و نقشه های سنوات مختلف سازمان نقشه برداری.
 3. امکان خرید عکس هوایی سازمان نقشه برداری وخرید نقشه از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح کشور همچنین منابع طبیعی و زمین های کشاورزی وجود دارد.
 4. پردازش تصاویر تهیه شده شما از قبیل ارتوفتوموزائیک و تهیه DEM از این تصاویر.
 5. تفسیر و… با توجه به درخواست شما
 6. نقشه برداری با پهپاد
 7. تهیه نقشه utm

7- سابقه درخشان شرکت مپ اسکیل در ارائه خدمات فتوگرامتری:

به جرات می توان گفت بیشترین پرونده کارشناسی مربوط به عکس های هوایی و پروژه های فتوگرامتری در کشور توسط تیم مپ اسکیل انجام می گیرد که بهترین سابقه را در این زمینه دارد.

8- داشتن عکس هوایی و نقشه هوایی سال های مختلف

داشتن عکس های هوایی و نقشه های هوایی در سال های متعدد یکی از بزرگترین قدرت های مپ اسکیل به نسبت سایر رقبا می باشد.

سال های پرکاربردی که برای این تصاویر قدیمی مربوط به دهه 30 و 40 تا کنون در نظر گرفته شده است در جدول زیر نشان داده شده است.

ردیفسال های پرکاربرد تصاویر هواییسال پرکاربرد نقشه هوایی
1عکس هوایی سال 1346نقشه هوایی سال 1342
2عکس هوایی سال 1365نقشه هوایی سال 1346 و 1345
3عکس هوایی سال 1372نقشه هوایی سال 1350
4عکس هوایی سال 1374نقشه هوایی سال 1370
5عکس هوایی سال 1380نقشه هوایی سال 1384
6عکس هوایی سال 1385نقشه هوایی سال 1385
7عکس هوایی سال 1390نقشه هوایی سال 1390
8عکس هوایی منابع طبیعینقشه هوایی اصلاحات ارضی زمین های کشاورزی
مجموعه ای از داده های حقوقی مورد نیاز ادارات و دادگاه ها

این تنوع باعث شده که مپ اسکیل به بهترین عرضه کننده تصاویر و نقشه های هوایی بدل شود.

9- سفارش عکس هوایی و نقشه هوایی شهر های مختلف ایران

شهر هایی در ایران هستندکه در طی سالیان اخیر تغییرات فراوانی را داشته اند. موردی که مپ اسکیل به آن توجه داشته است، ارائه خدمات نقشه و تصاویر هوایی مربوط به شهر هایی همچون اصفهان ، تبریز ، تهران ، مشهد و همدان است.

10- داشتن تصاویر شهرهای مرزی

تصاویر شهر های مرزی را به راحتی نمی توان از همه جا تهیه کرد. از آنجایی که مپ اسکیل عرضه کننده مستقیم تصاویر و نقشه های هوایی در مکان های مختلف کشور ایران است، به راحتی می توانید با دریافت نقشه هوایی از این مرجع اطلاعات کاملی از تصاویر شهرهای مرزی داشته باشید.

نحوه سفارش عکس هوایی و دریافت نقشه هوایی ملک از سامانه فروش مپ اسکیل :

به سادگی 5 گام زیر می توانید نقشه و عکس خود را دریافت کنید. این 5 گام عبارتند از:

 1. تماس با شماره 09120448336 یا ارتباط پشتیبانی از طریق واتساپ یا تلگرام
 2. ارائه صورت مسئله و هدف از تهیه داده نقشه برداری جهت ارائه بهترین مشاوره رایگان
 3. تشخیص کارشناس و ارسال موقعیت توسط کاربر (لازم بذکر است که در صورت نبود مختصات می توانید از طریق ابزار تعیین مختصات جغرافیایی بدست بیاورید.)
 4. بررسی سنوات مختلف توسط کارشناس و سفارش توسط کاربر
 5. ارسال تصویر یا نقشه هوایی ملک
عکس هوایی دهه 40
نمونه از عکس هوایی دهه 40

نقشه هوایی منابع طبیعی ،زمین های کشاورزی و نقشه هوایی اصلاحات ارضی:

این روز ها بحث زمین های کشاورزی و منابع طبیعی بسیار داغ است.

بر طبق ماده 56 زمین هایی که در دهه 40 و قبل از آن کاربری کشاورزی داشته باشند مالکیت آن در اختیار مالک اصلی است و منابع طبیعی هیچگونه حقی بر روی زمنین مورد نظر ندارد.

اما راه اثبات این موضوع چیست؟ در اینجا عکس هوایی دهه 40 و 30 کاربرد دارد.

