خرید عکس هوایی و دریافت نقشه هوایی از سازمان نقشه برداری کشور

عکس هوایی
461 دیدگاه

عکس هوایی؛ آیا تا حالا در مورد عکس هوایی و نقشه هوایی قدیمی چیزی شنیده اید؟ آیا با نحوه خرید عکس هوایی و همچنین دانلود نقشه هوایی سال های گذشته سازمان نقشه برداری آشنا هستید و میدانید باید این عکس ها و نقشه ها را به چه صورتی دریافت کنید؟


یا درگیر پیدا کردن یکی از این تصاویر هوایی قدیمی شده اید؟ یا از خود پرسیده اید که چگونه نقشه هوایی قدیمی را تهیه کنیم؟ اگر خودتان یا یکی از آشنایانتان قربانی شده اید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

سامانه خرید عکس هوایی و نقشه هوایی قدیمی دیجیتالی

در این مقاله با ارائه یک راهکار ساده که همان خرید عکس هوایی و نقشه هایی قدیمی (پرکاربردترین های آنها، نقشه ها و عکس هوایی سال 1340 و 1342 است) که یکی از محصولات نقشه برداری است؛ یاد می گیرید که چگونه به راحتی، در تمامی مراجع قضایی از حق قانونی خود دفاع کنید.

اما چگونه؟

در 5 دقیقه آینده با خواندن این مطلب نه تنها ملک خود را باز خواهید گرداند، بلکه به صورت شگفت انگیزی می توانید ورق را به سود خود بازگردانید.

اما اگر از این دسته هم نیستید و به منظور دیگری به دانلود عکس هوایی نیاز پیدا کرده اید، پیشنهاد میکنیم با ما در بزرگترین سایت و مرجع عکس هوایی و نقشه هوایی ایران همراه باشید.

 

 

نقشه هوایی
نقشه هوایی

 


 

عکس هوایی چیست و چگونه تهیه می شود؟

قبل از هر موضوعی لازم است توضیحی درباره عکس هوایی و موارد استفاده آن بگوییم.

این تصاویر دیتائی است که از طریق پرواز هواپیماها یا ماهواره ها از زمین برداشت می شود و از آن اطلاعات جامع و موضوعی دریافت می شود. این اطلاعات می تواند به صورت کلی برای تهیه نقشه یا به صورت موضوعی برای مباحثی همچون کارشناسی دادگستری و … استفاده شود.

برای مثال، این روز ها بحث املاک در حریم منابع ملی داغ است که با استفاده از تصاویر دهه 30 و 40 شمسی اقدام به تفسیر تصاویر نموده و عارضه های مورد نظر در محدوده ای که متقاضی و یا منابع طبیعی اعلام کرده است، تشخیص داده می شود.

خرید نقشه هوایی از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و نقشه هوایی منابع طبیعی که عموما نقشه های قدیمی روستایی و شهری است، یکی از این موارد می باشد.

آیا می توان از عکس های هوایی به عنوان سند و مدرک معتبر استفاده کرد؟

جواب این سوال قطعا بله است، می توان از عکس های هوایی به عنوان سند و مدرک معتبر استفاده کرد. تمامی داده های مپ اسکیل کاملا معتبر و امکان پیگری است و برای تمام ارگان ها و سازمان های دولتی و حقوقی معتبر است.

مپ اسکیل معتبرترین سایت خرید عکس هوایی و نقشه هوایی در ایران است.

 


 

الزام تهیه نقشه هوایی توسط کارشناس

نبود زیرساخت مناسب و کافی در زمینه تهیه عکس و نقشه هوایی ملک باعث مشکلات فراوانی شده است. یکی از مهم ترین چالش های عکس و نقشه هوایی، نبود تیم کارشناس برای تصاویر قدیمی است.

با استفاده از سامانه مپ اسکیل علاوه بر نقشه هوایی به روز می توانید عکس هوایی قدیمی از جمله تصاویر دهه 30 ،40 ، 50 و عکس هوایی سال 1365 و عکس های سال 1370 و تصاویر 1390 را تهیه نمایید.

سایت عکس هوایی مپ اسکیل این امکان را به کاربران خود می دهد که بتوانند از هر نقطه از جهان، هرگونه داده نقشه برداری که می‌خواهند را به راحتی تهیه نماید.

 


 

عکس هوایی قدیمی آنالوگ چیست و چه تفاوتی با عکس هوایی دیجیتالی دارد؟

لازم است که به این موضوع بپردازیم که عکس های هوایی آنالوگ هستند یا دیجیتالی؟

در ایران عزیزمان این تصاویر که از سال 1334 شروع به عکس برداری شده است تا دهه 80، به صورت آنالوگ می باشد و از دوربین ها و سیستم های آنالوگ استفاده شده است، اما با پیشرفت در سیستم فتوگرامتری در دهه 90 این داده ها با دوربین های التراکم دیجیتالی برداشت شد. جهت تهیه نقشه ماهواره ای با زوم بالا می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آیا مپ اسکیل عکس هوایی آنالوگ در اختیار مشتریان قرار می دهد؟

جواب این سوال خیر است. شرکت مپ اسکیل تصاویر آنالوگ را به صورت اسکن دیجیتالی در اختیار مشتریان قرار می دهد که کیفیت بسیار بالا و هچنین قابل زوم است.

 

عکس هوایی
نمونه عکس هوایی و نقشه هوایی

 


 

تفاوت عکس هوایی و نقشه هوایی چیست؟

سوال پیش می آید که تفاوت عمده بین عکس هوایی و نقشه هوایی چیست؟ هر یک چه کاربردی دارد و تفاوت آنها در چیست؟ نقشه یک عکس چیست؟

البته با توضیحات بالا تعدادی از این تفاوت ها مشخص شده است اما در ادامه به عهده تفاوت نقشه و عکس هوایی و نقشه هوایی می پردازیم.

 

  • همانطور که توضیح دادیم عکس های هوایی با استفاده از عکس برداری هواپیماها از فاصله مشخص از زمین به دست می آید.
  • عکس ها در ابتدا هیچ گونه سیستم مختصاتی ندارند.
  • نقشه های هوایی تهیه شده با هر روشی دارای سیستم مختصاتی هستند .
  • عکس های هوایی ممکن است دارای اعوجاج باشند.
  • در صورتی که نقشه های هوایی هیچ گونه عوجاج وجود ندارد و کاملا هندسی هستند.
  • در تصاویر هوایی پارالاکس و کشیدگی  عوارض مرتفع مانند ساختمان ها دیده می شود و با اینکه سعی بر این است که تصاویر به صورت قائم گرفته شود اما همیشه مقداری مایل هستند و هیچ عکس هوایی به صورت  قائم نیست.
  • عکس های هوایی دارای مرکزیت و فاصله کانونی هستند.
  • در حالی که نقشه های تهیه شده با هر روش و نقشه های هوایی هیچگونه مرکزیتی ندارد .
  • عوارض همانطور که وجود دارند ترسیم شده اند.
  • نقشه هوایی زمین های کشاورزی ممکن است کاملا ترسیم نشده باشد، اما در عکس ها زمین کشاورزی همگی قابل تفکیک است.

