همکاری مرکز ملی CNES و ناسا جهت مأموریت جهانی آب و اقیانوس:

مرکز ملی Centre National d’Etudes Spatiales (CNES) (آژانس فضایی دولت فرانسه) و ناسا توافق نامه رسمی در مورد راه اندازی ماهواره ارتفاع سنج سطح آب و اقیانوس شناسی (SWOT) را برای سال ۲۰۲۰ امضا کردند.

 آژانس فضایی دولت فرانسه

مرکز ملی مطالعات فضایی

همکاری این دو سازمان برای طراحی، مونتاژ، راه اندازی و عملیات یک فضاپیما با هدف انجام اولین بررسی جهانی از سطح زمین و جزئیات آب های اقیانوس ها می باشد.

 

بخوانید: ماهواره لندست را بهتر بشناسید

ماهواره SWOT مجهز به تکنولوژی ارتفاع سنجی گسترده ، قادر به پوشش کامل اقیانوس ها و آبهای سطحی با ابعاد و ارتفاع و با وضوح بالا خواهد بود. امکانات ارائه شده توسط این داده ها، در بررسی آب های سطحی سطح زمین، رعایت توپوگرافی سطح اقیانوس ها و نیز اندازه گیری آب های موجود که در طول زمان تغییر می کنند ، می باشد.
آغاز همکاری ناسا و CNES در ماموریت هایی نظارت بر تغییرات سطح اقیانوس در دهه ۱۹۸۰ بود . از ماموریت TOPEX / Poseidon و ماموریت جیسون-۱ به مأموریت توپوگرافی سطح جیسون-۲ / اقیانوس، این همکاری اطلاعات مهمی را در مورد افزایش سطح دریا و همچنین تاثیرات کوچک جهانی به دست آورده است.

این خبر تکمیل می شود.

منبع: سایت gistimes

جهت اخذ راهنمایی درباره محصولات رایگان فقط از طریق دیدگاه اقدام نمایید. جهت مشاوره در موارد دیگر مانند سفارش پروژه، درخواست همکاری ، مشاوره در خرید از راه های زیر می تواند اقدام نمایید.


ایمیل:         info@mapscale.ir


مشاوره:      09378407423


واتساپ:      09378407423


 

آموزش مفید بود؟

امتیاز دهید و به اشتراک بگذارید.
همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست