نقشه هوایی اراضی روستایی سال 1342 و دانلود عکس هوایی روستایی سال 1346

فتوگرامتری
40 دیدگاه

همانطور که در مقاله نحوه پس گرفتن زمین از منابع طبیعی توضیح دادیم، طبق ماده ۵۶ ، اگر زمین کشاورزی در این تاریخ بصورت کشاورزی باشد از سازمان منابع طبیعی خارج میشود، در غیر این صورت جزو منابع طبیعی است و سند مالکیت آن باطل میشود. با توجه به تصویب این قانون، برای اثبات کشت و کار زمین کشاورزی قبل از سال 1342، به فایل نقشه هوایی اراضی روستایی سال 1342 و دانلود عکس هوایی روستایی سال 1346 کامل نیاز است.

چرا که بسیاری از مالکین طبق قوانین تصویب شده مالکیت اراضی خود را از دست داده و اراضی در اختیار دولت قرار گرفت و مالکیت اراضی هم به نام دولت تغییر پیدا کردند.

به همین خاطر برای باز پس گیری اراضی زراعی، مالکین نیاز به تهیه عکس هوایی سال 1346 دارند تا بر اساس مستندات موجود حاصل از تفسیر عکس هوایی و مستثنی کردن اراضی خود از اراضی ملی بتوانند زمین خود را از دولت پس بگیرند.

با ما در این مقاله تا انتها همراه شوید تا اطلاعات کاملی درباره نقشه های هوایی اراضی روستای سال 1342 و نحوه دانلود عکس هوایی هوایی سال 1346 به دست آورید.

تاریخچه نقشه های هوایی اراضی روستایی در ایران

عکس هوایی برای اولین بار در ایران توسط شرکت آمریکایی با مقیاس 1:55000 گرفته شد البته از سال 1334 شروع و بعد از سه سال در سال 1336 به اتمام رسید که برخی مناطق مرزی و نظامی در مناطق شمال و غرب کشور به دلیل شرایط خاص منطقه تصویربرداری انجام نشد.

اما دومین مرحله از تصویربرداری پوششی از سراسر ایران در سال 1342 با مقیاس 1:20000 شروع شد و مناطقی از شمال و غرب که تصویر برداری از این مناطق هم در دستور کار قرار گرفت.

بدین شکل اراضی روستای نقشه های هوایی سال 1342 تصویر برداری شد.

کاربرد عکس هوایی اراضی روستایی سال 1342 چیست؟

نقشه های هوایی اراضی روستایی سال 1342 برای اهداف مختلفی همچون: حل اختلافات ملکی، تامین دلیل، تعیین حدود اربعه اراضی روستایی، تهیه نقشه یو تی ام و… گرفته شد.

البته استفاده از این عکس های هوایی، نیاز به تفسیر عکس هوایی توسط کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی، نقشه برداری و راه و ساختمان است، چرا که این کار نیاز به دانش و تجربه بالای تخصصی دارد.

مزایای دانلود عکس هوایی اراضی سال 1346

نقشه هوایی اراضی روستایی سال 1342 و عکس هوایی اراضی سال 1346 از پرکاربرد ترین نقشه های موجود در ایران به شمار می آید چرا که این عکس ها دارای مقیاس 1:20000 با پوشش عرضی 30 درصد و پوشش طولی 70 درصد که از ویژگی های برجسته این تصاویر می توان به کیفیت بالای آنها اشاره کرد.

از جمله مزایای عکس های هوایی اراضی روستایی سال 1346 به مشاهده کامل عوارض اشاره کرد.

دانلود عکس هوایی اراضی روستایی سال 1346
دانلود عکس هوایی اراضی روستایی سال 1346

در این عکس ها در صورتی که زمین کشاورزی یا ملکی در روستا ساخته شده باشد به صورت کامل داخل عکس هوایی روستایی سال 1346 به خوبی قابل مشاهده است و همچنین با دقت بالایی مرز بندی بین اراضی به خوبی نمایان است (البته این مورد نیاز به کیفیت بالای عکس هوایی محدوده ملک دارد) و با تهیه عکس های هوایی سال 1346 به خوبی می توانید اختلافات ناشی از مرزبندی اراضی را برطرف نمایید.

تهیه نقشه و عکس هوایی اراضی روستایی سال 1342 و 1346

با توجه به قانون ملی شدن اراضی که در مورخ 27 دی ماه 1340 تصویب شد، مقرر گردید که تمامی مراتع، بیشه زارها و جنگل ها در شمار اراضی ملی قرار دارند و از این تاریخ به بعد در شمار اراضی دولتی به حساب می آیند به همین خاطر برای اثبات اینکه اراضی روستایی و کشاورزی متعلق به مالک نیاز به تهیه نقشه هوایی یا تهیه عکس هوایی روستایی بر اساس سال 1342 خواهد بود.

مطابق با ماده 56 قانون اصلاحات ارضی ایران تمامی اراضی که قبل از این تاریخ با کاربری زراعی مشغول فعالیت بوده اند و در شمار اراضی ملی قرار گرفته اند باید به مالکان خود برگردانده شوند و تنها راه اثبات اینکه اراضی کاربری کشاورزی داشته اند تهیه نقشه هوایی روستایی یا تهیه عکس های هوایی روستایی دهه 40 شمسی می باشد.