 

ویژگی عکس هوایی نقشه هوایی توضیحات
سیستم مختصاتی ندارد دارد طول و عرض جغرافیایی
اعوجاج دارد ندارد انحنا پیچش و خمش در تصویر
قائم بودن تصویر از منظر بالایی دارد ندارد  
مرکزیت و فاصله کانونی دارد ندارد  
مقایسه عکس هوایی و نقشه هوایی

همانطور که در جدول بالا اشاره شده است نمی توان به صورت کلی این دو یعنی نقشه هوایی و عکس هوایی را به دلیل تفاوت ها یکی دانست. حالا اگر به دریافت نقشه هوایی نیاز دارید بهتر است سال خود را بدانید و به جای معتبر رجوع کنید.


 

نقشه هوایی بهتر است یا عکس هوایی ؟

جواب قاطعانه به این سوال در حالت کلی درست نیست،این دو داده هر کدام کاربرد های مختلف دارد.

اما در حالت کلی اگر بیان شود نقشه هوایی بیشتر برای پروژه های مهندسی استفاده می شود و داده های قابل استخراج در آن بیشتر مناسب پروژه ها  مهندسی و عمرانی از جمله راهسازی می باشد و نقشه کاداستر است، در حالی که عکس یک دیتا خام و کلی است و شما میتوانید اطلاعات مورد نیاز مختلفی را از آن استخراج کنید که بیشتر برای امور کارشناسی و دادگاه عکس هوایی بسیار مناسب تر است.

 

 


 

کاربرد نقشه هوایی و عکس هوایی:

این دو هر یک کاربردهای مختلفی دارند که البته در بعضی مواقع کاربرد های یکسان و در بعضی مواقع مکمل یکدیگر می شود.

نقشه هوایی که حاصل تبدیل عکس های هوایی به نقشه است اطلاعات موضوعی را بیشتر در اختیار کاربران قرار می دهد و بسته به مقیاس عوارض مختلفی را نمایش می دهد، اما عکس هوایی به صورت جامع اطلاعات را بیان می کند.

در جدول زیر تعدادی از کاربردهای عکس های هوایی و نقشه های هوایی را بیان می کنیم.

 

کاربرد نقشه هوایی  عکس هوایی
داده های مفید در تمام پروژه های مهندسی کاملا بصورت موضوعی
حل مشکل تداخل ملکی بله (بستگی به مقیاس دارد) بله(حدر هر مقیاسی)
استخراج نقاط ارتفاعی بله خیر
استفاده جهت تفسیر خیر بله
راه سازی بله بله (محدود)
مدیریت زیرساخت های شهری بله خیر
حفظ و نگهداری منابع ملی خیر بله
انواع کاربرد های تصاویر هوایی و نقشه هوایی

 


 

خرید عکس هوایی
مقایسه از عکس هوایی و نقشه هوایی و ماهواره ای

 

مزایای و معایب عکسهای هوایی نسبت به نقشه

عکس های هوایی در واقع پایه اصلی برای تولید نقشه ها در سیستم یو تی ام هستند که با به کارگیری از نقشه می توان ژئورفرنس روی تصاویر انجام داد و بعد از ژئورفرنس کردن تصاویر می توان جانمایی وضع موجود را روی آن با استفاده از نقشه یو تی ام انجام داد، با این کار می توان وضع موجود ملک را با حدود آن تطبیق داد یا از پوشش گیاهی ملک در قدیم اطلاع یافت.

این تطبیق دادن ها به خوبی نشان می دهد که ملک مورد نظر دچار چه تغییراتی شده است و در گذر زمان چه تغییراتی روی ملک صورت پذیرفته است و در صورت تعرض همسایگان به ملک یا برعکس می توان میزان آن را مشخص کرد یا اینکه در قدیم الایام، آیا ملک مزروعی بوده است یا باغ؟ که با بررسی آن این موضوع به خوبی مشخص خواهد شد علاوه بر این موارد می توان از عکس های هوایی برای تفسیر عکس هوایی نیز استفاده کرد که جهت استعلام هزینه تفسیر عکس هوایی می توانید با متخصصان مپ اسکیل در ارتباط باشید.

در ادامه مزایای عکس های هوایی نسبت به نقشه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

مزایای عکس های هوایی نسبت به نقشه

در ادامه به یکسری از مزایای عکس های هوایی نسبت به نقشه اشاره خواهیم کرد که عبارتند از:

 

  • در مطالعات و تحقیقات کارشناسی می توان با تصویربرداری پشت سر هم از جا به جایی و تغییرات برخی از پدیده ها اطلاع یافت و در صورت لزوم می توان به عواملی که به صورت منفی یا مثبت روی پروژه های تاثیر گذاشته اند آنها را شناسایی و مشخص کرد.
  • تهیه نقشه به وسیله عکس های هوایی در برابر برداشت مستقیم زمینی از هزینه بسیار کمتری برخوردار می باشد.
  • میزان اطلاعات موجود در عکس های هوایی به دلیل خام بودن آن بسیار بیشتر از نقشه ها می باشد، ضمن اینکه در عکس های هوایی می توان به اطلاعات روز محدوده مورد نظر پی برد. در صورتی که در نقشه های قدیمی، دسترسی به اطلاعات روز امکان پذیر نیست.
  • در مناطقی که به دلیل شرایط جوی و خاص امکان برداشت های زمینی مقدور نیست، می توان از طریق عکس های هوایی از جاهایی همچون: مناطق نظامی و کوهستانی، جنگل ها، مرداب ها، یخچال های طبیعی، باتلاق ها و… نقشه تهیه کرد که بهترین راهکار برای نقشه برداری از این مناطق، تبدیل عکس هوایی به نقشه است.
  • تهیه عکس هوایی از مناطق مختلف در کمترین زمان ممکن در حد چندین ساعت امکان پذیر است اما زمان تهیه نقشه بسیار بیشتر و نیاز به آگاهی در زمینه علوم تبدیل عکس به نقشه نیز الزامی است.
  • در عکس های هوایی عوارض زمین به همان صورتی که وجود دارند تصویر می شوند و مثل نقشه نیازی به کار بردن راهنما و علائم اختصاری ندارند، در واقع در عکس های هوایی تمام عوارض نشان داده می شوند.
  • سطح جزییات در عکس های هوایی بسیار زیاد است و می توان به اطلاعات مختلفی دسترسی داشت، در صورتی که در نقشه ها به اطلاعات محدودی دسترسی خواهید داشت.

