دانلود نرم افزار اتوکد AutoCad

نرم افزار اتوکد Autodesk AutoCAD نقشه کشی با کرک

معرفی اتوکد زبان ساده!؟ نرم افزاری که امکان تولید تصاویر و نقشه های دو بعدی و سه بعدی را برای شما به ساده ترین شکل ممکن، فراهم کرده است. از همین رو از اتوکد به عنوان یک برنامه به راحتی در دسترس ، در سطح جهانی توسط دانشجویان ، معلمان ، معماران ، فریلنسرها ، مهندسان ، طراحان مد و … استفاده می شود. اتوکد همچنین از ساختار سیستم های هندسی از جمله نقاط ، خطوط ، قوس ها و … نیز بهره مند است. بنابراین برای آشنایی بیشتر با ما همراه شوید تا در ادامه به آگاهی کامل از این نرم افزار دست یابیم.

نرم افزار اتوکد

در سطح جهانی، اتوکد به عنوان یک نرم افزار کارآمد و کاربرپسند اثبات شده است. نرم افزار اتوکد به دلیل قابلیت های قابل توجه ویرایش ، که باعث می شود نقشه های ساختمان را به صورت دیجیتالی ترسیم یا تصاویر سه بعدی را ایجاد کند، در سطح بین المللی شناخته شده است. همچنین اتوکد در سطح جهانی توسط نقشه برداران (نقشه های utm با این نرم افزار ترسیم می شود.)، طراحان ، مهندسان ، تهیه کنندگان مورد استفاده قرار می گیرد.

نمایی از نرم افزار اتوکد autocad -مپ اسکیل
نرم افزار autocad

نکات برجسته اتوکد:

قبل از اختراع اتوکد ، همه طراحی و مدل سازی به صورت دستی انجام می شد. این کار هم وقت گیر بود و هم منجر به خطاهای زیادی می شد. اما با اختراع اتوکد ، روند مدل سازی و طراحی دیجیتالی و ساده شد. فناوری ای که به عنوان راه حلی برای اکثر طراحان ، مهندسان و معماران ظهور کرده است.

بیشتر بخوانید: معرفی نرم افزار میکرواستیشن.

3D سه بعدی سازی با اتوکد:

طراحان و معماران می توانند با اتوکد مدل ها ، طرح ها و نقشه های دقیق ایجاد کنند. زیرا این کار غیرممکن است که به صورت دستی انجام شود. حتی کاربر می تواند اشیا 3D سه بعدی را با رنگ و مواد قابل استفاده روی سطوح مختلف مدل سازی کند. همچنین پیش بینی نتیجه ای که در طرح های سه بعدی دستی تحقق نمی یابد را، برای کاربر محقق می کند.

ترسیمات سه بعدی در اتوکد
ترسیمات سه بعدی در اتوکد

ویرایش با اتوکد:

ایجاد نقاشی به صورت دستی کاری زمان بر است. وقتی طراحان با استفاده از نرم افزار رایانه ای نقاشی هایی را روی یک پلتفرم دیجیتال ایجاد می کنند، از رابط نرم افزار بهره مند می شوند. ویرایش با اتوکد نیز آسان است زیرا دارای بسیاری از دستورات ویرایش است. چون اتوکد یک نرم افزار پیشرفته است که دارای دستورات پیش فرض است که در نرم افزار گنجانده شده است. با استفاده از این دستورات ، کاربران می توانند بدون هیچ محدودیتی پروژه های خود را ویرایش و تغییر دهند.

ویژگی های اصلی نرم افزار اتوکد

در این بخش با ویژگی های مهم نرم افزار اتوکد آشنا می شویم. با دانستن این ویژگی های می توانید در صورت نیاز، برای استفاده در حوزه کاری خودتان روی این نرم افزار نیز سرمایه گذاری کنید.

معرفی اتوکد : مدلسازی و تجسم سه بعدی

مدلسازی و تجسم سه بعدی دو ویژگی مهم نرم افزار هستند. اتوکد به مدلسازان این امکان را می دهد تا با استفاده از ابزارها و دستورات مختلف 3D ، مدلهای قدرتمند 3D ، قابهای سیم ، مش و سطح را ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید: نحوه دریافت نقشه هوایی.

معرفی اتوکد : بررسی خودکار مشخصات

اتوکد یک نرم افزار حرفه ای است که دارای انعطاف پذیری در تغییرات طراحی است و از ویژگی بررسی خودکار مشخصات برخوردار است. بنابراین می توان از اشتباهات موجود در طرح ها یا محصول جلوگیری کرد و در صورت نیاز مجدداً ویرایش کرد.

معرفی اتوکد : ایجاد صفحه های مقطعی

اتوکد قابلیت ایجاد صفحه های مقطعی را دارد. این صفحه های مقطعی به دستیابی به نمای مقطعی اشیا 3D سه بعدی کمک می کنند. از همین رو کاربران می توانند صفحه های مقطع را برای بررسی جزئیات داخلی اشیا 3D سه بعدی، تغییر ، انتخاب یا جابجا کنند.