برای تشخیص این موضوع به نقشه هوایی منابع طبیعی نیاز است. این روند به این صورت است که در نقشه هوایی دهه 40 و 30 اگر آثار کشاورزی دیده شود جزو اراضی ملی نیست و منابع طبیعی هیچکاری نمی تواند انجام دهد.

این نقشه ها در مقایس های مختلف وجود دارند و کیفیت و مقیاس آن ها طوری انتخاب شده است و که زمین های کشاورزی کاملا قابل تشخیص است.

زمین های کشاورزی این روز ها در قانون منابع طبیعی و جهاد دچار مشکلات فراوانی شده این که با استفاده از نقشه زمین های کشاورزی قابل حل است.

در این دیتاها اگر آثار مهم و مورد نظر (بستگی به قانون دارد) موجود باشد مستلزم قانون مورد نظر نمی شود.

اما به هر منبعی نمی توان اعتماد کرد! دیده می شود در بحث نقشه برداری هوایی اراضی کشاورزی تقلب های متعددی صورت گرفته است برای مثال افراد سودجو که فقط به دنبال منافع خود هستند اقدام به جعل اطلاعات مربوط به منابع طبیعی و اصلاحات ارضی مخصوصا در خصوص اراضی روستایی کرده اند تا بتوانند به افراد و متاقضیان که دچار این مشکل شده اند با قیمت بالا بفروشند.

اما چه باید کرد؟تنها راه این مسئله سفارش از منابع معتبر است؛یکی از این منابع معتبر مپ اسکیل است که با سابقه 10 سال در این امر توانسته اعتبار فراوانی جمع آوری کند.

اراضی روستای نقشه های هوایی سال 1342:

این نوع دیتا جزو اطلاعات مربوط به اراضی ملی است که پیش از انقلاب تهیه شده است اما در اختیار همگان نیست.

مپ اسکیل با ارشیو کامل خود توانسته نیاز 90 درصد متقاضیان را برطرف کند.

جهت تهیه نقشه هوایی منابع طبیعی و اراضی ملی با شماره 09120448336 تماس حاصل نمایید.
قدیمی عکس هوایی سال 1346
نمونه ای از عکس هوایی سال 1346

عکس هوایی دهه 40 مانند عکس هوایی و نقشه هوایی سال 1346 و 1342:

یکی از تصاویر پرکاربرد که این روز ها مخصوصا در بحث منابع طبیعی کاربرد دارد عکس هوایی دهه 40 مانند سال 46 و 42 می باشد که متقاضی زیادی دارد.

این تصاویر در مقیاس های مختلف که با کیفیت بالایی از سوی مپ اسکیل ارائه میگردد انجام می شود و مپ اسکیل ارشیو بزرگی از تصاویر دهه 40 دارد.

اما عمده این تصاویر با مقیاس 20 هزار ارائه میشود.

دهه چهل را می توان دهه شکوفایی در جهت اطلاعات مکانی ایران نامید.

با انقلاب سفید و ارائه زمین های کشاورزی به کشاورزان بود به همین خاطر در سطح کشور عکسبرداری صورت گرفت.

عکس هوایی دهه 40 که عمده به مربوط به سال 1344،1345،1346،1347 و 1348 می باشد در مقیاس 20 هزار است.

البته لازم به ذکر است برای مناطق مختلف به صورت موردی در این دهه عکسبرداری های مختلفی نیز صورت گرفته است برای مثال سال های 1340 و 1342.

این تصاویر نیز برای استفاده جهت پس گرفتن زمین از منابع طبیعی استفاده میشود.

نقشه هوایی سال 1346:

نقشه هوایی سال 1346 را می توان پر کاربردترین در نوع خود دانست این عکس ها در دهه 40 اکثرا با پوشش طولی 70 درصد و پوشش عرضی 30 درصد تهیه شده است.

مقیاس اکثر عکس هوایی سال 1346 1:20000 است که می توان آن را مقیاس فوق العاده ای نامید.

تقریبا تمام عوارض در این مقیاس مشخص است برای مثال خانه ها در هر نوع و تقریبا در هر اندازه ای در این تصاویر دیده می شوند.

مرز زمین ها کاملا در این داده هوایی مشخص است به همین خاطر یکی از کاربرد های گسترده آن در حل اختلافات برسر مرز زمین ها می باشد، از آنجا که اکثر سند ملک ها در دهه 40 تهیه شده است عکس هوایی سال 1346 گزینه مناسب و با کیفیتی در این موضوع است.