 

عکس هوایی دهه 40
نمونه عکس هوایی دهه 40

 

معایب عکس های هوایی نسبت به نقشه

بعد از بررسی مزایای عکس های هوایی نسبت به نقشه، نوبت بررسی معایب عکس های هوایی نسبت به نقشه است که در ادامه این معایب عبارتند از:

 

  • عکس های هوایی دارای تصویر مرکزی در نقطه عمود زیر دوربین مستقر در زیر هواپیما هستند و هر چقدر به لبه های تصویر نزدیک شوید به سمت مایل تمایل نشان می دهد که همین امر باعث ایجاد جابه جایی نیز خواهد شد. در صورتی که در نقشه ها هیچگونه جا به جایی وجود ندارد و تصویر کاملا قائم می باشد.
  • برای استفاده از عکس های هوایی نیاز به تجهیزات و مفسر خواهد بود تا با استفاده از محاسبات خاص و انجام مراحل مختلف توسط کارشناس نقشه برداری که به علوم تفسیر عکس به نقشه هم مسلط است بتوان از تفسیر عکس هوایی استفاده کرد در صورتی که در نقشه ها نیازی به تجهیزات و تفسیر نخواهد بود.
  • به جز عکس های رنگی که تهیه آنها از هزینه های بیشتری برخوردار است و می توان از اختلافات رنگ چشم پوشی کرد در عکس های هوایی معمولی برای تشخیص عوارض و پدیده ها نیاز به بررسی های مجدد زمینی خواهد بود.
  • از دیگر معایب عکس های هوایی نسبت به نقشه می توان به متغیر بودن مقیاس در عکس های هوایی اشاره کرد با توجه به مرکزی بودن تصویر عکس های هوایی در حاشیه عکس مقیاس تغییر خواهد کرد.
  • در عکس های هوایی شمال جغرافیایی نا معلوم است و باید بر اساس سایه درختان و پرندگان و… شمال جغرافیایی را مشخص کرد در صورتی که در نقشه ها شمال جغرافیایی مشخص است.
  • اطلاعات موجود در عکس های هوایی به صورت طبقه بندی شده قابل دسترسی نیست اما در نقشه ها به صورت موضوعی می توان به اطلاعات خاصی دسترسی داشت و آنها را به صورت هدفمند ارائه کرد.
  • میزان خطا و دقت در عکس های هوایی بیشتر از نقشه هاست.

 

انواع عکس هوایی:

عکس های هوایی از سال 1330 تا به امروز به صورت فایل دیجیتالی و چاپی.

نقشه های اسکن شده از روی نقشه های کاغذی هستند که به نام نقشه های موردی(Tif maps) شناخته می شوند. این نقشه ها به فرمت «.tif» عرضه می شوند.

نقشه های موردی از سال ۱۳۷۰ تا کنون در فرمت های Dwg و Dgn و GisReady . که برای نرم افزار های نقشه کشی همچون اتوکد و میکرو استیشن مناسب است.

 

مقیاس نقشه های هوایی

نقشه های هوایی با مقیاس های مختلف زیر ارائه می شوند:

 

  1. نقشه های هوایی با مقیاس 1:20000 (یک به بیست هزار)
  2. نقشه های هوایی با مقیاس 1:25000 (یک به بیست و پنج هزار)
  3. نقشه های هوایی با مقیاس 1:50000 (یک به پنجاه هزار)
  4. نقشه های هوایی با مقیاس 1:100000 (یک به صد هزار هزار)
  5. نقشه های هوایی سازمان جغرافیایی وزارت دفاع
  6. نقشه های هوایی سازمان نقشه برداری کشور
  7. نقشه هوایی زمین های کشاورزی، منابع طبیعی و  اصلاحات ارضی

 


 

خرید عکس هوایی
خرید عکس هوایی قدیمی

 


 

تاریخچه عکس‌های هوایی در ایران

اولین پروژه تصویر برداری هوایی در ایران در سال 1955 آغاز شد و اولین عکس هوایی تهران در تاریخ 12 مه 1956 معادل 22 اردیبهشت ماه 1335 با مقیاس 1:10000 گرفته شد.

تصویر برداری هوایی از ایران در سه مرحله انجام شد که در مرحله اول به وسیله شرکت آمریکایی به مدت سه سال از سال 1955 تا 1957 که معادل 1334 تا 1336 انجام شد.

در مرحله دوم در سال 1964 میلادی معادل 1343 با عکس های هوایی با مقیاس 1:20000 تهیه گردید و در مرحله سوم از سال 1370 شروع گردید و هدف از این عکس برداری سراسری تهیه نقشه هایی با مقیاس 1:25000 بود.

از عکس های هوایی که مقیاس آنها 1:55000 است برای استفاده به عنوان مدرک زیر بنایی در مطالعات طرح های هادی، تفصیلی و جامع و در نهایت برای طرح های عمرانی و جدید مورد استفاده قرار می گیرند این نوع عکس ها به عکس های هوایی 1:50000 نیز معروف هستند.

عکس های هوایی و نقشه هوایی ایران در دهه 30 مانند سال 1334 و 1335 یا 1330 تا 1339:

اولین عکس برداری پوششی ایران مربوط به دهه 30 و شروع آن سال 1334 توسط آمریکا در مقیاس 1:50000 هزار انجام شد. عمده این عکس ها و نقشه های هوایی مربوط به سال 1334 و سال 1335 می باشد.

البته تیم مپ اسکیل در مقیاس 1:30000 هزار نیز را دارا است.

این تصاویر برای تهیه نقشه های پوششی با مقیاس های 50000 و 250000 استفاده شده است.

علاوه بر عکس و نقشه هوایی پوششی سال 1334 و 1335 به صورت موردی در مقیاس های مختلف نیز در شهر های مختلف عکس برداری صورت گرفته است.  یکی از کاربرد های این تصاویر امروزه مورد استفاده به عنوان مدرک منابع طبیعی برای بررسی آثار کشاورزی استفاده می شود.

