لاکهید مارتین روز چهارشنبه فاش کرد که پنجمین ماهواره مدار مادون قرمز (Geosynchronous Earth Earth (SBIRS GEO-5 ماهواره کامل و آماده پرتاب در سال 2021 است ، همانطور که توسط نیروی فضایی ایالات متحده تعیین شده است.

SBIRS GEO-5 اولین ماهواره فضایی نظامی است که در اتوبوس جنگی Lockheed Martin’s LM 2100 ساخته شده است.

ماهواره SBIRS GEO-6 نیز در حال ساخت بر روی اتوبوس جدید است که قصد دارد در سال 2022 پرتاب شود.

SBIRS GEO-5 و GEO-6 به صورت فلکی ماهواره های هشدار موشکی نیروی فضایی ایالات متحده که دارای سنسورهای نظارت مادون قرمز اسکن و خیره هستند ، خواهند پیوست.

بیشتر بخوانید: فتوگرامتری چیست و فتوگرامتری فضایی.

این سنسورها داده هایی را جمع آوری می کنند که به ارتش ایالات متحده اجازه می دهد پرتاب موشک را شناسایی کند ، از دفاع موشکی بالستیک پشتیبانی کند ، جمع آوری اطلاعات فنی را گسترش دهد و قابلیت های آگاهی موقعیتی را تقویت کند.

علاوه بر SBIRS GEO-5 و GEO-6 ، وسیله نقلیه فضایی LM 2100 پایه و اساس سه ماهواره Next Gen OPIR Block 0 GEO است که انتظار می رود از سال 2025 پرتاب شوند و ماهواره های آینده (GPS III Follow On (GPS III که انتظار می رود از سال 2026 پرتاب شوند.

سروان الک کوک ، نیروی هوایی ایالات متحده گفت: “تکمیل تولید یک ماهواره پیچیده هشدار دهنده موشک در طی یک محیط چالش انگیز COVID یک موفقیت بزرگ است و شاهدی بر حرفه ای بودن و تعهد لاکهید مارتین به امنیت ملت ما است.

بیشتر بخوانید:

دانلود تصاویر ماهواره ای با کیفیت بالا.

مرکز آزمایشهای فضایی و موشکی SBIRS GEO-5/6 مونتاژ ، آزمایش و راه اندازی عملیات پرتاب SBIRS GEO-5 و GEO-6 قرار است به ماهواره های هشدار موشکی نیروی فضایی ایالات متحده بپیوندند ، مجهز به سنسورهای نظارت قدرت مادون قرمز اسکن و خیره ، که از کشور ما 24-7 محافظت می کند.

این سنسورها داده هایی را جمع آوری می کنند که به ارتش ایالات متحده اجازه می دهد پرتاب موشک را شناسایی کند ، از دفاع موشکی بالستیک پشتیبانی کند ، اطلاعات فنی را گسترش داده و آگاهی از موقعیت را در میدان جنگ تقویت کند. SBIRS GEO-5 رسماً در تاریخ 29 اکتبر سال 2020 تکمیل شد.

منبع: satellitetoday.com

5/5 - (6 امتیاز)
بیشتر بخوانید
نوشتهٔ پیشین
مشاهده تصاویر ماهواره ای زنده چگونه ممکن است؟ از هالیوود تا واقعیت!
نوشتهٔ بعدی
ماهواره سری ورلدویو worldviewe ،صفر تا 100 مشخصات ماهواره worldview:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نیاز به پشتیبانی دارید؟ در خدمتیم...
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلگرام Whatsapp chat
2 +