نقشه هوایی سال 1394
نمونه عکس هوایی سال 1394

عکس های هوایی رقومی  مانند سال 1394 و 1395 و نقشه هوایی سال 1394:

عکس دیجیتالی دهه 90 مانند که اثرا مربوط بهسال 1394 و 1395 می باشد دارای کیفیت فوق العاده بالایی است طوری که می توان آثار کوچک مانند اجر ها را روی زمین با کیفیت بالا مشاهده کرد.

 در نقشه هوایی سال 1394 تمام عوارض و ساختمان ها کاملا تفکیک شده وجود دارند این نقشه ها که به نقشه های کاداستری معروف هستند دارای دقت بسیار بالای هستند.

عکس های هوایی آنالوگ موردی از سال ۱۳۳۰ الی ۱۳۸۹

از جمله عکس هوایی دهه 40 ، دهه 30( مانند عکس های هوایی سال 1335 ) -دهه 50، 60، 70(عکس هوایی سال 1372) و 80.

عکس های هوایی پوششی با مقیاس های 40000 و 20000 ،خرید از سازمان نقشه برداری کشور.

خرید عکس هوایی و دریافت نقشه هوایی از سازمان نقشه برداری کشور:

یکی دیگر از خدمات مپ اسکیل امکان خرید از سازمان نقشه برداری کشور برای اشخاصی است که امکان حضور در شعبات این سازمان را ندارند.

در این روش برای کاربرانی که امکان خرید از سازمان نقشه برداری کشور را ندارد بدون مراجعه به شعبات توسط اعضای مپ اسکیل سفارش صورت میگیرد و در زمان موعود تحویل متقاضی میگیرد.

مزایا و محاسن این نوع خرید نقشه هوایی از سازمان نقشه برداری کشور:

1-سرعت در خرید به طوری که در کمترین زمان دیتا مورد نظر به مشتری تحویل داده میشود.

2-مشاوره و انتخاب بهترین تصویر: تیم مپ اسکیل با دانش و تجربه خود بهترین و با کیفیت ترین داده را برای شما تهیه خواهد کرد.

3-تضمین در تمام موارد و در صورت بروز مشکل پرداخت خسارت صورت خواهد گرفت.

خرید عکس های هوایی دیجیتالی و نقشه از سازمان جغرافیایی ارتش :

بعضی از کاربران نیاز به خرید عکس های هوایی دیجیتالی سازمان جغرافیایی را دارند. اما عدم دسترسی به سازمان هایی همچون سازمان جغرافیا این مسئله را دچار مشکل کرده است.

شما کاربران گرامی میتوانید با در اختیار قرار دادن موقعیت محدوده مورد نظر به کارشناسان ما با کمترین هزینه اقدام به تهیه داده های مورد نیاز خود کنید.

همان طور که می دانید تهیه عکس هوایی دیجیتالی از سازمان جغرافیایی کشور برای افراد عادی ممکن نیست و شرکت ها و کارشناسان امکان تهیه این تصاویر را دارند همین خاطر یکی از خدمات ما خرید نقشه از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح است.

خرید نقشه از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح:

انتشارات سازمان جغرافیایی کشور یکی از منابع قابل تهیه برای تهیه نقشه از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح است که مپ اسکیل در حداقل زمان این کار نقشه هارا در اختیار شما قرار میدهد.

اما خرید نقشه از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح کار دشوار و زمان بری هست تیم ما در کمترین زمان این داده ها را در اختیار شما هموطنان عزیز قرار می دهد.

نقشه های سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح به صورت محدود می باشند یه این معنا که این نقشه ها کاملا اپدیت نیستند و اکثرا مربوط به دهه 40 و دهه 30 می باشند اما آثار کشاورزی در این نقشه ها مشخص شده است.

جهت خرید نقشه از سازمان جغرافیایی ارتش می توانید با شماره 09120448336 تماس بگیرید.

مپ اسکیل روشی سریع برای دانلود نقشه های سازمانی:

یکی دیگر از خدمات دیگر تیم مپ اسکیل ارائه و دانلود نقشه های سازمانی می باشد، با استفاده از خدمات دیگر در تهیه و دانلود نقشه هیچگونه سردرگمی نخواهید داشت.ن

نقشه هوایی منابع طبیعی ،زمین های کشاورزی و اراضی ملی جز این دسته نقشه ها می باشد.

 بررسی جزئیات محصولات نقشه برداری هوایی  قدیمی مهم:

عکس های هوایی و نقشه هوایی  دهه 30  مانند سال 1334 و 1335 یا 1330 تا 1339:

اولین عکس برداری پوششی ایران مربوط به دهه 30 و شروع آن سال 1334 توسط آمریکا در مقیاس 1:50000 هزار انجام شد. عمده این عکس ها  و نقشه ها مربوط به سال 1334 و سال 1335 می باشد.