 

خرید عکس هوایی سازمان نقشه برداری کشور
نمونه عکس هوایی قدیمی شمال کشور

 


 

عکس هوایی دهه 40 مانند عکس هوایی و نقشه هوایی سال 1346 و 1342:

یکی از تصاویر پرکاربرد که این روز ها مخصوصا در بحث منابع طبیعی کاربرد دارد، عکس هوایی دهه 40 مانند سال 46 و 42 می باشد که متقاضی زیادی دارد.

این تصاویر در مقیاس های مختلف که با کیفیت بالایی از سوی سایت عکس هوایی مپ اسکیل ارائه میگردد، انجام می شود و مپ اسکیل ارشیو بزرگی از تصاویر دهه 40 دارد.

اما عمده این تصاویر با مقیاس 20 هزار ارائه میشود.

دهه چهل را می توان دهه شکوفایی در جهت اطلاعات مکانی ایران نامید.

با انقلاب سفید و ارائه زمین های کشاورزی به کشاورزان بود به همین خاطر در سطح کشور عکسبرداری صورت گرفت.

عکس هوایی دهه 40 که عمده به مربوط به سال 1344،1345،1346،1347 و 1348 می باشد در مقیاس 20 هزار است.

البته لازم به ذکر است برای مناطق مختلف به صورت موردی در این دهه عکسبرداری های مختلفی نیز صورت گرفته است برای مثال سال های 1340 و 1342. از این رو جهت تهیه نقشه هوایی سال ۱۳۴۲ می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

این تصاویر نیز برای استفاده جهت نحوه پس گرفتن زمین از منابع طبیعی استفاده میشود.

 

 


 

نقشه های هوایی اراضی روستایی سال 1342:

این نوع دیتا جزو اطلاعات مربوط به اراضی ملی است که پیش از انقلاب تهیه شده است اما در اختیار همگان نیست.

مپ اسکیل با آرشیو کامل خود که به جرات میتوان گفت یک بانک نقشه های روستایی محسوب می شود، توانسته نیاز 90 درصد متقاضیان را برطرف کند.

 


 

نقشه هوایی سال 1346:

نقشه هوایی سال 1346 را می توان پر کاربردترین در نوع خود دانست این عکس ها در دهه 40 اکثرا با پوشش طولی 70 درصد و پوشش عرضی 30 درصد تهیه شده است.

مقیاس اکثر عکس هوایی سال 1346 1:20000 است که می توان آن را مقیاس فوق العاده ای نامید.

تقریبا تمام عوارض در این مقیاس مشخص است برای مثال خانه ها در هر نوع و تقریبا در هر اندازه ای در این تصاویر دیده می شوند.

مرز زمین ها کاملا در این داده هوایی مشخص است به همین خاطر یکی از کاربرد های گسترده آن در حل اختلافات برسر مرز زمین ها می باشد، از آنجا که اکثر سند ملک ها در دهه 40 تهیه شده است عکس هوایی سال 1346 گزینه مناسب و با کیفیتی در این موضوع است. همچنین در صورت داشتن هر گونه سؤال در خصوص نسق زراعی می توانید با تیم متخصص و کارشناس مپ اسکیل در ارتباط باشید.

 

عکس هوایی سال 1346
نمونه ای از عکس هوایی سال 1346

 


 

عکس هوایی سال 1372:

از دیگر محصولات مپ اسکیل می توان به عکس هوایی سال 1372 اشاره کرد.

این تصاویر با کیفیت بسیار بالا در مقیاس های مختلف موجود هستند. در دهه 70 از ایران عزیزمان عکس برداری های گوناگونی صورت گرفته است.

اهداف مختلفی برای تهیه ان دیتاها بوده است که امروز بعد از گذشت دو دهه کاربردشان بیشتر شده است.

 

مثالی از کاربرد عکس هوایی سال 1372:

یکی از کابرد های این دیتاها برای تعیین و تشخیص قدمت بنا یا زمین های کشاورزی است. با استفاده از سال 1372 آثار بنا یا کشاورزی را در تصاویر تشخیص می دهند و در صورت عدم وجود آثار بنا و تصرفات موات اعلام میگردد.

کاربرد دیگر ارائه مجوز به چاه های آب غیر مجاز می باشد.در صورت عدم تشخیص چاه توسط متخصصان چاه آب تخریب می شود.

 


 

عکس هوایی سال 1374:

در سال 1372 پروژه عکس برداری پوششی از کل کشور با هدف بروزرسانی نقشه های کشوری صورت گرفت و تا سال 1384 ادامه داشت. عکس هوایی سال 1374 از جمله این تصاویر می باشند. البته سال 1374 عکس های موردی دیگری نیز دارد که با مقیاس های بسیار خوب عکس برداری شده است.

این تصاویر با استفاده از فتوگرامتری به نقشه تبدیل شده است. در حقیقت می توان گفت تقریبا کل کشور در سال 1374 عکس دارد.

 

کاربرد عکس هوایی سال 1374:

در اکثر مواقع کاربرد آن ها برای مسائل مربوط به جهاد کشاورزی استفاده می شود. بحث هایی همچون دیوار کشی و ساخت و ساز های غیر مجاز ، اما اصلی ترین کاربرد تصویر سال 1374 در تعیین قدمت ها است که برای دریافت جواز برای چاه کشاورزی کاربرد دارد.

در زیر نمونه ای از عکس هوایی سال 1374را می بینید:

 

عکس هوایی سال 1374
نمایی عکس هوایی سال 1374

 


 

عکس هوایی و نقشه هوایی سال 1385 و 1380:

عکس دهه 1380 با مقیاس و رزولویشن های مختلف ارائه می شود و کاربرد های فراوان از جمله جانمایی پلاک ثبتی املاک و مسائل حقوقی دارد.

در صورت وجود هر گونه سوال یا ابهامی همواره میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

با تیم مپ اسکیل در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید. تیم خدمات فنی نقشه برداری همواره در کنار شماست.

یکی از استفاده های نقشه هوایی سال 1385 و 1380 برای جهاد، جهت اثبات وجود چاه در زمین های کشاورزی می باشد.

تجربه نشان می دهد نقشه هوایی سال 1380 از مناطق مختلف یکی از پر کاربردترین ها می باشند.

این تصاویر برای موارد مختلف از جمله جهاد کشاورزی مورد استفاده است.

برای مثال برای دریافت مجوز چاه کشاورزی از کشاورز درخواست نقشه هوایی سال 1380 می شود. این نقشه ها با استفاده از عکس سال 1380 تهیه شده است و کیفیت بالا و دقت مناسب و مقیاس های مختلفی دارد.