معرفی اتوکد : پیش بینی نتایج پروژه

اتوکد به کاربر کمک می کند تا زیرساخت را بهتر کند. توسعه ، اصلاح و طراحی زیرساخت های بهتر ، ارائه تکالیف ساختمانی مقیاس پذیر و عملی ، نظارت بر امور مالی تولید و پیش بینی نتایج پروژه را از جمله موارد ممکن در این نرم افزار است.

مزایای نرم افزار اتوکد

در این بخش به مزایای این نرم افزار می پردازیم که دانستن آنها در راستای معرفی اتوکد خالی از لطف نمی باشد.

  • بازآفرینی و ویرایش تصاویر 2 بعدی با خصوصیات متن آنها، با اتوکد قابل دستیابی است.
  • نقشه های اتوکد را می توان مستقیماً به صفحه Microsoft Excel نیز پیوند داد. با استفاده از این تکنیک می توان فرمول ها و داده های اکسل را مستقیماً به اتوکد وارد کرد
  • اتوکد همچنین دارای یک ابزار تشخیص متن SHF است که به کاربران کمک می کند متن را با فونت های SHF به یک شی متن تبدیل کنند.
  • با استفاده از اتوکد ، کاربران حتی می توانند فایل های PDF را برای هر مرجع پروژه وارد کنند.
  • می توان مدل های سه بعدی سایر نرم افزار های CAD را به اتوکد وارد کرد.
  • طراحان می توانند روی نقشه ها یا مکان های آنلاین نیز کار کنند.

نرم افزار های اتوکد

سواد دیجیتال فقط یک مزیت نیست، بلکه یک مهارت ضروری برای رشد شغلی است. اتوکد یک نرم افزار عظیم است که خروجی های دلخواه را ارائه می دهد. از همین رو در ادامه مواردی که از اتوکد می توان بهره مند شد را خدمتتان ارائه داده ایم و می توانید از اتوکد برای موارد زیر استفاده کنید:

  • اتوکد با نرم افزار های دیگری مانند 3D Max سازگار است. طراحان حتی می توانند فایل های DWG & DXG را در نرم افزار  استفاده یا خروجی بگیرند. همچنین، این پرونده ها حتی می توانند از اتوکد به نرم افزار های دیگر برای ایجاد پروژه ها و ارائه های بهبود یافته خروجی گرفته شوند.
  • چاپگرهای سه بعدی از قالب های مختلف فایل استفاده می کنند که توسط همه نرم افزارهای CAD پشتیبانی نمی شوند. اما اتوکد از این قالب های فایل پشتیبانی می کند. به همین دلیل است بیشتر کاربران چاپگرهای سه بعدی از این نرم افزار استفاده می کنند.
  • اتوکد سازگار با رابط CAD و کاربرد آن است

بیشتر بخوانید: تبدیل فرمت arcgis به dwg.

مزایای اتوکد

اتوکد عموما توسط مهندسان مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا شامل ابزارهای مفیدی برای تهیه و کمک به مدل سازی طرح های مهندسی ، نقشه های اصلی و سایر اجزا است. از همین رو با اتوکد ، مهندسان می توانند مدلهای سه بعدی را با حداقل خطا طراحی کنند. اتوکد یک نرم افزار  همه کاره است و حتی در صنعت مد مورد استفاده طراحان قرار می گیرد. زیرا کاربران می توانند اشکال و طرح های دشوار خود را بدون هیچ مشکلی طراحی کنند.

کلام مپ اسکیل:

در مقاله فوق ضمن معرفی اتوکد به برخی کاربرد های مهم و ویژگی های مثمرثمر آن پرداختیم. همانطور که عرض شد اتوکد نه تنها یک نرم افزار  قدرتمند است، بلکه رابط کاربری ساده تری نسبت به دیگر نرم افزارها دارد. به همین دلیل در بین مهندسان و صنعت گران و حتی هنرمندان بشدت مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین پیشنهاد ما این است که در صورت صلاحدید از این برنامه مفید استفاده کنید. همچنین اسباب خوشحالی ماست پاسخگویی سوالات شما باشیم.

 

4.7/5 - (17 امتیاز)

جهت اخذ راهنمایی درباره محصولات رایگان فقط از طریق دیدگاه اقدام نمایید. جهت مشاوره در موارد دیگر مانند سفارش پروژه، درخواست همکاری ، مشاوره در خرید از راه های زیر می تواند اقدام نمایید.


ایمیل:     info@mapscale.ir


مشاوره:     09120448336


واتساپ:      09120448336


 

آخرین آموزش ها
همچنین بخوانید
دانلود نرم افزار متلب

دانلود نرم افزار متلب از جمله زبان برنامه نویسی مناسب مهندسان و نقشه برداران

نرم افزار ContexCapture

دانلود نرم افزار Bentley ContextCapture | آشنایی با امکانات و کاربرد های مهم

دانلود نرم افزار qgis

نرم افزار QGIS چیست ، دانلود آخرین نسخه

دانلود نرم افزار Erdas imagine lps

5 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نیاز به پشتیبانی دارید؟ در خدمتیم...
×
پشتیبانی واتساپ Whatsapp chat
پشتیبانی تلگرام Whatsapp chat
2 +