البته تیم مپ اسکیل در مقیاس 1:30000 هزار نیز را دارا است.

این تصاویر برای تهیه نقشه های پوششی با مقیاس های 50000 و 250000 استفاده شده است.

البته علاوه بر عکس و نقشه هوایی پوششی سال 1334 و 1335 به صورت موردی در مقیاس های مختلف نیز در شهر های مختلف عکس برداری صورت گرفته است.  یکی از کاربرد های این تصاویر امروزه مورد استفاده به عنوان مدرک منابع طبیعی برای بررسی آثار کشاورزی استفاده می شود.

عکس هوایی تهران سال 1335
خرید نقشه هوایی تهران سال 1335

عکس هوایی و نقشه هوایی سال 1385 و 1380:

عکس دهه 1380 با مقیاس و رزولویشن های مختلف ارائه می شود و کاربرد های فراوان از جمله جانمایی املاک و مسائل حقوقی دارد.

در صورت وجود هر گونه سوال یا ابهامی همواره میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

با تیم مپ اسکیل در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

تیم خدمات فنی نقشه برداری همواره در کنار شماست.

یکی از استفاده های نقشه هوایی سال 1385 و 1380 برای جهاد جهت اثبات وجود چاه در زمین های کشاورزی می باشد.

تجربه نشان می دهد نقشه های سال 1380 از مناطق مختلف یکی از پر کاربردترین ها می باشند.

این تصاویر برای موارد مختلف از جمله جهاد کشاورزی مورد استفاده است.

برای مثال برای دریافت مجوز چاه کشاورزی از کشاورز درخواست نقشه هوایی سال 1380 می شود. این نقشه ها با استفاده از عکس سال 1380 تهیه شده است و کیفیت بالا و دقت مناسب و مقیاس های مختلفی دارد.

عکس هوایی سال 1374:

در سال 1372 پروژه عکس برداری پوششی از کل کشور با هدف بروزرسانی نقشه های کشوری صورت گرفت و تا سال 1384 ادامه داشت. عکس هوایی سال 1374 از جمله این تصاویر می باشند البته سال 1374 عکس های موردی دیگری نیز دارد که با مقیاس های بسیار خوب عکس برداری شده است.

این تصاویر با استفاده از فتوگرامتری به نقشه تبدیل شده است.

در حقیقت می توان گفت تقریبا کل کشور در سال 1374 عکس دارد.

اما کاربرد این تصاویر چیست؟

در اکثر مواقع کاربرد آن ها برای مسائل مربوط به جهاد کشاورزی استفاده می شود. بحث هایی همچون دیوار کشی و ساخت و ساز های غیر مجاز ، اما اصلی ترین کاربرد تصویر سال 1374 در تعیین قدمت ها است که برای دریافت جواز برای چاه کشاورزی کاربرد دارد.

در زیر نمونه ای از عکس هوایی سال 1374را می بینید:

عکس هوایی سال 1374
نمایی عکس هوایی سال 1374

عکس هوایی سال 1372:

از دیگر محصولات مپ اسکیل می توان به سال 1372 اشاره کرد.

این تصاویر با کیفیت بسیار بالا در مقیاس های مختلف موجود هستند. در دهه 70 از ایران عزیزمان عکس برداری های گوناگونی صورت گرفته است.

اهداف مختلفی برای تهی این دیتا ها بوده است که امروز بعد از گذشت دو دهه کاربردشان بیشتر شده است.

مثالی از کاربرد عکس هوایی سال 1372:

یکی از کابرد های این دیتاها برای تعیین قدمت ساختمان ها یا زمین های کشاورزی است. با استفاده از سال 1372 آثار بنا یا کشاورزی را در تصاویر تشخیص می دهند و در صورت عدم وجود آثار بنا و تصرفات موات اعلام میگردد.

کاربرد دیگر ارائه مجوز به چاه های آب غیر مجاز می باشد.در صورت عدم تشخیص چاه توسط متخصصان چاه آب تخریب می شود.

قیمت عکس هوایی و نقشه هوایی مختلف از جمله آمریکایی، منابع طبیعی ، سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیایی ارتش:

داده های آنالوگ و دیجیتالی آرشیو مپ اسکیل از منابع و داخلی و خارجی مختلفی جمع آوری شده است.

به همین دلیل قیمت گذاری یکسان و قطعی برای این داده ها درست و منصفانه نیست.

سیاست مپ اسکیل به این شکل است که براساس ارزش یک داده بر روی آن قیمت گذاری می کند.