 


 

عکس های هوایی رقومی مانند سال 1394 و 1395 و نقشه هوایی سال 1394:

عکس دیجیتالی دهه 90 مانند که اثرات مربوط به سال 1394 و 1395 می باشد دارای کیفیت فوق العاده بالایی است طوری که می توان آثار کوچک مانند اجر ها را روی زمین با کیفیت بالا مشاهده کرد.

 در نقشه هوایی سال 1394 تمام عوارض و ساختمان ها کاملا تفکیک شده وجود دارند این نقشه ها که به نقشه های کاداستری معروف هستند دارای دقت بسیار بالای هستند.

 

عکس هوایی
نمونه عکس هوایی سال 1394

 


 

عکس های هوایی آنالوگ موردی از سال 1330 الی 1389:

از جمله عکس های هوایی آنالوگ و اولین نقشه هوایی ایران مربوط به دهه 40 ، دهه 30( مانند عکس های هوایی سال 1335 ) -دهه 50، 60، 70(عکس هوایی سال 1372) و 80 است.

این عکس های هوایی پوششی با مقیاس های 40000 و 20000 دارند.

 


 

خرید عکس هوایی

برای تهیه و خرید عکس های هوایی باید از دو مرجع مهم و رسمی یعنی سازمان نقشه برداری کشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح اقدام کرد که مپ اسکیل با داشتن آرشیو کامل عکس هوایی تمام ایران شما را از مراجعه به این سازمان ها آسوده کرده است.

برای تهیه عکس های هوایی منطقه مورد نظر خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

امروزه موسسات و سازمان های مختلفی از عکس های هوایی در ایران استفاده می کنند که از مهم ترین این شرکت ها و سازمان ها می توان به سازمان منابع طبیعی، شرکت نفت، سازمان جهاد کشاورزی، سازمان جنگل ها و مراتع کشور، موسسه خاک شناسی و حاصلخیزی خاک، سازمان زمین شناسی، سازمان هواشناسی، سازمان اکتشاف معادن و…. اشاره کرد.

 

خرید عکس هوایی و دریافت نقشه هوایی از سازمان نقشه برداری کشور:

یکی دیگر از خدمات مپ اسکیل امکان خرید از سازمان نقشه برداری کشور برای اشخاصی است که امکان حضور در شعبات این سازمان را ندارند.

در این روش برای کاربرانی که امکان خرید از سازمان نقشه برداری کشور را ندارد بدون مراجعه به شعبات توسط اعضای مپ اسکیل سفارش صورت میگیرد و در زمان موعود تحویل متقاضی میگیرد.

 

خرید عکس هوایی از سازمان نقشه برداری
نمونه عکس هوایی آنالوگ

 


 

مزایا و محاسن خرید نقشه هوایی از سازمان نقشه برداری کشور:

1-سرعت در خرید به طوری که در کمترین زمان دیتا مورد نظر به مشتری تحویل داده میشود.

2-مشاوره و انتخاب بهترین تصویر: تیم مپ اسکیل با دانش و تجربه خود بهترین و با کیفیت ترین داده را برای شما تهیه خواهد کرد.

3-تضمین در تمام موارد و در صورت بروز مشکل پرداخت خسارت صورت خواهد گرفت.

 


 

خرید عکس های هوایی دیجیتالی و نقشه هوایی از سازمان جغرافیایی ارتش :

بعضی از کاربران نیاز به خرید عکس های هوایی دیجیتالی سازمان جغرافیایی را دارند. اما عدم دسترسی به سازمان هایی همچون سازمان جغرافیا این مسئله را دچار مشکل کرده است.

شما کاربران گرامی میتوانید با در اختیار قرار دادن موقعیت محدوده مورد نظر به کارشناسان ما با کمترین هزینه اقدام به تهیه داده های مورد نیاز خود کنید.

همان طور که می دانید تهیه عکس هوایی دیجیتالی از سازمان جغرافیایی کشور برای افراد عادی ممکن نیست و شرکت ها و کارشناسان امکان تهیه این تصاویر را دارند همین خاطر یکی از خدمات ما خرید نقشه از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح است.

 


 

خرید نقشه هوایی از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح:

انتشارات سازمان جغرافیایی کشور یکی از منابع قابل تهیه برای تهیه نقشه از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح است که مپ اسکیل در حداقل زمان این کار نقشه هارا در اختیار شما قرار میدهد.

اما خرید نقشه از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح کار دشوار و زمان بری هست تیم ما در کمترین زمان این داده ها را در اختیار شما هموطنان عزیز قرار می دهد.

نقشه های سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح به صورت محدود می باشند یه این معنا که این نقشه ها کاملا آپدیت نیستند و اکثرا مربوط به دهه 40 و دهه 30 می باشند اما آثار کشاورزی در این نقشه ها مشخص شده است.

 

 


 

مپ اسکیل روشی سریع برای دانلود نقشه های سازمانی:

یکی دیگر از خدمات دیگر تیم مپ اسکیل ارائه و دانلود نقشه های سازمانی می باشد، با استفاده از خدمات دیگر در تهیه و دانلود نقشه هیچگونه سردرگمی نخواهید داشت.

نقشه هوایی منابع طبیعی، زمین های کشاورزی و اراضی ملی جز این دسته نقشه ها می باشد.

 


 

نقشه هوایی تهران

نقشه هوایی تهران یکی از نقشه های پرکاربرد است که متقاضی زیادی دارد. با توجه به تحولات زیاد شهر تهران دسترسی به نقشه و تصاویر هوایی قدیمی از تهران کاربرد این نقشه ها را چند برابر کرده است.

برای تهیه نقشه هوایی تهران با تیم مپ اسکیل در ارتباط باشید.

 

نقشه هوایی تهران سال 1335
نقشه هوایی تهران سال 1335

 


 

نقشه هوایی مشهد

جالب است بدانید بعد از تهران بیشترین درخواست در رابطه با نقشه هوایی مشهد است که این شهر نیز با توجه به ساختار آن که متشکل از باغات و زمین های کشاورزی زیادی است، نیاز به نقشه های هوایی قدیمی در آن احساس می شود.

برای دریافت نقشه هوایی مشهد با کیفیت بالا با شماره 09120448336 در تماس باشید.

 


 

با بهترین سایت عکس هوایی و نقشه هوایی ایران آشنا شوید!

