نقشه هوایی زمین های کشاورزی، از روش های تهیه تا سفارش آن

فتوگرامتری
25 دیدگاه

این روزها مشکلات مختلفی برای کشاورزان از جمله اراضی ملی جهاد کشاورزی زمین شهری و غیره به وجود آمده است که همه آنها نیاز به نقشه هوایی زمین های کشاورزی دارد، اما برای تهیه آن چه کار باید کرد آیا نهاد یا شرکتی می تواند داده مناسب را به کشاورزان دهد در ۵ دقیقه آینده هر آنچه که در مورد این نقشه ها لازم است بدانید را خواهید خواند و در آخر با روش تهیه آن آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

حتما بخوانید:
نحوه پس گرفتن زمین از منابع طبیعی و تشخیص اراضی ملی به بهترین راه

تهیه نقشه هوایی زمین های کشاورزی

 در گذشته در مورد نقشه هوایی و عکس های هوایی به صورت مفصل صحبت شده است اما در این مقاله می خواهیم در مورد روش های تهیه نقشه هوایی زمین های کشاورزی از گذشته تا به حال سخن بگوییم و در آخر در مورد نحوه به دست آوردن این نقشه ها صحبت کنیم با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

روش های گوناگونی برای تهیه نقشه هوایی زمین های کشاورزی وجود دارد که از گذشته تا به حال این روش ها دقیق تر و به روز تر گردیده است؛ اما با هر روشی هم تهیه شده باشند ارزش فراوان دارد مانند نقشه هوایی زمین های کشاورزی مربوط به اراضی ملی و مستثنائات منابع طبیعی که امروزه دعاوی حقوقی مختلفی از جمعه دعاوی کشاورزان در مورد زمین های کشاورزیشان را کاملا حل می کند.

نقشه هوایی زمین های کشاورزی
نمونه نقشه هوایی زمین های کشاورزی قدیمی

روش های تهیه و ترسیم نقشه هوایی زمینهای کشاورزی از گذشته تا به حال:

اگر بخواهیم در مورد روش‌های تهیه نقشه از گذشته تا به حال صحبت کنیم روشهای همچون نقشه برداری زمینی نقشه برداری هوایی و فتوگرامتری که با استفاده از عکس های هوایی صورت می گیرد نقشه برداری با استفاده از از پهپادها که تکنولوژی بروزی می باشد نقشه برداری با استفاده از تصاویر ماهواره ای مانند تصاویر گوگل ارث چه سازمان هایی مانند جهات از این رو ش استفاده می کند اما دقت مناسبی ندارد.

اما در اینجا سخن از نقشه هوایی است فقط نقش هایی را شامل می شود که با استفاده از روش های غیر از روش های زمینی تهیه شده است.

نقشه هوایی زمین های کشاورزی با استفاده از فتوگرامتری (قدیمی ترین روش):

این روش قدیمی ترین روش تهیه نقشه هوایی از زمین های کشاورزی است در این روش که قبلاً به صورت کامل توضیح داده شده است با استفاده از تصاویر هوایی آنالوگ و روش فتوگرامتری ترسیمات لازم صورت می‌گیرد این روش از جنگ جهانی دوم تا به الان کاربرد خود را کاملاً حفظ کرده است در در گذشته نیز مانند اصلاحات اراضی از این روش برای تهیه نقشه های منابع طبیعی استفاده شده است و هم اکنون در آرشیو مپ اسکیل وجود دارد.

برای تهیه نقشه های هوایی زمین های کشاورزی می توانید با شماره 09120448336 تماس حاصل نمایید

تهیه نقشه هوایی زمین های کشاورزی با استفاده از تصاویر هواره‌ای (روشی نسبتا جدید):

سالهاست از روش دیگری برای تهیه نقشه های هوایی زمین های کشاورزی استفاده می کنند که با استفاده از تصاویر ماهواره ای زمین مرجع اقدام به ترسیم حد و مرز زمین های کشاورزی می گردد در این روش که دقت روش قبلی را ندارد بیشتر برای سازمان‌هایی همچون جهاد کشاورزی که نیاز به دقت زیادی ندارند استفاده می شود.

نقشه برداری با پهپاد جدیدترین روش جهت تهیه نقشه هوایی زمینهای کشاورزی:

در مورد نقشه برداری با پهپاد در گذشته به صورت کاملا مفصل صحبت شده است یکی از کاربردهای آنها تبدیل عکس های تهیه شده با استفاده از پهپاد به نقشه هوایی است که دقت نسبتاً مناسبی دارد جزو بروزترین تکنولوژی‌ها در امر تهیه نقشه است.

همچنین این روش زمان و هزینه کمتری نسبت به روش تهیه نقشه هوایی زمین های کشاورزی در گذشته مانند نقشه های اصلاحات اراضی دارد.

اما سوال اینجاست که نقشه های هوایی زمین کشاورزی را چگونه تهیه و خریداری کنیم؟

سفارش نقشه هوایی زمین های کشاورزی:

همانطور که قبلا گفته شد امروزه به خاطر مشکلات ملکی از جمله مشکلات مربوط به اراضی ملی نیاز به نقشه هوایی زمینهای کشاورزی بسیار زیاد شده است مخصوصاً نقشه های مربوط به دهه ۳۰ و ۴۰ که برای دادگاه و سازمان های مربوطه معتبر و مورد قبول است اما این داده ها را از کجا تهیه کنیم ؟

با اطمینان ‏مپ اسکیل بزرگترین آرشیو تخصصی نقشه و تصویر است شرکت مپ اسکیل تهیه تمام سالهای مختلف بزرگترین آرشیو کشور را در این زمینه دارد برای تهیه نقشه های هوایی زمینهای کشاورزی فقط کافیست با شماره 09120448336 تماس حاصل نمایید آماده ارائه مشاوره رایگان و سرویس‌های مطمئن هستیم.

4.3/5 - (30 امتیاز)
بیشتر بخوانید

25 دیدگاه. Leave new

  • صادق
    05/28/2023 10:17

    سلام عکس نقشه هوایی سال ۷۰ به این ورترو میخوام

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خرید پهپاد نقشه برداری، معرفی 10 پهپاد مناسب نقشه برداری
ماژول PPK پهپاد و ماژول RTK پهپاد نقشه برداری چیست،تفاوت بین ماژول PPK و RTK
ارسال پیام
چت واتساپ!
پشتیبانی مپ اسکیل
سلام می تونم کمک کنم؟