اگر مطابق نقشه هوایی منابع طبیعی یا عکس هوایی روستایی نشانه ای از کشاورزی وجود داشته باشد با توجه به اینکه مقیاس این عکس ها 1:20000 است به راحتی آثار کشاورزی را نشان خواهد داد و می توان از این عکس های هوایی برای تامین دلیل به دادگاه استفاده کرد.

مشکلی که وجود دارد این است که تهیه عکس هوایی روستایی سال 1342 و 1346 در دسترس همگان نیست و برای تهیه عکس های هوایی روستایی یا نقشه های هوایی اراضی روستایی می توانید از کارشناسان سایت مپ اسکیل بهره بگیرید چرا که سایت مپ اسکیل بانک جامع عکس های هوایی سال 1342 و 1346 را داراست.

مراحل تهیه نقشه هوایی اراضی روستایی سال 1342 برای منابع طبیعی

برای تهیه نقشه هوایی یا عکس هوایی اراضی روستایی سال 1342 و 1346 برای ارائه به سازمان منابع طبیعی در گام اول باید مطابق با عکسبرداری سال 1342 یا 1346 بررسی کرد که محدوده اراضی در تصویربرداری صورت گرفته است یا خیر؟ که برای بررسی باید مختصات زمین کشاورزی را داشته باشید.

در صورت نداشتن مختصات با استفاده از روش های مختلف، مثل ابزار آنلاین تبدیل مختصات یو تی ام به مختصات جغرافیایی سایت مپ اسکیل، طول و عرض جغرافیایی زمین مورد نظر را پیدا کنید.

اگر از روش گفته شده نتوانستید مختصات جغرافیایی زمین کشاورزی مد نظر را پیدا کنید می توانید اطلاعات مورد نیاز را در اختیار کارشناسان سایت مپ اسکیل قرار دهید تا کارشناسان ما در اسرع وقت مختصات ملک مورد نظر شما را پیدا کنند.

نقشه هوایی اراضی روستایی سال 1342 و 1346
تهیه نقشه هوایی اراضی روستایی سال 1342

برای تهیه عکس و نقشه هوایی اراضی روستایی سال 1342 و 1346 باید مختصات جغرافیایی زمین مورد نظر را در واتساپ به شماره 09120448336 یا با شماره دفتر 02128423013 در اختیار کارشناسان سایت مپ اسکیل قرار دهید و با توجه به شرایط ملک شما، کارشناسان ما اقدام به بررسی عکس های هوایی سال 1346 یا 1342 می نمایند.

سپس بر اساس عکس های موجود و تعداد عکس های مورد نیاز شما فاکتور صادر نموده و پس از واریز مبلغ فاکتور، سفارش عکس هوایی از سایت نقشه برداری کل کشور یا سازمان جغرافیایی ارتش ثبت می شود.

بعد از ارسال مشخصات جغرافیایی به همراه سال 1346 یا 1342 برای سازمان نقشه برداری کل کشور، سفارش را بررسی می نماید و پس از تایید سفارش و طی شدن مراحل اداری تحویل کارشناسان مپ اسکیل خواهد شد.

در انتها ما عکس های هوایی درخواست داده شده را به آدرس متقاضی ارسال می کنیم.

هزینه و قیمت خرید عکس و نقشه هوایی اراضی روستایی سال 1342 و 1346 چقدر است؟

هزینه و قیمت خرید عکس هوایی روستایی بنا به درخواست شما، وضعیت زمین، تعداد عکس مورد نیاز، و کیفیت و دقت آنها متفاوت است.

هزینه خرید عکس هوایی اراضی روستایی شامل سه دسته می شود:

  1. دسته اول مربوط به استعلام عکس هوایی محدوده زمین می شود. ابتدا کارشناسان سایت مپ اسکیل با توجه به مختصات جغرافیایی زمین مورد نظر اقدام به استعلام وجود عکس هوایی محدوده ملک می کنند پس از اطمینان از وجود عکس،
  2. در قالب دسته دوم هزینه تهیه عکس به همراه تعداد عکس های مورد نیاز لیست می شود
  3. در دسته سوم هزینه ارسال پستی به آدرس متقاضی در داخل یک فاکتور محاسبه شده و به متقاضی تحویل داده می شود.

    پس از واریز مبلغ تمامی عکس ها با کیفیت بالا در داخل سی دی ذخیره می شود و به آدرس مورد نظر پست می شود.
4/5 - (36 امتیاز)

جهت اخذ راهنمایی درباره محصولات رایگان فقط از طریق دیدگاه اقدام نمایید. جهت مشاوره در موارد دیگر مانند سفارش پروژه، درخواست همکاری ، مشاوره در خرید از راه های زیر می تواند اقدام نمایید.


ایمیل:     info@mapscale.ir


مشاوره:     09120448336


واتساپ:      09120448336


 

آخرین آموزش ها
بیشتر بخوانید

40 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

کاربرد نقشه هوایی ملک و نحوه تهیه آن
GSD چیست و چگونه محاسبه می شود؟ ذکر 2 نکته مهم در تنظیم ارتفاع پرواز و فاصله کانونی مناسب با توجه به مقدار GSD
ارسال پیام
چت واتساپ!
پشتیبانی مپ اسکیل
سلام می تونم کمک کنم؟