یکی از مشکلات حاصل عدم رسیدگی دقیق به پرونده های حقوقی و ملکی است و حتی ممکن است در این پرونده ها آن هم به خاطر عدم دسترسی به نقشه های هوایی و تصاویر هوایی قدیمی حقی پایمال شود. مشکل بعدی که بیشتر مربوط به مباحث بزرگتر است بحث پروژه های عمرانی و تحقیقاتی است که نیاز سریع و دقیق به عکس های هوایی سال های مختلف می شود. اما نبود منابع کافی در ایران برای تهیه این داده ها همیشه مشکل ساز است.

اما چه باید کرد؟ تیم مپ اسکیل کامل ترین شرکت و سایت عکس هوایی و نقشه هوایی ایران است که داده های نقشه برداری را به بهترین شکل ممکن ارائه میدهد.

مپ اسکیل اولین سایت عکس هوایی در ایران است که با افتخار امکان تهیه این داده ها را بدون هیچگونه تحریمی دارد.

 

عکس هوایی
نمونه عکس هوایی دهه 40 آنالوگ

 


 

چرا از سایت عکس هوایی و نقشه هوایی مپ اسکیل خرید و دانلود کنیم؟

شاید برای شما سوال شود چه معیار هایی باعث شده تا دریافت نقشه هوایی سال های گذشته از سایت عکس هوایی مپ اسکیل راحت تر و مطمئن تر باشد.

 

1- دسترسی به داده های جهانی

دیگران نگران خرید عکس هوایی در ایران نباشید. با وجود تحریم های بین المللی ایران در دنیا، تهیه نقشه های هوایی در مقیاس جهانی کاری دشوار و پرهزینه ای است. اما با تیم مپ اسکیل نیاز به پرداخت دلاری نیست. چرا که این تیم با هزینه هایی بسیار معقول داده های جهانی را به سادگی یک تماس در اختیار شما قرار می دهد.

 

2- مشاوره رایگان قبل از خرید

عدم شناخت برخی از مشتری ها از نقشه و عکس هوایی باعث میشود هزینه ای را به دلیل اشتباه متحمل شوند و داده های نقشه هوایی قدیمی که به کار آنها نمی آید را دانلود کنند. تیم مپ اسکیل در اختیار داشتن امکانات و کارشناسان خبره به بهترین شکل شما را در این زمینه راهنمایی می کنند تا در هزینه های شما صرفه جویی شود.

 

3- بررسی رایگان سال های عکس برداری و ارائه بهترین راهکار و گزینه در هنگام خرید

کافیست موقعیت محل مورد نظر خود را در اختیار کارشناسان مپ اسکیل قرار دهید تا در کمترین زمان تمام نقشه ها و عکس های آن محل را بصورت رایگان بررسی کرده و در اختیار شما قرار دهند.

 

4- عدم مراجعه حضوری:

بسیاری از مشتریان عزیز ما توانایی حضور در دفتر برای تهیه نقشه را ندارند. از طرفی شهرستانی های محترم نیز نمی توانند برای دریافت نقشه هوایی به تهران سفر کنند. دنیای اینترنت و ارتباطات این مهم را به سادگی در این روز های کرونایی فراهم کرده است. به همین دلیل بدون نیاز به مراجعه حضوری می توانید تصاویر خود را در سایت عکس هوایی و نقشه هوایی مپ اسکیل سفارش دهید.

 

5- خرید، ارسال و دانلود نقشه و عکس هوایی در کمترین زمان:

اگر سابقه خرید از شرکت های دیگر را دارید با اولین خرید از مپ اسکیل تفاوت واقعی را در زمان ارسال احساس خواهید کرد. وقت سرمایه تکرار نشدنی است. به همین دلیل ما به وقت شما اهمیت می دهیم.

 

6- پشتیبانی فوق العاده سریع و وظیفه شناس:

پشتیبانی رمز موفقیت ما تا کنون بوده است. بدون شک تا آخرین لحظه با افتخار آماده ارائه بهترین پشتیبانی برای شما هستیم.

کافیست با در اختیار داشتن یکی از آیتم های ملک یا زمین مورد نظر خود، از وجود این محصولات مطلع شوید و نسبت به سفارش و خرید عکس هوایی آنها اقدام کنید.

 

7-قیمت مناسب برای عکس هوایی:

قیمت عکس هوایی در مپ اسکیل براساس ریال و ارزان تر از کمپانی های بزرگ خارجی است.

 

توانایی و تخصص کارشناسان مپ اسکیل :

 

  • زمین مرجع کردن عکس های درخواستی شما.
  • جانمایی املاک و اراضی شما بر روی عکس هوایی و نقشه های سنوات مختلف سازمان نقشه برداری.
  • امکان خرید عکس هوایی سازمان نقشه برداری وخرید نقشه هوایی از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح کشور همچنین منابع طبیعی و زمین های کشاورزی وجود دارد.
  • پردازش تصاویر تهیه شده شما از قبیل ارتوفتوموزائیک و تهیه DEM از این تصاویر.
  • تفسیر عکس هوایی با توجه به درخواست شما
  • نقشه برداری با پهپاد
  • تهیه utm

 

7- سابقه درخشان شرکت مپ اسکیل در ارائه خدمات فتوگرامتری:

به جرات می توان گفت بیشترین پرونده کارشناسی مربوط به عکس های هوایی و پروژه های فتوگرامتری در کشور توسط تیم مپ اسکیل انجام می گیرد که بهترین سابقه را در این زمینه دارد.

 

خرید عکس هوایی
خرید عکس هوایی

 

8- داشتن عکس هوایی و نقشه هوایی سال های مختلف

داشتن عکس های هوایی و نقشه های هوایی در سال های متعدد یکی از بزرگترین قدرت های مپ اسکیل به نسبت سایر رقبا می باشد.

سال های پرکاربردی که برای این تصاویر قدیمی مربوط به دهه 30 و 40 تا کنون در نظر گرفته شده است در جدول زیر نشان داده شده است.

 

ردیف سال های پرکاربرد تصاویر هوایی سال پرکاربرد نقشه هوایی
1 عکس هوایی سال 1346 نقشه هوایی سال 1342
2 عکس هوایی سال 1365 نقشه هوایی سال 1346 و 1345
3 عکس هوایی سال 1372 نقشه هوایی سال 1350
4 عکس هوایی سال 1374 نقشه هوایی سال 1370
5 عکس هوایی سال 1380 نقشه هوایی سال 1384
6 عکس هوایی سال 1385 نقشه هوایی سال 1385
7 عکس هوایی سال 1390 نقشه هوایی سال 1390
8 عکس هوایی منابع طبیعی نقشه هوایی اصلاحات ارضی زمین های کشاورزی
آرشیو عکس و نقشه هوایی سال های مختلف در مپ اسکیل

این تنوع باعث شده که مپ اسکیل به بهترین عرضه کننده تصاویر و نقشه های هوایی بدل شود.