این موضوع به این معنی است که داده هایی که گردآوری آن ها هزینه و زحمت بیشتر برای کمپانی مپ اسکیل دارد قیمت بیشتری به داده های دیگر دارد.

بر خلاف کمپانی های خارجی که سیاست فروش آن ها براساس دلار و براساس میزان متراژ مورد نیاز کاربرد است اما قیمت عکس هوایی در مپ اسکیل براساس ریال و خیلی ارزان تر از شرکت های خارجی است. همچنین فریم کامل به متقاضی ارائه میگردد.

کیفیت عکس های هوایی چقدر است؟

پاسخ کلی به این سوال درست نیست اما در ادامه مسئله ای عنوان میکنیم که شاخص های کیفیت تصویر است.

همان طور که قبلا گفته شده این تصاویر با استفاده از هواپیماها در ارتفاع مختلف عکس برداری شده است.

بله درست است ارتفاع مهم ترین مسئله در تعیین کیفیت عکس های هوایی است!

مقیاس عکس های هوایی رابطه ای برابر فاصله کانونی تقسیم بر ارتفاع پرواز است،هرچه مقیاس بزرگتر در نتیجه کیفیت عکس بهتر است.

از این رابطه می توان فهمید که هر چه ارتفاع بیشتر مقیاس کوچکتر و در نتیجه کیفیت عکس هوایی کمتر است و هرچه ارتفاع کمتر مقیاس بزرگتر و در نتیجه تصویر با کیفیت تر است.

ار طرفی هرچه فاصله کانونی زرگتر باشد کیفیت بهتر و درنتیجه کیفیت عکس بهتر و برعکس این داستان نیز صادق است.

پس در نتیجه کیفیت عکس هوایی را اینطور تعریف می کنیم.

حالا این تصاویر را از کجای تهیه کنیم ؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق راه های زیر با ما تماس بگیرید.

شماره تماس و واتس آپ 09120448336 
آیدی تلگرام:t.me/mapscale_support

دریافت نقشه هوایی و خرید عکس هوایی قدیمی باید چه کار کرد؟

برای سفارش عکس هوایی و نقشه هوایی قدیمی معتبر مقاله را کامل بخوانید.

کیفیت نقشه هوایی سال 1394 چگونه است؟

نقشه هوایی سال 1394 با کیفیت فوق العاده بالا همه عوارض زمین را پوشش می دهد.

نقشه های هوایی منابع طبیعی ،نقشه هوایی زمین های کشاورزی و اراضی ملی واقعی هستند؟

اگر نقشه هوایی زمین های کشاورزی، منابع طبیعی و نقشه هوایی اصلاحات ارضی از جای معتبر تهیه شوند معتبر هستند.

آیا در دهه 40 مانند عکس هوایی سال 1346 ،1342 و1348 عکس هوایی تهیه شده است؟

بله، لازم بذکر است عکس هوایی دهه 40 مانند نقشه هوایی سال 1346 کیفیت فوق العاده بالایی دارد.

آیا عکس هوایی سال1372 و 1374 و همچنین نقشه هوایی دهه 70 وجود دارد؟

بله، عکس های هوایی 1370،1372 و 1374 جز با کیفیت ترین تصاویر هوایی در پوشش کشوری می باشند.

4.9/5 - (48 امتیاز)

جهت اخذ راهنمایی درباره محصولات رایگان فقط از طریق دیدگاه اقدام نمایید. جهت مشاوره در موارد دیگر مانند سفارش پروژه، درخواست همکاری ، مشاوره در خرید از راه های زیر می تواند اقدام نمایید.


ایمیل:     info@mapscale.ir


مشاوره:     09120448336


واتساپ:      09120448336


 

آخرین آموزش ها
بیشتر بخوانید

228 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سجاد حسین پور
  10/14/2021 00:21

  سلام خسته نباشید.واقعا دست شما درد نکنه که این مطالب ها رو یکجا در اینجا جمع آوری کردید و مشکل خیلی ها رو با این کارتون حل میکنید. و حق و حقوق از دست رفته مالکان و کشاورزان رو با این کارتون بدست می آورند. خدا خیرتان بده

  پاسخ
 • پرورش دام
  10/11/2021 23:22

  سلام جناب قربانی بنده برای باز پسگیری 40 هکتار مراتع دامداری نیاز به نقشه هوایی از سال 30 به بعد دارم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نقشه برداری ساختمان،نمای ساختمان
تجهیزات نقشه برداری وهرآنچه که درباره آن باید بدانید:
فهرست
ارسال پیام
چت واتساپ!
پشتیبانی مپ اسکیل
سلام می تونم کمک کنم؟