 

9- سفارش عکس هوایی و نقشه هوایی شهر های مختلف ایران

شهر هایی در ایران هستندکه در طی سالیان اخیر تغییرات فراوانی را داشته اند. موردی که مپ اسکیل به آن توجه داشته است، ارائه خدمات نقشه و تصاویر هوایی مربوط به شهر هایی همچون اصفهان ، تبریز ، تهران ، مشهد و همدان است.

 

10- داشتن تصاویر شهرهای مرزی

تصاویر شهر های مرزی را به راحتی نمی توان از همه جا تهیه کرد. از آنجایی که مپ اسکیل عرضه کننده مستقیم تصاویر و نقشه های هوایی در مکان های مختلف کشور ایران است، به راحتی می توانید با دریافت نقشه هوایی از این مرجع اطلاعات کاملی از تصاویر شهرهای مرزی داشته باشید.

 


 

نحوه سفارش خرید عکس هوایی و دریافت نقشه هوایی ملک از سامانه فروش مپ اسکیل :

به سادگی 5 گام زیر می توانید نقشه و عکس خود را دریافت کنید. این 5 گام عبارتند از:

 

  1. تماس با شماره 09120448336 یا ارتباط پشتیبانی از طریق واتساپ یا تلگرام
  2. ارائه صورت مسئله و هدف از تهیه داده نقشه برداری جهت ارائه بهترین مشاوره رایگان
  3. تشخیص کارشناس و ارسال موقعیت توسط کاربر (لازم بذکر است که در صورت نبود مختصات می توانید از طریق ابزار تعیین مختصات جغرافیایی بدست بیاورید.)
  4. بررسی سنوات مختلف توسط کارشناس و سفارش توسط کاربر
  5. ارسال تصویر یا نقشه هوایی ملک

 

خرید عکس هوایی
عکس هوایی دهه 40

 


 

قیمت عکس هوایی و نقشه هوایی سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیایی ارتش:

داده های آنالوگ و دیجیتالی آرشیو مپ اسکیل از منابع و داخلی و خارجی مختلفی جمع آوری شده است.

به همین دلیل قیمت گذاری یکسان و قطعی برای این داده ها درست و منصفانه نیست.

سیاست مپ اسکیل به این شکل است که براساس ارزش یک داده بر روی آن قیمت گذاری می کند.

این موضوع به این معنی است که داده هایی که گردآوری آن ها هزینه و زحمت بیشتر برای کمپانی مپ اسکیل دارد قیمت بیشتری به داده های دیگر دارد.

بر خلاف کمپانی های خارجی که سیاست فروش آن ها براساس دلار و براساس میزان متراژ مورد نیاز کاربرد است اما قیمت عکس هوایی در مپ اسکیل براساس ریال و خیلی ارزان تر از شرکت های خارجی است. همچنین فریم کامل به متقاضی ارائه میگردد.

 


 

کیفیت عکس های هوایی مپ اسکیل چقدر است؟

پاسخ کلی به این سوال درست نیست اما در ادامه مسئله ای عنوان میکنیم که شاخص های کیفیت تصویر است.

همان طور که قبلا گفته شده این تصاویر با استفاده از هواپیماها در ارتفاع مختلف عکس برداری شده است.

بله درست است ارتفاع مهم ترین مسئله در تعیین کیفیت عکس های هوایی است!

مقیاس عکس های هوایی رابطه ای برابر فاصله کانونی تقسیم بر ارتفاع پرواز است،هرچه مقیاس بزرگتر در نتیجه کیفیت عکس بهتر است.

از این رابطه می توان فهمید که هر چه ارتفاع بیشتر مقیاس کوچکتر و در نتیجه کیفیت عکس هوایی کمتر است و هرچه ارتفاع کمتر مقیاس بزرگتر و در نتیجه تصویر با کیفیت تر است.

ار طرفی هرچه فاصله کانونی بزرگتر باشد کیفیت بهتر و درنتیجه کیفیت عکس بهتر و برعکس این داستان نیز صادق است.

پس در نتیجه کیفیت عکس هوایی را اینطور تعریف می کنیم.

چگونه نقشه هوایی قدیمی تهیه کنیم؟

برای تهیه نقشه هوایی قدیمی براساس نیاز خود می توانید در ابتدا مختصات محل مدنظر را بصورت دقیق از طریق ابزارهای در دسترس مشخص و معین نمایید. پس از آنکه مختصات مدنظر را مشخص نمودید، می توانید از طریق سازمان نقشه برداری کشور، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و یا از طریق مجموعه مپ اسکیل اقدام به تهیه نقشه هوایی و یا عکس هوایی مدنظر خود نمایید.

در صورت تهیه نقشه هوایی قدیمی از مپ اسکیل، در کمترین بازه زمانی ممکن به شما برحسب نیازتان ارائه خواهد شد؛ این در حالی است که در صورت تهیه نقشه هوایی قدیمی از سایر مراکز ممکن است بین 10 الی 15 کاری برای شما طول بکشد. با این وجود جهت تهیه نقشه هوایی قدیمی می توانید از طریق مجموعه مجرب مپ اسکیل اقدام نمایید و برحسب سال مدنظر خود، به نقشه هوایی مختصات مدنظرتان دسترسی پیدا کنید.

عکس هوایی بخریم یا ارتوفتو؟

یکی از سوالاتی که همیشه متقاضیان در هنگام تهیه عکس های هوایی به آن اشاره دارد این است که آیا نیاز به تهیه ارتوفتو هست یا نه در جواب این سوال باید بگو که هر دیتای برای موارد خاصی استفاده می شود.

همانطور که در مقاله مربوطه در مورد آن صحبت شده است در واقع ارتو تصاویر هوایی است که با استفاده از روش ها  و نرم افزارهای مربوطه فتوگرامتری و پردازش تصویر تبدیل به تصاویر قائم شده است و دارای سیستم مختصات می باشد برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله تهیه ارتوفتو و ارتوموزاییک را مطالعه نمایید.

اما اینکه کدام  بهتر است مورد استفاده قرار گیرد باید به نکاتی توجه کرد؛ اینکه این دیتا را برای چه کاری نیاز داریم برای کار کارشناسی نظر ما همیشه روی زوج عکس خام می باشد زیرا ارتوفتو با اینکه یک تصویر قائم است اما به دلیل تسهیلات هندسی ایجاد شده کیفیت بصری لازم را برای کارشناسی عوارض کوچک ندارد.

در مقابل اگر بحث اندازه گیری و چیز های شبیه به این باشد ارتوفتو کمک بیشتری به ما میکند.

مسلما در مباحث کارشناسی و تفسیر عکس هوایی  مجموعه ای از فعالیت های بصری و اندازه گیری صورت می گیرد با این  شرایط کدام را انتخاب کنیم ؟

 نظر ما تهیه زوج عکس هوایی می باشد به کارشناس مربوطه در مرحله بعدی به تهیه ارتوفتو آن و سپس جانمایی و تفسیر با استفاده از استریوسکوپ را انجام دهد.

خرید عکس هوایی از خارج از کشور
خرید عکس هوایی از خارج از کشور

خرید عکس هوایی از خارج از کشور:

 در بسیاری از موارد در بعضی مناطق از بازه مد نظر عکسبرداری صورت نگرفته است نبود عکس‌های هوایی باعث اختلال در امور مختلف و در نتیجه تصمیم گیری دادگاه می شود  در این موارد چه باید کرد؟

 در این مواقع باید از آرشیو تصاویر هوایی کمپانی‌های خارجی استفاده کنیم، اما  این شرکت‌ها به ایرانیان چنین خدماتی ارائه نمی‌دهد در حقیقت فروش عکس‌های هوایی ایران مانند بسیاری از کالاهای دیگر برای هم وطنان ممنون می‌باشد

شرکت مپ اسکیل  تنها شرکتی است که  می‌تواند این خدمات را داخل کشور ارائه دهد از کمپانی‌های مختلف از جمله کشور آمریکا را دارد.

 لازم به ذکر است که در این روش به خاطر قیمت ارز بالاتر می‌باشد اما بسیاری از پرونده‌ ها و پروژه‌ ها با استفاده از همین تصاویر نتیجه‌ های مثبتی به دست آوردند.

از مزایای استفاده از عکس هوایی آرشیو خارج  از کشور دسترسی سریع و عدم وابستگی به ارگان و سازمان خاصی است.

از دیگر مزایای آن می توان عدم خط خوردگی روی عکس های هوایی اشاره کرد.

عکس ماهواره ای آمریکایی:

از دیگر دیتاهایی قابل تهیه،تهیه عکس ماهواره ای از کمپانی های امریکایی است.

در زمان نبود عکس هوایی با تاریخ مورد نظر میتوان از این تصاویر استفاده کرد که کیفیت بالایی دارند اما هزینه های این نوع تصاویر بخاطر بالا بودن قیمت ارز نسبتا بالاتر از آرشیو داخلی است.

 


 

مشاوره برای خرید عکس هوایی و دریافت نقشه هوایی

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق راه های زیر با ما تماس بگیرید. تا کارشناسان ما در کمترین زمان بهترین دیتا مورد نیاز شما را اماده نمایند.متقاضیان می توانند اطلاعات خود را از طریق واتساپ،تلگرام و ایتا برای ما ارسال نمایند تا در کمترن زمان در خواست آنها بررسی شود.

سوالات متداول در رابطه با خرید عکس هوایی و نقشه هوایی از مپ اسکیل:

 

عکس هوایی چیست؟

این تصاویر که به صورت هوایی تهیه می شوند دیتائی هستند که به صورت کلی برای تهیه نقشه یا به صورت موضوعی برای مباحثی همچون کارشناسی دادگستری و … استفاده می شود.

برای دریافت نقشه هوایی و خرید عکس هوایی قدیمی باید چه کار کرد؟

برای سفارش عکس هوایی و نقشه هوایی قدیمی معتبر مقاله را کامل بخوانید.

کیفیت نقشه هوایی سال 1394 چگونه است؟

نقشه هوایی سال 1394 با کیفیت فوق العاده بالا همه عوارض زمین را پوشش می دهد.

آیا در دهه 40 مانند عکس هوایی سال 1346 ،1342 و1348 عکس هوایی تهیه شده است؟

بله، لازم بذکر است عکس هوایی دهه 40 مانند نقشه هوایی سال 1346 کیفیت فوق العاده بالایی دارد.

خرید عکس هوایی از سازمان نقشه برداری کشور به چه مدارکی نیاز است؟

برای خرید عکس هوایی از سازمان نقشه برداری کشور به مختصات یا لوکیشن یا نامه معرفی نیاز است.

برای تهیه نقشه از چه عکس هایی استفاده میشود؟

از عکسهای هوایی برای تهیهٔ نقشه های جغرافیایی استفاده می شود.

عکس های هوایی را چگونه تهیه می کنند؟

از طریق دوربین هایی که در هواپیما نصب شده یا ماهواره ها از زمین برداشت می شود.

 

بیشتر بخوانید
نوشتهٔ بعدی
تفسیر عکس های هوایی و ماهواره ای توسط کارشناس و نمونه گزارش آن

461 دیدگاه. Leave new

 • مهدی
  10/10/2023 09:57

  ممنون از زحماتت

  پاسخ
 • مصطفی کریمی
  09/30/2023 12:49

  سلام خسته نباشید
  عکسهای هوایی دهه 30 برای اثبات منابع طبیعی منطقه ذکر شده رو دارم در صورت وجود برای خرید راهنمایی نمایید . سپاس فراوان
  36.310627-49.344279

  پاسخ
 • سعدی رنجبر
  09/25/2023 23:48

  عکس های هوایی دهه ۳۰ و۴۰ برای اثبات برا منابع طبیعی این منطقه رو میخواستم.
  X=640539
  Y=3911298

  پاسخ
 • سعدی رنجبر
  09/25/2023 23:46

  عکس های هوایی دهه ۴۰ برای اثبات برا منابع طبیعی این منطقه رو میخواستم.
  X=634453.89
  Y=3909924.78

  پاسخ
 • لیمایی
  08/02/2023 02:14

  سلام وقت بخیر
  عکس های هوایی دهه ۳۰ و۴۰ برای اثبات برا منابع طبیعی این منطقه رو میخواستم..
  (X=457262.7893 y=4070183.0048)
  (X=457269.1984 y=4070208.6615)
  (X=457310.6472 y=4070179.0343)
  (X=457305.0842 y=4070168.7537)
  (وسط ملک:x=457283.1675
  (Y=4070186.6643

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نیاز به پشتیبانی دارید؟ در خدمتیم...
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلگرام Whatsapp chat
2 +